Şüpheli ilan uyarısı

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
Forumda “Yeni kayıtlı kullanıcı” üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar(5 mesaj) bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir.
Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
WinterH
Üye

Re: Şüpheli ilan uyarısı

Mesajgönderen WinterH » Çrş Haz 21, 2017 11:12 am

Zaten bir sonraki adım olarak olabilecek şey bunu tahmin ediyordum ben de. Sonunda çoook eskilerdeki gibi sadece tanıdıklar arası alışverişe döneceğiz her halde :D.
flickr : https://www.flickr.com/photos/wh83/

Ekipman :
OM-D EM5, PEN E-P3, Olympus 14-42 II R, Panasonic 14mm 2.5, Olympus 75-300 II, Walimex 7.5mm /3.5 fisheye, Carl Zeiss Jena Flektogon 35mm 2.4, Carl Zeiss Jena Sonnar 135mm 3.5, Pentax-M 50mm 1.4, Meyer Optik Oreston 50mm 1.8, Pentacon 100mm 2.8

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Haz 21, 2017 11:46 am

Daha önce benzerini yasadım. Alınık 12-40 ilanı verdim birisi bana 1200 tl dedi...500 pesin ver vs..5 gun göruştük, elden almak icin bulusma ayarladik ama eleman kayboldu...Alis veris yaparken referans almak önemli. 600 tl ye x lensi alacağıma 650 verir ubeydden alırim yada engin süzenden alırım daha iyi. Satarkende ubeyd yada engin süzene 25 tl 50 tl ucuza veririm en azindan kim bu alıcı yada satıcı endisesi yasamam..

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
desandör
Müdavim Üye
İletişim:

Re: RE: Re: Şüpheli ilan uyarısı

Mesajgönderen desandör » Çrş Haz 21, 2017 5:21 pm

coksicaksusadim
karadagyan yazdı:
desandör yazdı:İnternette görmüştüm dün. Müşteri gibi fotoğraf makinasını satan kişiyle buluşup, zorla elinden alıp gasp ediyorlarmış. Bu işi sürekli yapıyorlarmış. Gördüğüm kadarıyla bir sürü kişi mağdur olmuş. Yapan kişilerde hep aynı. Alıcı ve satıcı olurken dikkatli olmak lazım gerçekten.

Turkiye'de mi oluyormuş bu hocam?

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet. Facebook 2.el fotoğraf makinası ekipmanları sitesinde görmüştüm. Sonra inceledim. Aynı kişiler bir sürü kişiyi aynı şekilde gasp etmiş. Hangi kamerayı çalacaklarını da biliyorlar. Canon 5d gasp etmişler. Dikkat etmek gerekiyor gerçekten. Forum içinde satmak daha güvenilir sanırım.

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Çrş Haz 21, 2017 5:35 pm

Bizim memleket gittikçe daha beter hale gelecektir diye düşünüyorum. Bu ismini söylemiyim akınlar halinde ülkeye gelenler hem bir yandan bizden alınan vergiler ile besleniyorlar ve hem de vergiden vs. de muaflar. Bilemiyorum, sosyal medyada da paylaşılan her şeye inanmıyorum ama bir çok sürüler halinde suça da iştirak ediyorlar. Devamında 2-3-5 seneler sonra bunların daha neler yapabileceğini herhalde tahmin etmek çok abartı olmayacaktır. Böyle insanlar daha nice suç türleri icat edeceklerdir. Vatandaşın günlük yaşamında oturup da "Yahu beni nerden-nasıl bulup da dolandırırlar" diye düşüneceğini zannetmiyorum. Bu nedenle de bizler her zaman işi-gücü bu olanlar tarafından kolay hedef durumunda oluruz. Yıllar yılı da anlamadığım bir şey vardır, suçluluğu kanıtlanmış kişilerin bile ismi-fotoğrafları falan X.W. diye yazılır haberlerde, fotolarda yüz mozaiklenir. Buna karşın da normal vatandaş sosyal medyada ev, iş, okul, gittiği zaman tatil yerini, çoluk-çocuklarının fotoları, bilmem takdiri-teşekkürü belgesi ile isim-soy adını, okulunu(bulunması kolay olsun suçlular için diye) paylaşırlar !.. Herhalde internetin en büyük nimetinden faydalananlar suçlulardır diye düşünüyorum bu nedenle de. Bu konuda aslında hem sosyal medya, hem forum, hem de kişisel blog vs. ne imkanımız var ise birbirimizi uyarmalı ve güvenlik açısından neler yapmalı ve ne gibi önmelmer almalıyız birbirimizle paylaşmalıyız.

Hatta benim tahminim uzun süre aynı hesapları kullanmak bile istediğiniz kadar şahsi bilgilerinizi paylaşmasanız da zaman içerisinde oluşturduğunuz arkadaş çevresi, paylaştığınız fotolar vb. ile sizin gerçek hayattaki özel bilgilerinizi ulaşılabilir kılıyordur.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

yus49
Müdavim Üye

Mesajgönderen yus49 » Çrş Haz 21, 2017 5:50 pm

Nasil gasp edebiliyorlar? Kuytu koselerde mi bulusulup alisveris yapiliyor? Yoksa gupegunduz mu yapabiliyorlar? İkisine de sasirmam hele hele istanbulda olan hic bir seye sasirmiyorum artik. Bir kac sene once bir arkadasim anlatmisti tanidigi biri fotograf makinesi ariyormus. İstanbul aksarayda yururken bir dukkanin onunden gecerken mark3 gormus yalniz dukkan satmiyor onunde biri tezgah kurmus. Neyse fiyatini sormus piyasanin ucte biri atliyor hemen satan eleman tamam abi dur bir kutuya koyayim getireyim diyor. Gidiyor kutuyu guzelce paketlemis eve gidiyor kutu icinde agirca bir kutu makine yok ertesi gun ayni yere gidiyor tabi ki kimse yok. Ulkenin bug'u var resmen hirsiz arsiza hic bir nane oldugu yok. Basimdan baska sekilde bir olay gecti savciliga verdim olayin tum detaylari net. Sonuc tabi ki kovusturmaya yer yoktur. Adamlarda biliyor birsey olmadigini elini kolunu sallaya sallaya her isini goruyor.

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Çrş Haz 21, 2017 5:56 pm

yus49 yazdı:Nasil gasp edebiliyorlar? Kuytu koselerde mi bulusulup alisveris yapiliyor? Yoksa gupegunduz mu yapabiliyorlar? İkisine de sasirmam hele hele istanbulda olan hic bir seye sasirmiyorum artik. Bir kac sene once bir arkadasim anlatmisti tanidigi biri fotograf makinesi ariyormus. İstanbul aksarayda yururken bir dukkanin onunden gecerken mark3 gormus yalniz dukkan satmiyor onunde biri tezgah kurmus. Neyse fiyatini sormus piyasanin ucte biri atliyor hemen satan eleman tamam abi dur bir kutuya koyayim getireyim diyor. Gidiyor kutuyu guzelce paketlemis eve gidiyor kutu icinde agirca bir kutu makine yok ertesi gun ayni yere gidiyor tabi ki kimse yok. Ulkenin bug'u var resmen hirsiz arsiza hic bir nane oldugu yok. Basimdan baska sekilde bir olay gecti savciliga verdim olayin tum detaylari net. Sonuc tabi ki kovusturmaya yer yoktur. Adamlarda biliyor birsey olmadigini elini kolunu sallaya sallaya her isini goruyor.

Kuytu köşelerde iş yapmanın gereği yok ki hocam, bugün istiklal caddesinde 2 kişi birini dövüp makinesini alsalar kimse kafasını çevirip bakmaz. O hale geldik yani.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
desandör
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen desandör » Çrş Haz 21, 2017 6:05 pm

Evet kuytu köşe olmasına gerek yok. Adamlar artık yüzlerinin görünmesinden vs. çekinmiyor. Biliyorlar ne kadar ceza alacaklarını. Veya hiç birşey olmadan tekrar aynısını yapacaklarını.

“Üyelerin 2.el ilanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot], GXRfreak ve 7 misafir