[SATILIK] GX80 ve G85

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
Forumda “Yeni kayıtlı kullanıcı” üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar(5 mesaj) bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir.
Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
zekisofu
Müdavim Üye

[SATILIK] GX80 ve G85

Mesajgönderen zekisofu » Pzt Tem 04, 2022 2:33 pm

Artık kullanmadığım gövdelerimi ihtiyacı olanlar varsa uygun fiyata verebilirim.
Seyahat için ideal makinelerdir. İkisinde de gövde üzerinde sabitleyici ve 4k video çekimi vardır.

G80 HDMI ile 10bin harici görüntü aktarımı yapabiliyor. Yani meşhur gh4 kalitesine ulaşıyor. GH4 te gövde üzerinde sabitleyici olmadığını düşünürseniz G85 in ne kadar kabiliyetli olduğunu anlamış olursunuz. Dual IS özelliği sayesinde lensteki sabitlemeyle beraber çok pürüzsüz görüntü alırsınız.
G85 ayrıca web kamerası olarak da kullanılıyor. Zoom toplantılarında görüntünüz ben burdayım diye bağırır :)
G85 in ekranı tam artiküle denilen cinsten dışa açılıp vlog çekmenizi sağlıyor.

Gx80'i Bursa Uludağ Üniversitesinde öğretim görevlisi bir Alman hanımefendiden aldım. Çok temiz kullanmış. Kutusu da duruyor. Bu makinede de gövde üzerinde sabitleyici var. Dual IS destekliyor. Üzerine kompakt prime lensleri takınca da temiz, net görüntü alırsınız. Bu makine ile de 4K video çekimi mümkün.

İkisi de temizdir hiç bir sorunları yoktur.
Genelde forumda Olympus gövdeler daha çok biliniyor, fikir vermesi açısından gx80 em10 mark 3 ün muadili hatta ekran ve rangefinder form yapısı ve video özellikleriyle biraz üstündedir

G80 de em10 mark 4 ile om1 mark ii arasında bir yerdedir.

GX80 için 4500 TL
G80 için 6500 TL

Telefonum çoğunuzda var zaten veya dm den yürüyebilirsiniz :)

zekisofu
Müdavim Üye

Re: [SATILIK] GX80 ve G85

Mesajgönderen zekisofu » Cum Tem 15, 2022 9:07 pm

Satmaktan vazgeçtim. Konuyu kapatabiliriz.

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: [SATILIK] GX80 ve G85

Mesajgönderen DrOpMaN » Cmt Tem 16, 2022 4:48 am

zekisofu yazdı:Satmaktan vazgeçtim. Konuyu kapatabiliriz.

Bildirim üzerine kilitliyorum
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

“Üyelerin 2.el ilanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir