Satılık Lumix GX85+ Lumix 14-42mmii+ Olympus 45mm

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
Forumda “Yeni kayıtlı kullanıcı” üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar(5 mesaj) bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir.
Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
zekisofu
Müdavim Üye

Re: Satılık Lumix GX85+ Lumix 14-42mmii+ Olympus 45mm

Mesajgönderen zekisofu » Cum Kas 15, 2019 11:40 am

Ekipmanları bedava kullanıyoruz işte bundan başka daha ne isteyelim. Aldığımız fiyata satıyoruz! E bu süper bir şey değil mi? Bedavaya kiralamış oluyoruz yani.

Bence m43 üyeleri fiziken gerçek ortamda toplansın tanışsın herkes birbirini görsün sonra ekipmanlarını değiştirecek veya ekipman arayan burdan böyle pazaryeri gibi yazacağına zaten tanıdığı güvendiği, test ettiği ve sonunda dost bildiği birilerinden istesin.
Veya onlara desin elimde bu var, bu fiyata aldım zaten şu kadar zaman kullandım, şimdi aldığım fiyata veriyorum.

Yani ekipmanı bedavaya kiraladım, ihtiyacın varsa al veya kenarda birikmişin varsa sen al, sen sat.
Kazık yerse de dost kazığı yer ne olacak :)

Böylelikle burası sahibindenin alt pazarı haline gelmez. Orta yüksek fiyattan koyup burda gerçek fiyatına satılıyor. Dolayısıyla burası dışındaki pazar gereksiz şişiyor. Bir de sahibinden den alıp sonradan burayı keşfedenler var. Onlar da mecbur yüksek fiyattan aldığı için yüksek fiyattan satıyorlar.

Hadi bi toplanıp çay içelim bak bütün sorunlar çözülecek :)

Kullanıcı avatarı
khantheroth
Sağlam Üye

Mesajgönderen khantheroth » Cum Kas 15, 2019 11:48 am

daniska yazdı:
khantheroth yazdı:elimdeki kendi ekipmanlarım malum sitede ilanı dahi yok.

ben üstte yazdığım 3 fiyatı da sahibinden.com sitesinden aldım. büyük ihtimal farklı malum sitelerden bahsediyoruz.

biliyorum benden aldığınız lensi sattığınızı. 5 eylülde 900 TL havalesini yaptığınız lensi, 11 eylül de 1100 TL olarak yine ilana siz çıkardınız sonuçta. ama bu işin ticaretini ben yapıyorum size göre ;)

yanlış anladığım içinde kusura bakmayın, ilanı kirlettiğimiz için ayrıca özür dilerim. konu benim için kapanmıştır, ben sadece fiyat hakkındaki yorumunuza eleştiri getirmek istedim, çok farklı yerlere gitti konu. okuyanlar değerlendirecektir.

saygılar

Gereksiz ukala cevaplarınız var...
1- Sizin lensi 7 Kasım perşembe günü forum içinden shadowmexo ya sattım. Karsız olarak. okursa kendisi de teyit eder.
2- Sizin lensiniz gri, benim şuan verdiğim lens siyah. Şuan sattığım ekipmanlarımın sahibinden.com da ilanı yok.
3- Fiyat konusunda eleştirilere yorum yapmadınız. Mizahi bazı yorumları baz alıp siz eleştirdiniz. Eleştirmeniz de çok doğal , tabiki eleştirebilirsiniz , açıklamalarını da yaptım. Forumdaki herkes gibi bende bazı ekipmanlar alıp deniyorum.

Okuyan değerlendirir tabiki...
"Be the change you want to see in the world"

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Cum Kas 15, 2019 12:07 pm

Başka yazmayın lütfen; konuyu kilitleme zorunda kalmayalım..

Güncel

Radikal bir kararla tüm ekipmanlarımı satma kararı aldım. Fiyatları aldığım rakamlardan da uyguna yazıyorum pazarlıksızdır.

-Lumix GX85 Amazondan sıfır aldım kılcak çizik dahi yok.

-Lumix 14-42 ii kusursuz sıfır ayarında UV Filre ve orjinal Parasoley dahil. En iyi kit lens deniyor nadir bulunuyor bilirsiniz uzun uğraşlarla buldum geçen hafta:)

-Olympus 45mm siyah kutulu 9,5/10 polarize filtre ve parasoley dahildir.

Hepsi birlikte 4250TL
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

shadowmexo
Üye

Mesajgönderen shadowmexo » Cum Kas 15, 2019 12:09 pm

Merhabalar arkadaşlar.
Konuya dahil olmak istemeden uzaktan izliyordum sadece. Adım geçtiği için yazmak istedim.

Hakan beyden gri renk 45 1.8 lensi Anadolu gezimde kullanmak için aldım. Aldığı rakamın bu olduğunu söyleyerek; 1000 TL'ye el sıkıştık. Şimdi bende işimi gördüğüm için aynı fiyattan satıyorum.

Zeki hocama katılıyorum. Grupta belli üyeler arasında böyle özel işler için bir yardımlaşma grubu olsa harika olur. Ben işimi görürüm lensin yanında çikolata ile gönderirim. İhtiyacı olan kişi hem alırken hem gönderirken kargo masraflarını da öder. Çok şirin bir yardımlaşma sistemi olabilir güvenilir üyeler arasında.

Edit : Dropman hocam ben yazarken siz yazmışsınız. Sizden sonra yazmış oldum kusura bakmayın.

daniska
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen daniska » Cum Kas 15, 2019 1:00 pm

"sizin gibi ticaret yapan"
"ukala" vs. vs.
çok güzel üslubunuz var, teşekkürler. 100 tl de lensten kar etmişsiniz, allah bereket ve bol kazançlar versin ;)
yakın tarihlerde de ne çok 45mm alıp satmışsınız.
ama ticareti yapan bendim değil mi?

Dijital:Olympus OM-D E-M5 Mark II, Lumix DMC-FT4.
Panasonic 8mm f/3.5, Panasonic G X PZ 45-175mm f4.0-5.6.
Olympus 17mm f/1.8, Olympus 45mm f/1.8.

Analog: Olympus OM-4 Ti Titanium Champagne, Nikon F75, Pentax MZ-5.
Oly Auto-W 28mm f/2.8, Oly Auto-S 50mm f/1.4, Oly Auto-T 135mm f/2.8.
Helios 81H 53mm f/2.0, Nikon 50mm 1.4D, SMC Pentax-FA 28-70mm f/4 AL.

Aksesuar: Oly HLD-8G Grip, Olympus CSS-S104L Askı.
Manfrotto 785B, Slik Mini Pro II, Tenba DNA 8, Lowepro Photo Hatchback 22L

flickr

Instagram

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Cum Kas 15, 2019 1:03 pm

Bir kullanıcı İçin gx85 eğer garantisi yok ise en çok 2400 TL eder. 45mm ve 14-42 ikilis 1000tl ve 600 TL eder ki o da toplamda 4000 TL eder. Satıcı arkadaşın istediği fiyat makul. Ama ben olsam bu seti tek tek satardım. Bu kriz ortamında 4 bin TL bir hobi için oldukça yüksek bir mebla. Eski bir al-satcı olarak gözlemlerimi aktarmak istiyorum ki m43 ekipmanlar artık para kazanılacak bir alan olmaktan çoktan çıktı. Eğer m43 sistemden çıkmak istiyorsanız 200-300 TL zararı göze alıp eldekileri çıkarın gitsin. Bu zararı da kullanım bedeli olarak görmeye çalışın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
khantheroth
Sağlam Üye

Mesajgönderen khantheroth » Cum Kas 15, 2019 1:06 pm

daniska yazdı:"sizin gibi ticaret yapan"
"ukala" vs. vs.
çok güzel üslubunuz var, teşekkürler. 100 tl de lensten kar etmişsiniz, allah bereket ve bol kazançlar versin ;)
ama ticareti yapan bendim değil mi?
+kargo... Evet hala arkasindayim yazdiklarimin... Cümleleriniz ilk bastan gayet ukalaca... Bence cok zorladiniz acik aramak icin. Gereksiz uzadi. Kesinlikle uzun zamandir takip ettigim bu forumda ne keyif nede bir istek biraktiniz.

Korhan bey kilitleyebilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
khantheroth
Sağlam Üye

Mesajgönderen khantheroth » Cum Kas 15, 2019 1:12 pm

karadagyan yazdı:Bir kullanıcı İçin gx85 eğer garantisi yok ise en çok 2400 TL eder. 45mm ve 14-42 ikilis 1000tl ve 600 TL eder ki o da toplamda 4000 TL eder. Satıcı arkadaşın istediği fiyat makul. Ama ben olsam bu seti tek tek satardım. Bu kriz ortamında 4 bin TL bir hobi için oldukça yüksek bir mebla. Eski bir al-satcı olarak gözlemlerimi aktarmak istiyorum ki m43 ekipmanlar artık para kazanılacak bir alan olmaktan çoktan çıktı. Eğer m43 sistemden çıkmak istiyorsanız 200-300 TL zararı göze alıp eldekileri çıkarın gitsin. Bu zararı da kullanım bedeli olarak görmeye çalışın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Anıl bey teşekkürler... Yanlış hatırlamıyorsam gecen haftalar bu 14-42ii için size dahi sormuştum. Abdulkadir bey sağolsun çok ilgi alaka gösterdi ve pahalı da olsa aldım .Şimdi bunu zararına satıyor olmam bile kriz yarattı.

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Cum Kas 15, 2019 1:13 pm

Konuyu açanın bildirimi üzerine konuyu kilitliyorum.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Cum Kas 15, 2019 1:38 pm

shadowmexo yazdı:...
Zeki hocama katılıyorum. Grupta belli üyeler arasında böyle özel işler için bir yardımlaşma grubu olsa harika olur. Ben işimi görürüm lensin yanında çikolata ile gönderirim. İhtiyacı olan kişi hem alırken hem gönderirken kargo masraflarını da öder. Çok şirin bir yardımlaşma sistemi olabilir güvenilir üyeler arasında.

...

Bu bir ışık yaktı. Değerlendiriyorum.

“Üyelerin 2.el ilanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir