[Satılık]Sigma 19mm f/2.8 dn art

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
Forumda “Yeni kayıtlı kullanıcı” üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar(5 mesaj) bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir.
Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

[Satılık]Sigma 19mm f/2.8 dn art

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 27, 2023 1:52 am

Arkadaşlar, en son Olympus E-M1, Panasonic 12-60, Panasonic 14-140, Olympus 40-150 ve Sigma 19mm içeren bir set oluşturdum ama bir türlü Fujifilm’i unutamadım ve o yüzden de bugün itibariyle Sigma dışındaki tüm seti bir firmaya gönderdim. Aslında Sigma’yı da gönderecektim fakat unutmuşum ve tekrar form oluşturup, fiyat alıp, etiket çıktısını alıp kargoya gitmeye üşeniyorum ve Ocak ayının ikinci haftası Türkiye’de olacağım isteyen olursa, lensi satabilirim.
Az önce sarı siteye baktım ve gördüğüm kadarıyla 3.000 TL’ye bir tane satışta olan var. Ben 2.000 TL istiyorum. Ayın 7’sinden itibaren 1 hafta süresince Eskişehir’de olacağım ve orada elden teslim edebilir ya da kargo alıcıya ait olmak şartıyla, gönderebilirim.

mstfslck
Isınmaya Başlayan Üye

Re: sigma 19mm f/2.8 dn art

Mesajgönderen mstfslck » Çrş Ara 27, 2023 1:58 am

Merhaba, lensiniz gümüş renkte mi siyah renkte mi? Kozmetik olarak nasıl? Sorunu var mı? 2 bin tl çok iyi fiyat bence. 14-42 kit lensin bozuldu 31-42 arasına getirince hata veriyor. 14-31 gibi kullanabiliyorum o yüzden soğudum biraz kit lensimden. Onun yerime uygun ekonomik bir çözüm bakıyordum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Re: sigma 19mm f/2.8 dn art

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 27, 2023 3:57 am

mstfslck yazdı:Merhaba, lensiniz gümüş renkte mi siyah renkte mi? Kozmetik olarak nasıl? Sorunu var mı? 2 bin tl çok iyi fiyat bence. 14-42 kit lensin bozuldu 31-42 arasına getirince hata veriyor. 14-31 gibi kullanabiliyorum o yüzden soğudum biraz kit lensimden. Onun yerime uygun ekonomik bir çözüm bakıyordum.

Merhaba. Ben muhtemelen bir daha (Pen-f dışında) m4/3 sisteme dönmeyeceğim ve lensi de satmakla uğraşmak istemediğim için olabildiğince uygun fiyat yazmaya çalıştım. Lensin fotoğraflarını aşağı ekliyorum.

Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Re: [Satılık]Sigma 19mm f/2.8 dn art

Mesajgönderen burakciftci82 » Çrş Ara 27, 2023 10:29 am

webbie yazdı:Arkadaşlar, en son Olympus E-M1, Panasonic 12-60, Panasonic 14-140, Olympus 40-150 ve Sigma 19mm içeren bir set oluşturdum ama bir türlü Fujifilm’i unutamadım ve o yüzden de bugün itibariyle Sigma dışındaki tüm seti bir firmaya gönderdim. Aslında Sigma’yı da gönderecektim fakat unutmuşum ve tekrar form oluşturup, fiyat alıp, etiket çıktısını alıp kargoya gitmeye üşeniyorum ve Ocak ayının ikinci haftası Türkiye’de olacağım isteyen olursa, lensi satabilirim.
Az önce sarı siteye baktım ve gördüğüm kadarıyla 3.000 TL’ye bir tane satışta olan var. Ben 2.000 TL istiyorum. Ayın 7’sinden itibaren 1 hafta süresince Eskişehir’de olacağım ve orada elden teslim edebilir ya da kargo alıcıya ait olmak şartıyla, gönderebilirim.

Fujiye geçince de m43 unutulmaz oluyor, nerden biliyorsun diye sormayın :D
Aslında elinizdeki set bayağı iyi fujiyi aratacak birsey yok ama yine de insan her zaman olmayanı aramakta.
https://www.flickr.com/photos/144968395@N08/

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1
XF 18-55mm F/2.8-4 | XF 56mm F/1.2 | XF 90mm F/2

Olympus OM-D E-M10 MARK 2
40-150mm R F3.5-5.6

mstfslck
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen mstfslck » Çrş Ara 27, 2023 10:34 am

Bi markayla evlenip balayına gidileceğine, evlenmeden alayına gitmek .. benim de felsefem bu :))

Uzun yıllar Nikon sonra Fuji, en son olympustaydım artık bir aydır canondayım

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 27, 2023 10:49 am

burakciftci82 yazdı:
webbie yazdı:Arkadaşlar, en son Olympus E-M1, Panasonic 12-60, Panasonic 14-140, Olympus 40-150 ve Sigma 19mm içeren bir set oluşturdum ama bir türlü Fujifilm’i unutamadım ve o yüzden de bugün itibariyle Sigma dışındaki tüm seti bir firmaya gönderdim. Aslında Sigma’yı da gönderecektim fakat unutmuşum ve tekrar form oluşturup, fiyat alıp, etiket çıktısını alıp kargoya gitmeye üşeniyorum ve Ocak ayının ikinci haftası Türkiye’de olacağım isteyen olursa, lensi satabilirim.

Aslında elinizdeki set bayağı iyi fujiyi aratacak birsey yok ama yine de insan her zaman olmayanı aramakta.

Açıkçası, m4/3’ten Fuji’ye daha önce geçtiğimde aradığım tek şey 60mm makro olmuştu. O lensi ayrı seviyorum ve eğer ileride bir Pen-f alırsam, muhtemelen üzerinde o lens olur. Onun dışında, Fujifilm X-H1 (önceki makinem) veya X-S10 ve 16-80mm ile yola devam ederim.

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Çrş Ara 27, 2023 12:52 pm

webbie yazdı:
burakciftci82 yazdı:

Açıkçası, m4/3’ten Fuji’ye daha önce geçtiğimde aradığım tek şey 60mm makro olmuştu. O lensi ayrı seviyorum ve eğer ileride bir Pen-f alırsam, muhtemelen üzerinde o lens olur. Onun dışında, Fujifilm X-H1 (önceki makinem) veya X-S10 ve 16-80mm ile yola devam ederim.

Peki hocam merakımdan soruyorum, X-S10 da ya da genel olarak Fujide olupta M43 de bulamadığınız nedir
Şahsen ben fujideyken m43 un kompakt ve taşınabilirliğini arıyorum ama malesef benim istediğim lensler çok pahalı olduğu için yaklaşamıyorum ve m43 bana uzak kalıyor.
Yoksa lensler biraz daha makul olsa m43 kullanırdım muhtemelen.

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1

40-150mm R F3.5-5.6

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 27, 2023 1:16 pm

burakciftci82 yazdı:Peki hocam merakımdan soruyorum, X-S10 da ya da genel olarak Fujide olupta M43 de bulamadığınız nedir
Şahsen ben fujideyken m43 un kompakt ve taşınabilirliğini arıyorum ama malesef benim istediğim lensler çok pahalı olduğu için yaklaşamıyorum ve m43 bana uzak kalıyor.

Tamamen kişisel tercih diyebilirim. Fuji’nin renklerini, karanlık ortamda daha az karıncalanma içermesini, menülerini, duruşunu, bakışını, başımı dizlerin yaslamayı…

Şaka bir yana, Fuji’yle ilgili tek rahatsızlığım iOS için olan uygulamasının bugüne kadar kullandığım en kötü uygulama olmasıydı. Boyut konusuna gelirsek, aşağıdaki bağlantıda Fujifilm X-S10’a takılı 16-80mm f/4 lens ile Olympus OM-D EM1 mk2’ye takılı 12-45mm f/4 lensin boyut kıyaslaması var. Aralarında çok az boyut farkı var ve benim açımdan bu fark görmezden gelinebilir.
https://pxlmag.com/db/camera-size-compa ... 9b8d6e-t60

mstfslck
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen mstfslck » Çrş Ara 27, 2023 1:31 pm

webbie yazdı:
burakciftci82 yazdı:Peki hocam merakımdan soruyorum, X-S10 da ya da genel olarak Fujide olupta M43 de bulamadığınız nedir

Tamamen kişisel tercih diyebilirim. Fuji’nin renklerini, karanlık ortamda daha az karıncalanma içermesini, menülerini, duruşunu, bakışını, başımı dizlerin yaslamayı…

Şaka bir yana, Fuji’yle ilgili tek rahatsızlığım iOS için olan uygulamasının bugüne kadar kullandığım en kötü uygulama olmasıydı. Boyut konusuna gelirsek, aşağıdaki bağlantıda Fujifilm X-S10’a takılı 16-80mm f/4 lens ile Olympus OM-D EM1 mk2’ye takılı 12-45mm f/4 lensin boyut kıyaslaması var. Aralarında çok az boyut farkı var ve benim açımdan bu fark görmezden gelinebilir.

ama bence d segmentten c segment e geçiyor gibi bi durum oluyor m1mark2 den xs10 a geçmek. Mesela ben kullandığım kameralar içinde en sağlam gövde d300 de görmüştüm. Ondan sonrakilerde weather sealing denilen hava koşullarına dayanıklılığı olan bir gövde kullanmak nasip olmadı.

Tabi şart mı değil. Sizin senaryonuza göre belki önemsiz bir ayrıntıdır. Focus stacking live composite gibi eğlenceli özelliklerin yanında Webcam, pixel shift high res, antiflickr mod ve hemen dolmayan bir buffer gibi özellikler de 2016 model olmasına rağmen. 4 yıl daha eski olmasına rağmen m1 mark 2 yi karizmatik kılıyor gözümde.

Bu arada yeni makine almamış olsaydım fuji mağazalarındaki ₺50 bin ye vade farksız kredi teklifini değerlendirerek xs20 yi düşünebilirsin ben de.

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Çrş Ara 27, 2023 1:46 pm

webbie yazdı:

:D Deklanşörün sesi çıkardığı köpüğü... anlayamazsınız... :D
Aslında apsc ile Hacim farki o kadar değil özellikle fujinin f2 prime lensleri ile Oly nin 1.8 lensleri aynı neredeyse, 40 150mm 2.8 ile de 50 140mm 2.8 de birbirine yakın lensler. Biraz 150-400mm ya da 100-300mm gibi lenslerde fark ortaya çıkıyor o da yaban hayat kullanmayan için yersiz bir detay.

Yeni çıkardıkları uygulama çok güzel ben bayağıdır kullanıyorum, yine bir Olympus uygulaması kadar pratik değil ama eskisinden bayağı iyi aslında.

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1

40-150mm R F3.5-5.6

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 27, 2023 1:54 pm

burakciftci82 yazdı::D Deklanşörün sesi çıkardığı köpüğü... anlayamazsınız... :D
Aslında apsc ile Hacim farki o kadar değil özellikle fujinin f2 prime lensleri ile Oly nin 1.8 lensleri aynı neredeyse, 40 150mm 2.8 ile de 50 140mm 2.8 de birbirine yakın lensler. Biraz 150-400mm ya da 100-300mm gibi lenslerde fark ortaya çıkıyor o da yaban hayat kullanmayan için yersiz bir detay.

Yeni çıkardıkları uygulama çok güzel ben bayağıdır kullanıyorum, yine bir Olympus uygulaması kadar pratik değil ama eskisinden bayağı iyi aslında.

İşte tam olarak bundan bahsediyorum. Fuji’nin makinelerinin daha başarılı, daha uygun fiyatlı ya da herhangi bir yönden üstün olduğunu iddia etmiyorum ki zaten oturup da karşılaştırmadım da. Benim için birkaç faktör öne çıkıyor ve onları da Fuji karşılıyor. Arada kısa bir süre Sony A7RII de kullandım ama benlik değil.

Uygulama işine sevindim. Umarım güncelleme getirip bozmazlar.

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Çrş Ara 27, 2023 2:58 pm

mstfslck yazdı:
webbie yazdı:

ama bence d segmentten c segment e geçiyor gibi bi durum oluyor m1mark2 den xs10 a geçmek. Mesela ben kullandığım kameralar içinde en sağlam gövde d300 de görmüştüm. Ondan sonrakilerde weather sealing denilen hava koşullarına dayanıklılığı olan bir gövde kullanmak nasip olmadı.

Tabi şart mı değil. Sizin senaryonuza göre belki önemsiz bir ayrıntıdır. Focus stacking live composite gibi eğlenceli özelliklerin yanında Webcam, pixel shift high res, antiflickr mod ve hemen dolmayan bir buffer gibi özellikler de 2016 model olmasına rağmen. 4 yıl daha eski olmasına rağmen m1 mark 2 yi karizmatik kılıyor gözümde.

Bu arada yeni makine almamış olsaydım fuji mağazalarındaki ₺50 bin ye vade farksız kredi teklifini değerlendirerek xs20 yi düşünebilirsin ben de.

Dediğiniz özellikler çok iyi hocam ama pratikte ben çok kullanamıyordum, ama d segmentten c segmete geçiş konusunda haklısınız. Em5 mark ii Olympus un orta segment makinesi, xt20 de fujinin orta segmenti ama arada dağlar kadar malzeme kalitesi farkı var...

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1

40-150mm R F3.5-5.6

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 27, 2023 5:59 pm

Forumdan baygünay arkadaşımız lense talip oldu. Konu kilitlenebilir.

mstfslck
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen mstfslck » Çrş Ara 27, 2023 6:48 pm

Hayırlı olsun iyi bir fiyattı. Ben de daha önce hiç duymadığım bu lensi iki gündür okumaya çalışıyordum ama fazla vakit bulamadım iş güçten :) yeni bi lens öğrenmiş oldum :)

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 27, 2023 8:13 pm

mstfslck yazdı:Hayırlı olsun iyi bir fiyattı. Ben de daha önce hiç duymadığım bu lensi iki gündür okumaya çalışıyordum ama fazla vakit bulamadım iş güçten :) yeni bi lens öğrenmiş oldum :)

Sağolun. Bir değişiklik olursa, haber veririm.

“Üyelerin 2.el ilanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir