[Satılık]Panasonic gx9 12-60 ve 60 makro

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
Forumda “Yeni kayıtlı kullanıcı” üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar(5 mesaj) bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir.
Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
goldcan
Üye

[Satılık]Panasonic gx9 12-60 ve 60 makro

Mesajgönderen goldcan » Sal Mar 07, 2023 6:54 pm

1083676089 İlan numarası ile sarı sitede ilan verdim arkadaşlar. Fiyat konusunda piyasayı çok takip etmediğim için tutarsız davranmışsam yüksek yazmışsam uyarılarınızı dikkate alırım.
Forumda kurallara uygun davranmadıysam özelden uyarırsanız değiştiririm.

Teşekkürler.
Saygılar.
http://500px.com/cakkoyunlu

OM-D E-M1 II - PANA 8-18 F2.8-4 - PANA 30 F2.8 MACRO

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Re: [Satılık]Panasonic gx9 12-60 ve 60 makro

Mesajgönderen webbie » Prş Mar 09, 2023 11:46 pm

Türkiye’de her ürün ve hizmet fiyatlandırmasında kaos yaşandığı için, fiyat hakkında yorum yapmak pek doğru olmayacaktır. Bu durumu size şöyle açıklayayım; tek bir tane zeytin veya muz ağacı olmayan, Avrupa’nın en pahalı “Büyük” nüfusa sahip ülkesi İngiltere’de (benim yaşadığım yer) hem zeytin yağı hem de muz Türkiye’den daha ucuz. Bunun nedeni, üreticinin ve/veya satıcının önünü görememesi ve tabii ki domino etkisidir. Böyle bir durumda, hiçbir ürün gerçek değerinde satılamıyor çünkü yarın ne olacağını, para politikasının nasıl keyfi bir kararla yeniden dizayn edileceğini kimse bilmiyor. Böyle bir durumda, istediğiniz fiyatı yazabilirsiniz çünkü aynı makineyi 1 gün sonra sattığınız fiyata alamayabilirsiniz.

Durum böyle olmasaydı, size şu cevabı verirdim; İngiltere’de gx9 ve 12-60 lensin fiyatı 779 sterlin ve o da yaklaşık 17.500 lira ediyor. Bu fiyat yeni ve garantili setin fiyatıdır. Türkiye’de bu cihaz satılmadığı için (eğer değişmediyse) istenmesi gereken en yüksek fiyat bence 17.500 lira olmalıdır çünkü ikinci el bir ürün ve garantisi yok.

Bu benim kişisel görüşümdür ve dediğim gibi, şu anki ortamda hiçbir fiyat sırıtmaz.

Düzeltme: Makro lense dikkat etmemişim. Bence fiyat iyi.

goldcan
Üye

Re: [Satılık]Panasonic gx9 12-60 ve 60 makro

Mesajgönderen goldcan » Pzr Mar 12, 2023 10:38 pm

Teşekkürler 18000 olarak güncelledim.
http://500px.com/cakkoyunlu

OM-D E-M1 II - PANA 8-18 F2.8-4 - PANA 30 F2.8 MACRO

“Üyelerin 2.el ilanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir