Kuş Fotoğrafları

Moderatörler: Esat Sanlav, Ubeyd, biunlu

goodie
Üye

Re: Kuş Fotoğrafları

Mesajgönderen goodie » Pzr Kas 15, 2015 10:51 am

keynowski yazdı:.

Evet o kişiyi geçen gün explore'da görmüştüm ama fotoğraflarına bakmamıştım. Güzel fotoğraflar çekmiş takip edeyim. İşte bu tarz kişiler pek yok nedense. Aslında benim demek istediğim biraz daha aykırı dallarda fotoğraf çeken kişi anlamında. Mesela doğaya çıkıp makro-manzara-kuş üçlüsü çekilebilir. Üçünü birden layıkıyla çekebilmek çok zor tabi ama mekan ve zaman olarak diyorum yani. Bunları çektikten sonra tamamen değişik olan sokak fotoğrafçılığı gibi bir dala geçip orada çok iyi bir fotoğraf çeken biri var mı bilemiyorum. Öyle biri her dalda başarılı olan komple bir fotoğrafçı olurdu herhalde.

Kullanıcı avatarı
keynowski
Üye Budur

Re: Kuş Fotoğrafları

Mesajgönderen keynowski » Çrş Kas 18, 2015 8:45 pm

https://www.flickr.com/photos/125053471@N07/ bu arkadaşın kuş fotoğrafları da en beğendiklerimden...Birçok türde kuş fotoğrafları var, genelde çok küçük ve sevimli türler. :). Fotoğraflarına baktığımda hepsinin de iyi ışık altında çekildiğini görüyorum, böylece çok keskin ve temiz fotoğraflar elde etmiş. Sanıyorum hep günün aynı saatlerinde fotoğrafları çekiyor. Ben Canon 70D' yi aldığımdan beri genelde kapalı havalar denk geldi. Güneşli havalarda da çoğunlukla kuşlar ağaç dallarının gölgesinde kaldı. Tabi bir de benim ışığı iyi kullanamama özelliğim var. :) Kuşu gördüm mü peşinden gidiyorum. Kuşa ne taraftan yaklaşırsam daha net fotoğraf elde ederim diye pek dikkat etmiyorum. Bir de kuş fotoğrafçılığının gereklerinden olan kamuflajı kullanmıyorum. Kuşa çaktırmadan yaklaşmaya çalışıyorum. Neyse yavaş yavaş öğrenebilirim umarım...
OLYMPUS OM-D E-M1 Olympus 12-40mm f2.8 pro / Olympus 60mm f2.8 makro
Canon 70D Canon 400mm f5.6L USM
https://www.flickr.com/photos/131780602@N05/
Digipod A-2840FM üçayak ve BH-52A kafa
Slik Sliding Arm II
Manfrotto MMXPROA4 XPRO tekayak ve Manfrotto 234RC kafa

“Beğendiğiniz fotoğrafçıların fotoğrafları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir