"Onun Ekipmanı Sağlam" Zihniyetine Mükemmel Yanıt

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

zenginuyak
Isınmaya Başlayan Üye

"Onun Ekipmanı Sağlam" Zihniyetine Mükemmel Yanıt

Mesajgönderen zenginuyak » Prş Eki 05, 2017 10:03 am

Aile, bir profesyonel fotoğrafçıyı yemeğe davet eder. Fotoğrafçı ise yemek sırasında çektiği birkaç fotoğrafı ertesi gün evin hanımına jest yapmak için hediye olarak getirir. Evin hanımı çok beğenir: "Çok güzel fotoğraflar bunlar, kameranız çok iyi olmalı, teşekkür ederi." der. Fotoğrafçı :"Rica ederim efendim." diye yanıtlar, "Dün geceki yemekleriniz harikaydı, sizin de tencereleriniz harika olmalı!".

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Re: "Onun Ekipmanı Sağlam" Zihniyetine Mükemmel Yanıt

Mesajgönderen karadagyan » Prş Eki 05, 2017 10:17 am

:)

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Prş Eki 05, 2017 1:25 pm

:) Yaa işte diyemez de oldum ben de bunları okuyup-görüp-öğrenince. Eskiden diyordum bir fotoya bakınca böyle dehşet bir foto "Pehhh ama adamın lensi şu gövdesi de bu tabi" diye. Gerçi odamda yalnız başıma oturmuş flickr'da falan 75mm. F1.8 fotosuna denk geldim mi, voigtlander'ler öyle mesela ben yine "Ee tabi o lens bende de olsa..." diyorum :lol:

Fakat her zaman için yine de şöyle %10'luk falan kadar ekipmanın da kattığı avantaj var diye düşünüyorum halen. Bu avantajı da genel anlamda "iyi fotoğraf çektirir" olarak demiyorum tabi. Detayda fotoğraf çekmenin tekniğini, işte satantını iyi bilen, konusunda-alanında tecrübeli fotoğrafçıya en iyisi ve en kötüsü diye 2 farklı ekipman verilse bu %10'luk dediğim farkı görürüz diye düşünüyorum.

Bir de merak ediyorum 4K monitörlerde fark edecek miyiz acaba görüntüde detaydaki kusurları az/çok :) Benim 4K monitör almam sanırım 2023'te mümkün olur ;)
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

zenginuyak
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen zenginuyak » Prş Eki 05, 2017 5:19 pm

ciddibiri yazdı::) Yaa işte diyemez de oldum ben de bunları okuyup-görüp-öğrenince. Eskiden diyordum bir fotoya bakınca böyle dehşet bir foto "Pehhh ama adamın lensi şu gövdesi de bu tabi" diye. Gerçi odamda yalnız başıma oturmuş flickr'da falan 75mm. F1.8 fotosuna denk geldim mi, voigtlander'ler öyle mesela ben yine "Ee tabi o lens bende de olsa..." diyorum :lol:
...

Bence bu biraz da fotoğraftan beklenti ile alakalı. İyi ekipman ya da çeşitli ekipman aynı kompozisyonu çok daha farklı şekilde düşünmeye yardımcı olacağı için elbette fark ettirecek kendisini, bunu yadsımak mümkün değil fakat örneğin Ara Güler ile(bir ara OMD serisinden vardı cihaz ile görmüştüm) beni ya da forumdan x bir fotoğrafçı arkadaşımı veya şu an profesyonel fotoğrafçılık yapan biri ile birbirinden ayıran şey tam olarak ne ? Bu biraz da şey gibi, mahallede bir çocuk vardır, en afilli top, en sağlam krampon ondadır fakat en güzel topu ayakkabısı yırtılmasın diye çıplak ayakla oynayan çocuk oynar.

Veya farklı bir misal üzerinden gideyim, beyler çoğunluktayız futboldan yürüyeceğim bu kez :) Bir ara Xavi-Iniesta-Messi üçlüsü vardı. Bu üçlü bireysel olarak da muazzam topçular. Birisi harika pas çıkarıyor, diğeri süper top çalıyor, öteki ise gol olup yağıyor. Fakat Messi daha çok seviliyor, daha iyi topçu sayılıyor. Neden ?

Bİr futbolcuyu en iyi yapan çok gol atması mıdır ? Bir fotoğrafı en iyi yapan keskinliğinin bozulmaması mıdır ?

Çok soru sordum coksicaksusadim

“Eğlenceli şeyler(Fotolar, fıkralar, karikatürler, yaşadığınız olaylar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir