maccek ortaya karışık

Kendinizin çektiği fotolar lütfen... Önemli ve faydalı bilgi için lütfen önce bu başlığı bir ziyaret edin : viewtopic.php?f=10&t=32

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Re: maccek ortaya karışık

Mesajgönderen maccek » Çrş Oca 08, 2020 7:14 pm

ciddibiri yazdı:Hocam 3 gövde de aynı anda elinizde mi ? Ben 1 taneyi kullanmaya vakit yok diye satayım diye düşünüyorum da 3 gövdem olsa kafayı sıyırırım iyice en dibine kadar hiç beyin kalmayana dek.
Yok hocam. Bir ara canon ve m43 beraber kullandım, daha iyi karar verme adına. Sonra canon ile devam etmeye karar verince m43 setimi elimden çıkardım. Bir sure sonra uygun fiyata bir nikon gövde ve kit lensini bulunca bu sefer de canon setimi elden çıkarıp nikon ile devam etmeye karar verdim. Anlayacağınız, bir sure farklı sistemleri kullanıp diğerini elimden çıkarıyorum. Şuan yanlizca nikon govdem var.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Prş Oca 09, 2020 3:49 am

maccek yazdı:...

Hmm tamam şimdi :) Sağolasın bu deyayı yanıt için.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Prş Oca 16, 2020 12:57 pm

Son zamanlarda siyah-beyaz fotoğrafçılığa merak salmam dolaısıyle sadece siyah-beyaz fotoğraflarımı upload ettiğim ayrı bir flickr hesabı açtım. Bu başlıkta bu hesaptaki fotoğraflarımı da eleştrilerinize sunacağım.

263 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimshe... by boran, on Flickr

264 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimcatching the sky by boran, on Flickr

265 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimhug me :) by boran b&w, on Flickr

266 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimthe shadow game by boran b&w, on Flickr

267 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimwalk on your own way by boran, on Flickr

268 ) Canon 80d + Canon 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

Resimtraces of time by boran b&w, on Flickr

269 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimmeet you in infinity by boran b&w, on Flickr

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Cum Oca 17, 2020 4:58 am

Hocam bunlar ne böyle ! Şahane ama haaa !.. Tebrik ederim...
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Cum Oca 17, 2020 11:07 am

ciddibiri yazdı:Hocam bunlar ne böyle ! Şahane ama haaa !.. Tebrik ederim...
Çok teşekkür ediyorum. Ufak da olsa iyi birşeyler varsa, bu sizin gibi ustadlardan ogrendiklerim sayesindedir. Sağolun...

uncass
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen uncass » Cum Oca 17, 2020 12:58 pm

maccek yazdı:
ciddibiri yazdı:Hocam 3 gövde de aynı anda elinizde mi ? Ben 1 taneyi kullanmaya vakit yok diye satayım diye düşünüyorum da 3 gövdem olsa kafayı sıyırırım iyice en dibine kadar hiç beyin kalmayana dek.
Yok hocam. Bir ara canon ve m43 beraber kullandım, daha iyi karar verme adına. Sonra canon ile devam etmeye karar verince m43 setimi elimden çıkardım. Bir sure sonra uygun fiyata bir nikon gövde ve kit lensini bulunca bu sefer de canon setimi elden çıkarıp nikon ile devam etmeye karar verdim. Anlayacağınız, bir sure farklı sistemleri kullanıp diğerini elimden çıkarıyorum. Şuan yanlizca nikon govdem var.

Hocam fotolar gerçekten harika. Elinize sağlık.
Üç sistemi de kullanan biri olarak, bunların hangisi en çok hoşunuza gitti acaba? Şöyle kısa bir karşılaştırma yazsanız ne iyi olur.

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Cmt Oca 18, 2020 10:23 pm

270 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimnever think you're safe! by boran b&w, on Flickr

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Cmt Oca 18, 2020 11:11 pm

uncass yazdı:
maccek yazdı:

Hocam fotolar gerçekten harika. Elinize sağlık.
Üç sistemi de kullanan biri olarak, bunların hangisi en çok hoşunuza gitti acaba? Şöyle kısa bir karşılaştırma yazsanız ne iyi olur.

Merhaba.
Geç yanıt için özür diliyorum. En kısa nasıl cevap verebileceğimi bilemedim. Öncelikle fotoğrafçılık benim hobim ve çok sınırlı bir tecrübem olduğunu belirtiyim. Bu sınırlı tecrübeye dayanarak açıkçası benim için farketmez ve bu sorunuzun yanıtının çok öznel olduğunu en başta söylemiş olayım. Şöyleki , her sistemin iyi olduğu ve eksik kaldığı yönleri var. Burada kişisel tercihler ve ne tür photoğraf çektiğiniz önemli. Bana göre bunlardan daha önemlisi de alacağınız gövdeyi elinize aldığınızda neler hissedeceğiniz. İlk aldığım gövde Olympus em-5 idi ve doğru dürüst kullanmadım bile. Ancak em-1 tam bana göre bir gövdeydi ve en uzun süre kullandığım govdelerden biri oldu. Peki öyleyse neden em-1 ile devam etmedim diye sorabilirsiniz. Işte tam bu noktada neler çektiğimiz önem kazanıyor. M43 o zamanlar sürekli odak takibi konusunda oldukça kötüydü. Benimde ilgim uçan kuşlar ve böcekleri fotoğraflamaya doğru kaymıştır. Bir de ISO sorunu vardı. Base isoda bile noice sorunu canımı sıkıyordu. Neden? Çünkü çok tecrubesizdim ve yazılımla bu gürültü gidermeyi dahi beceremiyordum. Sonuç : Canın 7d mark II' ye doğru yol aldım. Lafı uzatmadan ozetliyim. Elbette Canon'da mükemmel değildi. Sonra Nikon. Ve olsa mükemmel değil.
Özetle, bugün eğer sokak fotoğrafçılığı ile daha çok ilgilenseydim m43 ile devam ederdim. Canon'u ucuz ve ikinci elde kolayca bulunabilen lens ve aksesuarları için tercih ederdim. Bu arada Canon'un kısayol tuş yerleşimini de daha çok seviyorum. Pratiklik ve ele oturusu harikaydı. Ancak bunun da yumuşak karnı algılayıcı. Açıkçası birçok yönden em-1 algilayicisini 7d mark 2' deki algilayiciya tercih ederim, odak takibi ve odaklamasi harika olduğu halde. En güzel algılayıcı Nikon'da buldum. Üstelik diğerlerine göre ucuz , giriş seviyesi bir gövdede. Nikon'un dez avantajı, pahalı lensleri, çevremde ikinci elde daha az bulunabilirlik ve kötü kit lensi.
Sonuç: bugün, hangisi elimde olursa olsun mutlu mesut fotoğraf çekerim. Hepsinin eksiği var, o yüzden çok gövdeyi tanımak daha önemli. Govdenizi severseniz, eksikliklerini öğreniyor ve zamanla bu eksikliklerini tecrübeyle kapatabiliyorsunuz. O yüzden özel türde bir ilgi alaniniz yoksa, bulabildiginiz en uygun fiyatlı ve elinize aldığınızda sizi mutlu eden gövdeyi alın. Ben öyle yaptım.Ve unutmayın, sistem , gövde ve hatta keskinlik vs en önemli şeyler değiller. Bunu ben zor yoldan öğrendim.

Not : yazmayı unuttum, m43'ten vazgeçmeye sebeplerimden biri de pil performansı idi. 3 pille geziyordum. Şuanki govdemde tek pil günlerce yetiyor.

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Pzr Oca 19, 2020 3:54 pm

271 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimexceed the limits by boran, on Flickr

uncass
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen uncass » Pzt Oca 20, 2020 11:13 am

[quote="maccek"]
Üstadım ayrıntılı yanıtınız için çok teşekkür ederim. Henüz kullanmadığımız sistemleri merak ediyoruz. Sizin üç önemli sisteme ait deneyimleriniz bu nedenle çok değerli. Ben de Canon 70D ve M43 kullandım şu ana dek. Bu nedenle özellikle Nikon'u çok merak ediyordum. Elbette önemli olan, hangisini kullanırsak kullanalım yeter ki fotoğraf çekmeye zaman bulalım ve bu güzel hobiyi yaşamaya devam edelim.
Selamlarımla.

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Cum Oca 24, 2020 12:25 pm

272 ) Olympus E-M1 + Olympus 12-40mm f/2.8 Pro

Resimcatching sun by boran b&w, on Flickr

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Cum Oca 24, 2020 3:37 pm

273 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimelegance of nature by boran, on Flickr

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Pzr Oca 26, 2020 9:08 pm

Arkadaşlar son bir zamanlarda photoshop konusunda kendimi geliştirme gayreti içerisindeyim. Anlayacağınız, daha önce hiç kullanmıyordum ama son fotoğraflarımda photosopla müdahlelerim var. Bu anlamda görebildiğiniz photoshop kusurlarınını bu başlığa yazarsanız size minnettar kalırım. Şimdiden teşekkür ederim.

274 ) Nikon d3400 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6 VR

Resimthe handcrafts master by boran b&w, on Flickr

Kullanıcı avatarı
maccek
Müdavim Üye

Mesajgönderen maccek » Cum Oca 31, 2020 11:15 pm

275 ) Olympus EM-1 + Olympus 12-40mm f/2.8 Pro

Resimturn your face to sun by boran b&w, on Flickr

276 ) Olympus EM-1 + Olympus 60mm f/2.8 macro

Resimglowing in the darkness by your own grace by boran b&w, on Flickr

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Cmt Şub 01, 2020 7:38 am

Merakla ve ilgiyle seyrediyorum fotoğraflarınızı, elinize sağlık.
Son paylaştığınız fotoğrafı nasıl işlediniz acaba? Hangi program, keskinlik-noise ayarları vs. bilgi verirseniz memnun olurum.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

“Üyelerimizin albümleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir