[Satılık]Olympus 12-40 f2.8 pro(kutulu)

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
Forumda “Yeni kayıtlı kullanıcı” üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar(5 mesaj) bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir.
Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
Damper16
Müdavim Üye

[Satılık]Olympus 12-40 f2.8 pro(kutulu)

Mesajgönderen Damper16 » Pzr Oca 08, 2023 7:53 pm

Bakımları tolga arasta yeni yapılmıştır, hiçbir sorunu yoktur bayonet söküğü dahi yoktur, yanında 62mm filtre ile vereceğim kutuludur

Sarı sitede fiyat 11.999 tl foruma özel güzel birşeyler yapmayı düşünüyorum
İletişim:05433557573
Olympus M1MARK2
Olympus 12.40 f2.8 pro

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: [Satılık]Olympus 12-40 f2.8 pro(kutulu)

Mesajgönderen DrOpMaN » Pzr Oca 08, 2023 9:35 pm

Sarı siteyi referans vermeyelim lütfen; orada insanlar çıldırmış durumda.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

zekisofu
Müdavim Üye

Mesajgönderen zekisofu » Pzt Oca 09, 2023 2:51 pm

Lens m43 sistemin esas lenslerinden biri. Ama artık ucuz mu pahalı mı kimse bilmiyor.

Başkasını bağlamaz tabi ama ben Türkiye'den ikinci el ürün alırken kafamda şöyle fiyatlandırıyorum:

İkinci el ürünün tr garantisi yoksa veya altı aydan azsa, ve temizse, düşmemişse o zaman Amerika sıfır fiyatına alabilirim. Çünkü Amerikadan aldığımın da garantisi olmayacak.

Mesela Panasonic s5 gövde Amerika sıfır fiyatı 1500 usd. Türkiye'de temiz bir cihazı 27.000 liraya alabilirim demek. 29 bin liraya bir tane ilan var, doğru fiyatlı nadir bir ürün!

Bir de ürünün kendi ederi var. Mesela Panasonic GH6 black friday zamanında 1500 usd ye satıldı. Ederi de o kadar demek ki. Niye? Pana S5 Mark 2 çıktı fiyatı 2bin dolar. Fuji xh2, xh2s 40 mpiksel 8k 2bin dolar iken pana gh6 en fazla 1500 usd eder. Dolayısıyla 46.000 bin liralık ilanlar boşu boşuna ilanlardır. Bunlar benim bildiğim ürünler olduğu için yazdım.

Bilhassa bu ilandaki lensi değerlendirmiyorum ki her ürünün markası, rekabeti, bulunurluğu başka başkadır ;)

Bir diğer durum da alıcının ürüne olan acil ihtiyacı olduğunda ortaya çıkıyor. Eğer piyasada bir ürün satışta değilse veya az sayıda varsa o zaman mecburen satıştaki ürünlerin en uygununu alıveriyoruz.

Video-Fotoğraf ürünleri tasarruf amacıyla yani ileride finansman sağlamak için eskiden iyi ürünlerdi. Beş on sene önce bir makineyi veya lensi alırdım, altı ay bir yıl kullanırdım sonra da aldığım fiyata satardım, kullandığım bana kar kalırdı. Şimdi durumlar hiç de böyle değil.

Hayırlı satışlar :)

Damper16
Müdavim Üye

Mesajgönderen Damper16 » Sal Oca 10, 2023 2:02 pm

zekisofu yazdı:Lens m43 sistemin esas lenslerinden biri. Ama artık ucuz mu pahalı mı kimse bilmiyor.

Başkasını bağlamaz tabi ama ben Türkiye'den ikinci el ürün alırken kafamda şöyle fiyatlandırıyorum:

İkinci el ürünün tr garantisi yoksa veya altı aydan azsa, ve temizse, düşmemişse o zaman Amerika sıfır fiyatına alabilirim. Çünkü Amerikadan aldığımın da garantisi olmayacak.

Mesela Panasonic s5 gövde Amerika sıfır fiyatı 1500 usd. Türkiye'de temiz bir cihazı 27.000 liraya alabilirim demek. 29 bin liraya bir tane ilan var, doğru fiyatlı nadir bir ürün!

Bir de ürünün kendi ederi var. Mesela Panasonic GH6 black friday zamanında 1500 usd ye satıldı. Ederi de o kadar demek ki. Niye? Pana S5 Mark 2 çıktı fiyatı 2bin dolar. Fuji xh2, xh2s 40 mpiksel 8k 2bin dolar iken pana gh6 en fazla 1500 usd eder. Dolayısıyla 46.000 bin liralık ilanlar boşu boşuna ilanlardır. Bunlar benim bildiğim ürünler olduğu için yazdım.

Bilhassa bu ilandaki lensi değerlendirmiyorum ki her ürünün markası, rekabeti, bulunurluğu başka başkadır ;)

Bir diğer durum da alıcının ürüne olan acil ihtiyacı olduğunda ortaya çıkıyor. Eğer piyasada bir ürün satışta değilse veya az sayıda varsa o zaman mecburen satıştaki ürünlerin en uygununu alıveriyoruz.

Video-Fotoğraf ürünleri tasarruf amacıyla yani ileride finansman sağlamak için eskiden iyi ürünlerdi. Beş on sene önce bir makineyi veya lensi alırdım, altı ay bir yıl kullanırdım sonra da aldığım fiyata satardım, kullandığım bana kar kalırdı. Şimdi durumlar hiç de böyle değil.

Hayırlı satışlar :)

Yazdığım fiyat sarı siteden isteyenler için geçerli,forumda ki arkadaşlara çok daha uygun fiyattan yardımcı olacağım kısacası sarı siteye savaş açtım :twisted:
Olympus M1MARK2
Olympus 12.40 f2.8 pro

Damper16
Müdavim Üye

Mesajgönderen Damper16 » Sal Oca 10, 2023 5:12 pm

Bu arada foruma özel fiyatım
8.999 tl'dir
Olympus M1MARK2
Olympus 12.40 f2.8 pro

Damper16
Müdavim Üye

Mesajgönderen Damper16 » Sal Şub 28, 2023 10:32 am

Satılmıştır kilitlenebilir

Bilgilendirme için teşekkürler,kilitliyorum.
Olympus M1MARK2
Olympus 12.40 f2.8 pro

“Üyelerin 2.el ilanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir