m43 Forum, En Güzel Fotoğraf Durağı, Merhabalar

Bizi yeni mi buldunuz ? Öyle ise hoş geldiniz. Kendinizi tanıtmak istiyorsanız buyrun buradan...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Onur_1923
Üye

m43 Forum, En Güzel Fotoğraf Durağı, Merhabalar

Mesajgönderen Onur_1923 » Pzr Şub 14, 2016 4:01 pm

Esasında bu formla tanışmak benim için çok sevindirici. Hikâyenin başı daha Olympus'a geçmeden (Aralık 2014) bir m43 forum arayışı ile başladı.
İlk makinem, Pentax K-30 ile beraber Pentaxturk forum ile tanıştım, çok etkin bir kullanıcı olmasamda o forumla makineye daha da bağlandım. Aynasız konusunda Fuji-Olympus ikilemleri başladığında kendimce yaptığım araştırmalarla Fujifilm markasının Türk fotoğrafçısına daha çok değer verdiğini düşündüm (gerek fiyat politikası, ürün satış ağı, pazarlayıcı firma ilişkileri).
Nedendir, hâlâ bilmem Olympus E-M1'in bir cazibesi, ihtişamı bürüdü gözümü ve m43 sistemi tercih ettim. O sıralar belki bu forum olsa gönlüm daha rahat girecektim ama hep biraz m43 kullanımı yaygınlığı konusunda soru işaretlerim oldu. Bursa'da yaşamam sebebiyle -şansım var bu konuda- Ubeyd ile tanıştık, yeni çıkan lensler ve benzeri konularda sohbetler ettik. Ve son hamle, m43 Türkiye :) Herkese kocaman bir merhaba :) Biraz uzun bir yazı da olsa giriş adına hoş görürsünüz umarım ki.
"Bağımsızlık benim karakterimdir." M. Kemâl Atatük

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: m43 Forum, En Güzel Fotoğraf Durağı, Merhabalar

Mesajgönderen ciddibiri » Pzr Şub 14, 2016 4:17 pm

Hoş geldiniz...
Ubeyd ile tanışmış olmanız, görüşebilmeniz bence büyük şans. Tek başına m43 sistemin Türkiye temsilcisi gibi kendisi :)
2013/2014 sürecinde bizzat ilgilendiğim ve kendi yaşadığım birkaç Olympus servis macerası oldu. Olympus TR ve Avrupa servislerinde yaşayıp-gördüğüm hız, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları benim için ileriye dönük olarak da Olympus markasına güven duymamı sağladı. Hatta o kadar rahattım ki, yurtdışından (TR ve Avrupa dışından) makina getirttirdim (PL6) hiç korkmadan. Tam zamanını anımsayamıyacağım ama sanırım 2014'te Olympus TR'nin 4 kişinin ürünlerindeki sorun sebebi ile 1'e 1 ürünü değiştirip yenisini verdiğini de sosyal ortamlardan okudum. Hatta şu tecrübemi de yazayım. PL3'üm varken uzun süre sonra şu "manuel lens" olayı nedir , bir şu konuya gireyim dedim. Lensi yurt içinden alınca 1 haftaya elime ulaştı ama adaptörü yurtdışından aldığım için yaklaşık 3 haftada mı ne gelmişti. Ne ise taktık adaptör ile lensi ekran kapkara ! Araştırıyorum panikle, ayarı mı var gövdeden diye ve yok. Direk takıyorsun-çekiyorsun. Hah dedim gövdede sorun var. Bir baktım garanti süresinin bitimine 5 gün mü ne var. Hemen e-posta ile Olympus Avrupa'ya yazdım. Gelen cevap müthişti benim için, "Sn. bilmemkim, ürün seri nosunu bize e-posta ile yollayın şimdi, servis açalım. Şu kod ile ... kuryeyi arayın, onlar ürünü sizden alıp bize teslim edecekler, ücretsizdir." :) Aynı gün seri noyu yolladım, servis açıldı, yolladım ve 10 mu 11 gün mü ne idi sonra ürün komple değil ama yenilenmiş olarak geldi. LCD ekranda ufak tefek çizikler falan vardı mesela onu komple yenilemişlerdi bir de ! m43 sistemin 2.el olayında şahsi tecrübem hiç olmadı. Bunun sebebi de, ben gövde yeniledim mi öncekini kardeşime verdim hep :) O sattı benim PL1'i de PL3'ü de PL6'yı da.

İşte böyle... benden de uzun bir karşılama geldi size ;)
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Onur_1923
Üye

Re: m43 Forum, En Güzel Fotoğraf Durağı, Merhabalar

Mesajgönderen Onur_1923 » Pzr Şub 14, 2016 4:44 pm

Gerçekten de m43'ler konusunda Türkiye'de tanışılacak en doğru kişilerden kendisi. Sizin deneyiminizi paylaşmanız artı bir tecribe oldu benim açımdan da, bilgi paylaşıldıkça güzel. Burada, Japonların müşteri odaklı ticaret anlayışı mı desek yoksa ilgili ve dürüst bir üretici mi desek Olympus'a, herhalde farketmeyecektir. Zaten 2015 Japonya satış oranları da firmanın ne kadar doğru yolda olduğunu gösteriyor. Ben de sizin gibi Olympus'tan memnunlar arasındayım, bilgi ve deneyimi arttırmak adına da bu forumdan çok memnun kalacağıma eminim :) teşekkürler :)
"Bağımsızlık benim karakterimdir." M. Kemâl Atatük

“Aramıza yeni katılan üyelerimizin mekanı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir