Fotoğraf makineleriniz için bileklik

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
Forumda “Yeni kayıtlı kullanıcı” üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar(5 mesaj) bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir.
Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
AKINLASINN
Müdavim Üye

Fotoğraf makineleriniz için bileklik

Mesajgönderen AKINLASINN » Çrş Eki 18, 2017 10:37 am

m43 bir uyanıştır !!! felsefesi ile bu yola çıktık. Resimde görülen bileklikler çok ilgimizi çekti ve fiyat araştırdık. 35 tl diyen var, 30 tl + kargo diyen var. O para etmez bu deyip araştırdık ve baktık ki malzemesi de pahalı bir şey değil. Ve bu uyanışın sonunda evde kız arkadaşımla yaptık bu bileklikleri. Sizlerde bu bilekliklerden isterseniz 20 tl ye yapıyoruz arkadaşlar. İster kendinize, ister sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Şimdilik sadece bu resimdeki 3 renk ile birlikte sarı - kırmızı birlikte olan ip var. Talep olursa daha sonra farklı renklerde de devam edeceğiz.

Akın AKTAŞ
541 445 66 44

Resim

Resim

grinny
Yeni Üye

Re: Fotoğraf makineleriniz için bileklik

Mesajgönderen grinny » Çrş Eki 18, 2017 11:52 am

İyi satışlar, şahsi fikrimi söylemek istedim:)

Makineye bileklik, askı vs. alırken metal aksamı olmamasına dikkat ediyorum. Sağlam bir plastik aksam kullanırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Çrş Eki 18, 2017 12:15 pm

O kısım makineyi taşıyan tek şey. O nedenle plastiğini kendim için kullanmam. Ne olur ne olmaz. İpin ucunda canımız, ciğerimiz, herşeyimiz, fotoğraf makinemiz var.

yigitboylu
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen yigitboylu » Çrş Eki 18, 2017 12:52 pm

Emeğinize sağlık. Görünüm gayet yakışıklı, renkler güzel, işçilik güzel fakat ben kendi adıma almam çünkü el tutamağı gibi bir fonksiyon getirmiyor. Sadece makinenin elden düşme ihtimalini ortadan kaldırıyor.
OMD EM5 12-50EZ _ OLY45MM F1.8 _ PANA 35-100 F2.8 _ SIGMA 30MM F1.4 _ VIVITAR 135MM F2.8 _ HELIOS 44M7 F2

NIKON D3100_18-55

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Çrş Eki 18, 2017 12:55 pm

Ben geçen bir yerde bu askının-ipin-kayışın gövdeye bağlandığı o kulak mı ne diyim işte onun oradan çıktığını gösteren bir fotoğraf gördüm. Adam bunu nasıl yapar/yaptırırım diye paylaşmış. Yani sen metali bu kayış için düşünsen de şans seni bulunca nereden neyin çıkıp da makinayı denize clup diye düşüreceğini bilemezsin ! Parçasını bile bulamazsın bir anda :o
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

plaremo
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen plaremo » Çrş Eki 18, 2017 12:56 pm

grinny yazdı:İyi satışlar, şahsi fikrimi söylemek istedim:)

Makineye bileklik, askı vs. alırken metal aksamı olmamasına dikkat ediyorum. Sağlam bir plastik aksam kullanırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Makinenize değen bir metal aksam yok aslında. Bileğinize temas ediyor o kısım. İpin bağlantı noktası zaten makinenin kendi metalinden geçiyor.

plaremo
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen plaremo » Çrş Eki 18, 2017 1:01 pm

Ki aslında kendi askısından daha kullanışlı. Bende standart askının boyunda asılıyken makinenin metalinin çıktığını şahit oldum. Eğer o an makine elinde olmasaydı makine boynundan yere düşüp... gerisini siz hayal edin :)
Güvenlik açısından baktığımızda bileklik makineye elle temasınızı sürekli kılıyor ve o bahsettiğim tehlike oluşmuyor ;)

grinny
Yeni Üye

Mesajgönderen grinny » Çrş Eki 18, 2017 1:16 pm

plaremo yazdı:
grinny yazdı:İyi satışlar, şahsi fikrimi söylemek istedim:)

Makineye bileklik, askı vs. alırken metal aksamı olmamasına dikkat ediyorum. Sağlam bir plastik aksam kullanırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.[/quote
Makinenize değen bir metal aksam yok aslında. Bileğinize temas ediyor o kısım. İpin bağlantı noktası zaten makinenin kendi metalinden geçiyor.

Makine kullanımı sırasında sorun olmadığını düşünsek bile çantaya vs. attığımda makinenin yakınında metal aksam olmasını istemem açıkçası, tercih meselesi tabi:) Op-Tech, Peak Design plastik aksam kullanıyor, bağlantı ipindeki aşınma dışında bir sıkıntı yaşayan görmedim. (Peak Design'ın yeni Cuff modelinde alüminyum parça var mesela onu da kullanmam şahsen:))

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Çrş Eki 18, 2017 1:35 pm

AKINLASINN yazdı:m43 bir uyanıştır !!! felsefesi...

Valla bravo !..
Ben yapabildiğim kadarı ile face'de falan gruplarda paylaştım bu başlığın linkini. Umarım fotoğrafçı arkadaşlar ilgi gösterir.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Çrş Eki 18, 2017 1:53 pm

plaremo yazdı:Ki aslında kendi askısından daha kullanışlı. Bende standart askının boyunda asılıyken makinenin metalinin çıktığını şahit oldum. Eğer o an makine elinde olmasaydı makine boynundan yere düşüp... gerisini siz hayal edin :)
Güvenlik açısından baktığımızda bileklik makineye elle temasınızı sürekli kılıyor ve o bahsettiğim tehlike oluşmuyor ;)

Dediğiniz gibi bu daha güvenli. Makine sürekli el ile temas halinde. Bilekte aksesuar olarak ta çok hoşuma gitti. Makinem elimde başkasına poz verirken bileklik güzel görünüyor. Bir de makineyi çantaya yerleştirirken askı çok yer kaplıyordu. Böyle daha kolay çantaya konup çıkarıyorum. O nedenle de bana avantaj sağladı. Her renkten kendime bileklik yapıp, o gün kıyafetim neyse ona uygun bileklik takmak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Çrş Eki 18, 2017 2:47 pm

Aaa çok yaratıcı. Askerde paltoların bel iplerini söker aynı örgüden anahtarlık, düdüklük yapardık. Nasıl örüyordum unuttum. Evde az uğraşayım yapayım bari.

M43 uyanıştır. Uyandırdığınız için teşekkürler :D
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Çrş Eki 18, 2017 3:26 pm

Kesinlikle deneyin, güzel şeyler çıkarsa bekleriz buraya

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Eki 18, 2017 8:39 pm

Elinize saglik. Ben aslında m43/sistem icin canta ( heybe gibi birsey ) olsa el yapımı direkt alırdım. Cünkü malesef tr de m43 sistem icin aksesuar bulunmuyor.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Çrş Eki 18, 2017 9:16 pm

karadagyan yazdı:.

Haklısınız çok aksesuar yok. Heybeyi bilmem ama bende şu üründen var, 50tl vermiştim. Makineyi içine koyup sallıyorum çantamın içine. Aslında o kadar basit bir ürün ki. Ama çok işe yarıyor.

Resim
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Re: RE: Re: Fotoğraf makineleriniz için bileklik

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Eki 18, 2017 9:40 pm

biunlu yazdı:
karadagyan yazdı:.

Haklısınız çok aksesuar yok. Heybeyi bilmem ama bende şu üründen var, 50tl vermiştim. Makineyi içine koyup sallıyorum çantamın içine. Aslında o kadar basit bir ürün ki. Ama çok işe yarıyor.
Urun ne hocam? Link gorunmuyor bende

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

“Üyelerin 2.el ilanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir