Leica M kullanan bir Türk: Yavuz Kaya

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Re: Leica M kullanan bir Türk: Yavuz Kaya

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Mar 19, 2018 11:33 pm

Ben o amcanın fotograflarını begenmedim ;) sadece Galata Köprüsündeki renkleri ve ışığı kullanmasını beğendim...

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Pzt Mar 19, 2018 11:39 pm

Ya ukalalık olmasın diye yazmıyordum. Al bende de o kadar.

70bin tl lik ekipman farkı da görmedim hani?
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Mar 19, 2018 11:47 pm

Tamam güzel kareler çekmis ama yani anlaşılan o ki amca da para var huzur var geziyor ;) Güzel mekanlarda güzel anlar yakalamış pek tabi. Zevk meselesi, birgün çılgın gibi param olursa bende leica vs alırdım...

olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Sal Mar 20, 2018 12:00 am

Değil mi ama?

Çılgın pamam olsa koşup leica almadan önce pasaport işlerini halleder kendime rota çizerdim.

Arkadaş her ikisini birden yapmış.

Farklı mekanlarda teknik ve sanatsal kaygı içerikli fotoğraflar yakalamış. Beğenmemek mümkün değil zaten. Ancak aklımı başımdan almadı.

Şimdi ben sümüklü çocuk, yaşlı nene falan çekiyorum ya İsviçre’ de otutan amcalar benim fotoğrafları ilginç bulup beğeniyorlar mı ki? :D
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Sal Mar 20, 2018 2:01 am

biunlu yazdı:Değil mi ama?

Çılgın pamam olsa koşup leica almadan önce pasaport işlerini halleder kendime rota çizerdim.

Arkadaş her ikisini birden yapmış.

Farklı mekanlarda teknik ve sanatsal kaygı içerikli fotoğraflar yakalamış. Beğenmemek mümkün değil zaten. Ancak aklımı başımdan almadı.

Şimdi ben sümüklü çocuk, yaşlı nene falan çekiyorum ya İsviçre’ de otutan amcalar benim fotoğrafları ilginç bulup beğeniyorlar mı ki? :D
;) Nerede izledim yada okudum tam hatırlamıyorum ama avrupada artık portre fotografı çekilemiyor çünki hersey gibi herkes birbirine benzedi gibi bir muhabbete denk gelmistim. Haliyle ortadoğu,asya bknz: İran, Afganistan, Hindistan gibi geri kalmış ülkelerdeki insan toplulukları bir kaç on yıldır fotografa konu olmaya devam ediyor. Renkli giyinen, sac sakal birbirine girmis amcalar, burkadan göz bebegi anca secilebilen teyzeler falan avrupalı gezginlere oldukça tuhaf geldikleri için bizdeki yaşlı nine, sümüklü fakir anadolu çocukları, çingene ( roman ) düğunleri, kürt düğün halayları gibi seyler avrupali gözlere egzotik gelebilir. Kendi ülkesini hic gezmemiş, Kayseri'den doğuya gitmemis aydın entel takımı da Mardin gibi, Kars gibi tarihi köklü sehirlere akın etmeye başladı hayatının fotografını çekebilmek için. Üniversiteden Mezun olduktan sonra bir arkadaşımla elimizde filmli makineler istanbulda ( Galata civarında) bluşup fotograf cekecektik. Ama o da ne ! Her 5 kişiden biri canikon sahibi olan turistleri görünce kendimizi eski hissedip makinaları cantalardan çıkarmamıştık. Düsünsenize, Tayland'a giden tapınak ve rahip,zerdüst vs fotograflamaya, Hindistan'a giden upuzun bıyıklı dede görüntülemeye, afrikaya giden aslan fotografı cekmeye çalışıyor. Bizlerde avrupaya giderken o muhteşem mimari ve sokakları, parası olan kuzey ışıklarıni cekmeye gidiyor. Hep sıkıntı yaşıyoruz, ekipman yetersiz diye. Bölgeye göre konular statiklestiği için kendi bölgemizde, ülkemizde ne çekeceğiz bilmiyoruz o nedenle sürekli ekipman arıyoruz, alıp satıyoruz. Sokak fotografçılığı ana besin kaynağıydı halbuki. Hem sokakları, hem o dönemin sosyo-ekonomisini belgelerdi fotografçılar. Simdi fuji 23mm mi alsak, olym 12mm mi o mu keskin bu mu kontrastlı gibi konulardan kafamızı kaldırıp dünyaya bakamaz olduk. Sonra da biz fakirler toplandık leicacı amcanın dedikodusunu yaptık. :))) En begendigim ve bence en anlam yüklü reklam sloganı " imaj hiçbirseydir susuzluk herşey " idi. Leica yada olympus 45mm f1.2 hicbirsey aslında, konu herseydir teorik olarak. Gel de uygula :))))

esekherifhakareti

“Beğendiğiniz fotoğrafçıların fotoğrafları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir