Panasonic Lumix GX85 + 2 Lens

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
“Yeni kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar (5 mesaj), bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir. Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Kokopelli
Üye

Re: Panasonic Lumix GX85 + 2 Lens

Mesajgönderen Kokopelli » Pzt Kas 26, 2018 8:00 pm

Eskiden Panasonicleri HBurada'dan falan alabiliyorduk oysa ki. Türkiye'de Panasonic servisi ne durumda şimdi? Hani alır da bir gün başına birşey gelirse yaptırabilir miyiz?

Ayrica, kaçımız aldı acaba bu fırsattan?

~SB
_
SB

Kullanıcı avatarı
khantheroth
Sağlam Üye

Mesajgönderen khantheroth » Pzt Kas 26, 2018 8:50 pm

Kokopelli yazdı:Eskiden Panasonicleri HBurada'dan falan alabiliyorduk oysa ki. Türkiye'de Panasonic servisi ne durumda şimdi? Hani alır da bir gün başına birşey gelirse yaptırabilir miyiz?

Ayrica, kaçımız aldı acaba bu fırsattan?

~SB

Kesinlikle haklisin benimde alma niyetim var ancak cekincelerim cok fazla. Artisi cok fazlaysa gozumu karartip alacagim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
"Be the change you want to see in the world"

ihtiyar
Müdavim Üye

Mesajgönderen ihtiyar » Cmt Ara 01, 2018 11:27 pm

İki gövdeyi de kullanmış biri olarak, Panasonic gövdeler olympuslardan daha iyi. Video çekimi yapılacaksa zaten direk panasonic alınmalı. Olympus sensörleri çok çabuk ısınıyor ve onlarca kırmızı piksel oluşuyor. Bu hem video da hemde 5-10 saniyelik uzun potlamalada da mevcut. ,
Panasonic alacaksanız da ben GX85 yerine G85 almanızı tavsiye ederim. Hem microfon girişi var hemde daha ergonomik. Olympus OM D M1 den daha ergonomik ve kalite hissi de aynı.
Bana pahalı geliyor artık bu hobi. 4250 tl ye gövde ve 12-60 lensi alabiliyorsunuz sadece normal DSLR de de durum aynı. Bir kaç lens alayım yanına deyince 10 bin liraları buluyor ki bana fazla bu fiyat. Kit lens yeni başlayanlar için baya uzun idare eder ama belli bir zaman sonra insan farklı tatlar almak istiyor.
Video çekmeyecekseniz alın bir M10 mark İİ veya Om d m1 ikinci el keyfinize bakın gx85 ten fotoğrafta eksiği yok fazlası var. Yurt dışından gümrük felan Maceraya atılmayın. Aldığınız firma özel kargo şirketleriyle gönderirse istambulda gümrüğe takılır makineyi almak için istanbula gitmeniz lazım. Devlet postasıyla gönderirlerse bulunduğunuz ile gelir ilden PTT Uluslar arası posta işleme merkezine gidip alırsınız.
Canon Eos 100D - 18-55 STM
Canon 15-85 3,5-5,6 USM
Canon 40mm 2,8 STM
Canon 24mm 2,8 STM
Tamron 90mm 2.8 macro

listera
Üye

Mesajgönderen listera » Çrş Ara 05, 2018 11:53 am

Amazon'un GX85+2 objektifli setleri Türkiye'ye ulaşmış ve doğal olarak raflarda yerini almış:
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 2079/detay

Ama alıcı olsaydım, biraz daha beklerdim. Bakınız G(x'i olmayan)85 + 2objektif+pil+kart+çanta bhphoto.com'da 900 ABD Doları'na inmiş, yol masrafı Türkiye'ye 40 dolar olarak listeleniyor. %20 vergiyle çekilebilirse 1200 dolara tam bir setiniz olur.

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Ara 05, 2018 11:59 am

Herkese bir sır vereyim. Bulgaristanda canon sony sistemler tr den bazen daha ucuz oluyor. Bazo zamanlar panasonic setlerde indirim yapıyorlar ve yine tr den ucuz oluyor. Photopavillion bulgaria diye googledan aratin sistemlere bakin uygun yakalarsanız gidip alın bulgardan. Pasaportu vizesi olmayanlar baharda benim gidisimi beklesinler ;)

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 05, 2018 12:01 pm

karadagyan yazdı:Herkese bir sır vereyim. Bulgaristanda canon sony sistemler tr den bazen daha ucuz oluyor. Bazo zamanlar panasonic setlerde indirim yapıyorlar ve yine tr den ucuz oluyor. Photopavillion bulgaria diye googledan aratin sistemlere bakin uygun yakalarsanız gidip alın bulgardan. Pasaportu vizesi olmayanlar baharda benim gidisimi beklesinler ;)

Orada votka da ucuzmuş. Neyse, artık baharı bekleceğiz :)

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Çrş Ara 05, 2018 12:01 pm

[quote="karadagyan"... Pasaportu vizesi olmayanlar baharda benim gidisimi beklesinler ;)
[/quote]

Geçen bahar gidemedik; bu bahar sen git artık ;)
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Ara 05, 2018 12:05 pm

webbie yazdı:
karadagyan yazdı:Herkese bir sır vereyim. Bulgaristanda canon sony sistemler tr den bazen daha ucuz oluyor. Bazo zamanlar panasonic setlerde indirim yapıyorlar ve yine tr den ucuz oluyor. Photopavillion bulgaria diye googledan aratin sistemlere bakin uygun yakalarsanız gidip alın bulgardan. Pasaportu vizesi olmayanlar baharda benim gidisimi beklesinler ;)

Mastika ucuz ve yerli üretim ickiler. Marka viskiler vs alıncak gibi degil adamların parasi bizim 3.4 katımız oldu...

olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 05, 2018 12:12 pm

karadagyan yazdı:
webbie yazdı:

Mastika ucuz ve yerli üretim ickiler. Marka viskiler vs alıncak gibi degil adamların parasi bizim 3.4 katımız oldu...

Boğma votka da olur.

Kullanıcı avatarı
khantheroth
Sağlam Üye

Mesajgönderen khantheroth » Çrş Ara 05, 2018 2:42 pm

listera yazdı:Amazon'un GX85+2 objektifli setleri Türkiye'ye ulaşmış ve doğal olarak raflarda yerini almış:
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 2079/detay

Ama alıcı olsaydım, biraz daha beklerdim. Bakınız G(x'i olmayan)85 + 2objektif+pil+kart+çanta bhphoto.com'da 900 ABD Doları'na inmiş, yol masrafı Türkiye'ye 40 dolar olarak listeleniyor. %20 vergiyle çekilebilirse 1200 dolara tam bir setiniz olur.

Fiyatını yüksek yazmışlar. O rakama normalmi acaba?

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Çrş Ara 05, 2018 3:23 pm

Satıcı arkadaş buradan biri mi bilmiyorum da fiyat abartılı olmuş bence. İyi bir gövde, kabul ama yanındakiler çok süper lensler değiller. Ayrıca sıfır diye 5500 veriyorsun ama garanti yok, bozulursa Panasonic TR’den çekildiği için muhatap yok. Üstelik trink nakit parayla ödüyorsun. Amazon’dan tek sliple çektirip bankaya böldürme imkanı var en azından.

Tamam 300 TL fark koyup satılsın şekli bir ölücülüğe gerek yok ama 4500’e koyup 4250’ye falan satılırsa cazibesi olur belki o setin. Serbest piyasa, isteyen istediği fiyata satar tabii ama 2000 TL fark koyup alıcı bulmak zor.

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 05, 2018 3:42 pm

poormansmoodyblues yazdı:Satıcı arkadaş buradan biri mi bilmiyorum da fiyat abartılı olmuş bence. İyi bir gövde, kabul ama yanındakiler çok süper lensler değiller. Ayrıca sıfır diye 5500 veriyorsun ama garanti yok, bozulursa Panasonic TR’den çekildiği için muhatap yok. Üstelik trink nakit parayla ödüyorsun. Amazon’dan tek sliple çektirip bankaya böldürme imkanı var en azından.

Tamam 300 TL fark koyup satılsın şekli bir ölücülüğe gerek yok ama 4500’e koyup 4250’ye falan satılırsa cazibesi olur belki o setin. Serbest piyasa, isteyen istediği fiyata satar tabii ama 2000 TL fark koyup alıcı bulmak zor.

Açıkçası, benzer bir yorum yapacaktım ama ikilemde kaldım. Aramızdan biri olabileceği ve ticaretine engel olmaya çalışmış gibi bir davranış olacağından vazgeçtim ama vazgeçerken bile içimden "Bu fırsatı muhtemelen forumda ilk gören kişi benim ve bu konuyu da iyi niyetle açıp, fırsatı paylaştım. Eğer buradan okuyup da bu şekilde bir ticarete girişildiyse, bence doğru değil." dedim. Bunu söylememin sebebi, 3.500 TL'ye alınan birşeyi, böyle bir alışverişten haberi olmayanlara 2.000 TL gibi yüksek bir karla satmaya çalışması oldu.

Bu ticaret şekli başkalarına doğru gelebilir ama bana gelmiyor.

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Çrş Ara 05, 2018 4:01 pm

webbie yazdı:...

Aslında benzer ikilemde kalmışız hocam. Kötü bir niyet yok, kimse babasının hayrına satılır mı satılmaz mı bilmeden riske girerek 3500 TL para verip, üzerine sadece sembolik bir fark koyup satmaz. Tabii ki kar amacı güdülecek, hatta 5500'e alıcı bulunabiliyorsa bence ona da amenna. Zira 5500 TL'yi gözden çıkaran biri bir zahmet bilinçli olsun da aldığı ekipmanın piyasasını biliversin, bilmiyorsa cebinden çıkan para kendi bileceği iş. Beyin bedava, niye hamallık yapıyoruz :D

Sadece satıcı yönünden bakarsak 2000 TL fark koyup alıcı bulmak bana pek mümkün görünmedi, uzun süre elde kalabileceğini düşündüm. Halbuki 600-700 farkla çok rahat alıcı bulunabilir, onun getirisiyle sonra bir daha al-sat yaparak sürümden aynı paralar kazanılabilir. Bahaneyle iç pazara da daha çok Panasonic gövde ve girer, ikinci el piyasası hareketlenir, çeşit artar, fiyatlar düşer.

5500'ün biraz üzerine, 6000-6200 aralığına FF bir set olan Sony A7II + 28-70mm alınabildiğini de belirtelim bu arada.

Kullanıcı avatarı
khantheroth
Sağlam Üye

Mesajgönderen khantheroth » Çrş Ara 05, 2018 4:30 pm

Aslında sadece body ve lensleri ayrı fiyatlandırırsak kar marjı normal gibi ancak amazonda yaklaşık 620 usd oldugunu düşünürsek kesinlikle yüksek ama burdada işin risk boyutu var. Açıkcası ben alışveriş yaparken çekinirim amerikadan. Görerek almak bana hep daha mantıklı gelmiştir. Belki bunu düşünerek fiyatı yüksek yazmış olabilir. Lenslere 45-150 ye 1500TL 12-32 ye de 1000 gibi bir rakam düşünüp 3000TL de body ye saymış olabilir. O body için sıfır fiyat 3000TL türkiye piyasasında normal bence. Yanlış mı düşünüyorum? Alım satan yapan arkadaşlar daha iyi bilir.

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Çrş Ara 05, 2018 4:34 pm

khantheroth yazdı:Aslında sadece body ve lensleri ayrı fiyatlandırırsak kar marjı normal gibi ancak amazonda yaklaşık 620 usd oldugunu düşünürsek kesinlikle yüksek ama burdada işin risk boyutu var. Açıkcası ben alışveriş yaparken çekinirim amerikadan. Görerek almak bana hep daha mantıklı gelmiştir. Belki bunu düşünerek fiyatı yüksek yazmış olabilir. Lenslere 45-150 ye 1500TL 12-32 ye de 1000 gibi bir rakam düşünüp 3000TL de body ye saymış olabilir. O body için sıfır fiyat 3000TL türkiye piyasasında normal bence. Yanlış mı düşünüyorum? Alım satan yapan arkadaşlar daha iyi bilir.

Sanırım ben biraz fazla tepkili davranıyorum ve bunun temel nedeni ise bizim toplumumuzun ticaret ahlakı. Neyse, ben susayım çünkü bu tür konularda pek objektif bakamadığımı biliyorum.

“Sıcak fırsatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir