1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Paranoid

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 1:25 am
gönderen Esat Sanlav
Söz verdiğim parça geldi :)
phpBB [video]

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 3:46 am
gönderen DrOpMaN
Beğendim :) Dilerim "şifreyi" çözer yola devam edersin.

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 7:07 am
gönderen ciddibiri
Ben çok beğendim. Bravo !.. Henüz 1 single'ınız mı var yoksa bir albüm mü hazır veya geliyor ? Mutlu olunca pek bir şey üretilmiyor gibi geliyor bana !.. Mutluluk ve huzur ancak mezarda olabilirmiş gibi sanki :) O yüzden de bu yabacılar "R.I.P." derler ya (Rest in peace : Huzur içinde yat) :lol:

Zaten dün izlediğim belgeselde 2008 yılında çekilmiş... Adam diyor ki 2015'e kadar karbon salınımını şu seviyede tutar ve/veya devamında da aşağı yöne çeviremez isek artık geri dönüşü olmayacak bir iklim bozulmasına sebep olacağız o saatten itibaren artarak diyor. Ne 2015'i 2018 oldu kimsenin kıçındaki arabanın yaktığı benzini "Dur be bu sefer de şuraya yürüyerek gideyim" veya "otobüsle..." veya "tramvay ile..." deyip de kapısının önünde bıraktığını sanmıyorum. Buna karşın belki bizde de ender rastlanan bazı tipler olabilir. Belgeselde bazı ailelerin dikkat ederler ise yılda ne kadar geri dönüşüme kazandırabilecekleri neler olduğunu hesapladıklarını gördüm. Yine israfı önlemek adına da planlar falan yapıyorlarken gösteriyordu (Sene 2008'de) !..

Şimdi bizim bulabileceğimiz tek mutluluk şifresi olsa olsa şu 2-3 tane 10 yılı maddi ve manevi orta veya üst seviyede geçirebileceğimize dair birşeylerdir. Belki 10 sene sonra olmaz ama 15-16 yıl sonra 2 C falan daha artar ise sıcaklıklar zaten memleket yaşanmaz bir hale gelir. Her sene yaz aylarında aşırı sıcak gün sayısı artıyormuş. Yani hani komple 3-4 ay çok sıcak değil de, mesela dağınık biçimde toplamda 2-2.5 ay aşırı sıcak oluyormuş. Sanayi ve teknolojinin en çok petrol ürünlerine dayalı gelişmesi yüzünden insanlık kendi intiharını yavaş yavaş yaşıyor gibi. Bu arada da hep aklıma geliyor Suriye'liler geldi diye hoşlanmayan vatandaşa bakan mıydıı bir yazar falan mıydı ne demişti ki "E küresel ısınma nedeni ile savaş olmasa da zaten birkaç yıl sonra göçeceklerdi" !.. Şimdi bu mantık ile de kendimizi düşünürsek demek ki 10-20 yıl sonra da bizim de Türkiye'den göçmek zorunluluğumuz doğacak !.. Yukarısı da Ukrayna falan ki offf diyorum :lol: Eminim milyonlar "Bir an önce Türkiye çöl ve çehennem olsa da göçsek yukarılara doğru" diye dua ediyordur. Bakınız "youtube - kiev otobüsü" !..

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 2:17 pm
gönderen biunlu
Bir kere dinledim sözlerini henüz tam özümseyemedim ama çok beğendim. Daha çok dinleyeceğim söz.

Tarzında insana dinginlik veren nadir parçalardan sanırım. Yumuşak yağ gibi akıyor parça. :)

Ortaya koyduğunuz güzel eserden ötürü tebrik ederim. (Şifre üretmek)

Daha önce de söylemiştim yineliyorum sizin gibi çok yönlü bir tanıdığıma çok mutluyum.

Yolun açık olsun genç adam..

Edit: Şifre Üretmek olabilir mi? Bakınız ben tüketirken bile mutlu oldum :)

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 4:15 pm
gönderen Esat Sanlav
Teşekkür ederim beğenmenize sevindim, eksik olmayın. Mümkünse bir dinleyici olarak beğenmediğiniz, yani şurası şöyle olsaydı daha iyi olurdu diyeceğiniz yerler varsa lütfen söylemekten çekinmeyin..

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 5:10 pm
gönderen biunlu
O zaman başlayalım diyormuşum :D

Girişe intro diyorsunuz sanırım. Biraz daha kısa tutulabilirmiş sanki. Çünkü tarzınızı bilmediğimden acaba nasıl bir sürpriz bizi bekliyor yoksa enstrümantal bir şarkı mı yapmış diye düşündüm. Albümün bir parçası, ya da önce çıkmış parçalar olsa bu eleştiriyi yapmazdım. Tarzınızı zaten öğrenmiş olacaktım. İlk single olduğu için yazdım.

Teknik bakımdan ise müzik sesin önüne geçmiş sanki. (Kulaklıkla dinledim)

Ceza ne diyordu “Hızlı dinleyen ben değilim yavaş dinleyen sizlersiniz.”

Aslında bende hızlı dinler anlardım ama duyma sıkıntısı yaşadım. :)

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 9:30 pm
gönderen Esat Sanlav
Her enstruman ve vokalin volume'ü, referans kulaklığına göre ayarlandı hocam. Sanırım sizin kulaklığınızın karakterinden dolayı size öyle geliyor da olabilir, bilemedim şimdi :) Okumanın hızına gelirsek yavaş bile okuduğumu düşünüyorum :D Yorumunuz için teşekkürler.

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 10:23 pm
gönderen ciddibiri
Esat Sanlav yazdı:Her enstruman ve vokalin volume'ü, referans kulaklığına göre ayarlandı hocam. Sanırım sizin kulaklığınızın karakterinden dolayı size öyle geliyor da olabilir, bilemedim şimdi :) Okumanın hızına gelirsek yavaş bile okuduğumu düşünüyorum :D Yorumunuz için teşekkürler.

O kadar tekniğini bilemiyoruz tabi. biunlu'nun dediği şey bende de oldu ama zaman zaman (40 yıldır ister-istemez) müzik dinlerim, bu parçadaki gibi durumu çok gördüm. Böyle vokali zr-zor duyup da parça da ne kadar enstrümantal imiş, gördüğüm en-strümantal parça olmuş :lol: gibi duyduğum çok olmuştur. Eğer olay dediğiniz gibi bizdeki ses sisteminin ekolayzır ayarından (mı oluyor ne ise işte) ise tabi bunu da 40 yıl sonra öğrenmiş olduğuma sevinmek için kendimi zorlayacağım :lol:

Yok be gidip atıcam kendimi ilk önüme gelen basamaktan aşağı.

Okumayı beğendim ben. Biraz sert-şiddetli geçişler falan bekledim sadece. Hani isyani olacak gibisinden ama daha çok bunalımvari olmuş.

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 11:12 pm
gönderen yus49
Oncelikle alt yapi cok guzel cok begendim. Sozlere gelecek olursak ilk versedeki -yorum bolumleri biraz fazla olmus sanki temel olarak sozleri cok begendim ancak dedigim gibi kafiye olmasi icin yazilmis olan -yorum bolumleri fazla geldi bana ya da oranin okunusu biraz daha sert olmali biraz daha yukselmeli cunku kulaga cok duz geliyor. Vurgulu soylense -yorum bolumleri hic dikkatimi cekmez daha da hosuma giderdi. Ses cok guzel nakaratta daha da belli ediyor ses kendini.

Biunlu hocamin dedigi gibi muzik-beat cok onde sesi biraz on plana alirsaniz ses guzelligi de one cikar. Tonlamalara vurgulara az daha dikkat ederseniz cok guzel bir rap parca cikar ortaya.

12 13 yasimdan beri rap dinliyorum, lise doneminde bir denemem olmustu dersler yuzunden devami gelmedi canim sikildikca da beat yapardim. Dedigim gibi cok uzun zamanlardir rap dinliyorum su anda piyasada olan cogu rapcinin acin ilk sarkilarini dinleyin kotu muzik kotu tonlama zorlama manasiz sozler. Sizin sesinizde cok guzel muziginizde sozlerinizde.

Bir de kisa bir dipnot; bu rap camiasi biraz kapali bir ortam tayfacilik on planda gruplasmalar cok fazla umarim bu gruplasmadan soguyup birakmazsiniz sahsen diger sarkilari dort gozle beklemeye basladim bile. Tebrik ederim.

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Pzt Oca 01, 2018 11:34 pm
gönderen Esat Sanlav
Önerileriniz ve düşüncelerinizi paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ederim, dikkate alacağım kesinlikle...

Diğer parçalarda yakın bir zamanda gelecek :)

Re: Söz verdiğim parça geldi :)

Gönderilme zamanı: Sal Oca 02, 2018 12:05 am
gönderen ciddibiri
Konserine gelip Olympus gövdeleri parçalıycaz daha !
:lol:
O nedenle acele etme, elimizdeki gövdeler eskisin iyice bi şöyle 3-4 yıl.

Re: Paranoid

Gönderilme zamanı: Sal May 29, 2018 11:29 pm
gönderen Esat Sanlav
Düşüncelerinizi merak ediyorum :D
phpBB [video]

Re: Paranoid

Gönderilme zamanı: Çrş May 30, 2018 12:16 am
gönderen amasseia
Esat Sanlav yazdı:...


Bravo hocam, tebrikler çok iyi :)

Hayatinizi anlatmışsiniz galiba, evden de kovulmussunuz para gelmeyince kiz hakli tabi :) ; ailecek muzik ile uğraşıyorsunuz ne kadar guzel.

Re: Paranoid

Gönderilme zamanı: Çrş May 30, 2018 5:34 am
gönderen sgtab1
Ses sistemleri konusu ayni fotograf konusu gibidir. Fotografi cekersiniz, kendi monitorunuze gore programda islersiniz, herhangi bir fotograf sitesine yuklediginiz yada sosyal medyada paylastiginiz fotograf baskasinin monitorunde bambaska bir renk ve gorunum kazanir. Yani kalibrasyon standartlari sayisal dunyada cok karma karisik bir durum sergiliyor.

Ses sistemleri oyle hassas ve ince bir konu ki dunyanin en iyi sistemini alip evinizde kurdugunuzda eger akustik uyusmuyorsa odediginiz para koca bir hic olabilir. kulaklik mevzusu da boyledir. Kaliteli muzik kulaklik ile dinlenmemeli bence. Muzigin ruhunda titresim vardir. Eger bedenen bu titresimleri hissetmiyorsaniz dinlediginiz muzigin ruhunu hissedemezsiniz. Yas ilerledikce duyma sinirlerinde de hassasiyet kaybediliyor. Ama titresimin size vermis oldugu haz hep bakidir. Bu yuzden normal hayatinizda en azindan evinizde iken muzigi fiziksel olarak hoperlordan dinleyiniz ve ruhunuza muzigin degdigini hissediniz.

Onemli olan konulardan biriside kullanmis oldugunuz sisteminin calismis oldugu frekans araliklaridir. Her firma bir suru kullanim kitapciginda bu frekans araliklarini yazsada ust duzey kaliteli urun ureten firmalar haric gercek hayatta yazilanlarin dogru olmadigini soylemek yanlis olmaz. Dinlenilen muzikte kaynak, mikrofon, kayit cihazi, kayit turu, dinlenilen cihazin ses karti ozelligi, calisma frekansi ,hoperlor kablolari, hoperlorun - kulakligin frekans araligi ve hassasiyeti, dinlenilen ortamin akustigi ve bir suru etken. Konu cok derin uzuuuun uzuuun yazmak yerine sadece ben bilgisayar ortaminda dinledigim muzigin sekline gore yorum yapabiliyorum. Muzik kalitesini hi-fi cihazlar ile dinlemeden yorum yapmak biraz hatali olabilir. Ornegin : kullandiginiz kulakliklar orta ses frekansli agirlikli ise insan sesini on plana cikartir.

Eger eser referans kulaklik ile edit edilmisse bu demek oluyor ki yapilan islemlerin sonucunda ortaya cikan eser televizyonlardan, telefonlardan, IPOD v.s., bilgisayardan dinlenmesi icin frekanslari ayarlanmis diye dusunuyorum . Cunku eserin gercek bir muzik cihazinin vermis oldugu frekanslari algilayabilmek ve edit yapabilmek icin referans cihazlar ile yalitimli bir ortamda edit islemlerin yapilmasi gerekiyor. Kulakliklarin vermis oldugu frekanslar asla hoperlorlerin vermis oldugu ozellikle deep bass ve bass frekanslarini size iletemez.

Cok uzun yazdim ozur dilerim. Benim acimdan yapmis oldugunuz muzik guzel tebrik ederim ama muzik kayit kalitesi konusuna hic bir yorum yapamayacagim.

Re: Paranoid

Gönderilme zamanı: Çrş May 30, 2018 10:57 am
gönderen Esat Sanlav
amasseia yazdı:
Esat Sanlav yazdı:...


Bravo hocam, tebrikler çok iyi :)

Hayatinizi anlatmışsiniz galiba, evden de kovulmussunuz para gelmeyince kiz hakli tabi :) ; ailecek muzik ile uğraşıyorsunuz ne kadar guzel.


Yok hocam, babam yazmıştı bu parçayı. Ben kendi yazdığım parçalarda kendi hayatımı anlatıyorum da bu biraz farklı birşey oldu işte :) ve çok teşekkür ederim.