3D printer ile kendi uzvunu kendin bas ve tak, çık gez !..

Görüldüğü üzere :)

Moderatörler: Esat Sanlav, biunlu, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 8402
Kayıt: Pzt Nis 06, 2015 6:57 pm
İletişim:

3D printer ile kendi uzvunu kendin bas ve tak, çık gez !..

Mesajgönderen ciddibiri » Cum Eyl 20, 2019 2:29 pm

Ben 3D printer'lerin geleceğini galiba 15-18 yıl kadar önce bu futurist'lerden birisinden belgeselde dinllemiştim. Tabi o daha da gelişeceğini ve evde insanların kendilerinin uzuvlarını bile yapıp kendilerinin montajını yapabileceği günler bile gelecek demişti. Fakat 3D printer'in gelmesi de dediklerinin olacağına dair çok sağlam kanıt ki zaten engelliler için uzuv yapımı da mümkün.

Şimdi diğer yönden de yakın gelecekte bazı kazalar veya savaş yaralanmaları sebebi ile tıpkı bu en son Robocop'ta falan işlendiği gibi kişinin nerede ise %90'ının yapay olduğu bir bedene nakli gibi şeyler olacaktır. Daha ileriki safhada ise insanın bilinçli tercih olarak doğuştan gelen organik bedenden insan yapısı yapay bedenlere nakli gibi bir imkan olabilir !.. Bunun gereçkesi de bana göre organik evrimin zihinsel gelişimimizin evrimi hızına adapte olamaması olacaktır. Bu Quantum bilgisyarlar, her alanda yaygınlaşan internet ağı ve mevcut teknolojinin evlerimizde, ceplerimizde ulaştığı teknolojinin de 20 yıl sonraki halini bir hayal edin. Günümüz cep telleri artık 10 yıl önceki koca kasalı PC'lerimizin işlem gücü ve depolama kapasitesinin üzerindeler. Tabi bugün belki birey olarak "E iyi de o kadar hız kapasite vb. ile hani cebimde duruyor da bana ne gibi bir fiziki, sağlık vs. faydası oldu ki bugüne kadar, aksine zararı var sağlığa" diyebilirsiniz.

Peki buna şöyle bakalım...

Günümüzde sağlıklı "organik" gıda bulmak için resmen zenginler kulübünde olmak gerek. Her gün tükettiğiniz meyvadan, içme suyuna kadar, hatta gitdiğiniz kıyafete kadar herşeyin sağlıklı olanını kullanayım, yiyip-giyip tüketeyim dediğinizde hal böyle. Ayrıca Amerika'da bir rapora göre 2050'de mi ne insanlık nüfus artışı ve küresel ısınma, tarım arazilerinin azalması, çevresel kirlilik nedeni ile resmen kıtlık yaşanacağı öngörülüyor(muş) ! Bu durumda bence organik insan bedeninin de artık çok verimsiz, 8 silindir eski teknoloji benzinli motor gibi bir araç olduğu kabul edilecek ! Bu zaten bugün görülen mevcut bir şey de işte henüz insanlar birbirinin etini yemekle çok meşgul "öldükleri" için bunu göremiyorlar. Dikkat 2050 deniyor, 30 yıl sonra.

Bir diğer habere göre Microsoft ile bir diğer dev bitkide ET ÜRETİMİ için araştırmalara bilmem kaç milyon dolarlık yatırım yapmışlar !..
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-48045635
Aslında bu haber çok daha eski 4-5 yıl önce görmüştüm sanırım. Göreceğiniz gibi insanın bilgi birikimi, öğrendikleri ve yapabildikleri aşırı hızda ivmelenerek ilerlemektedir. Dolayısı ile geçmiş 10 yıla bakarak gelecek 10 yılı aynı hızda gelişmelerin görüleceği bir süreç olarak düşünmemeliyiz. daha hızlı ve daha çok yenilikler yaşanacaktır. Bu açıdan 2050'nin öyle "Amaan benim dedem de aynı yaşadı öldü e benim de bir ayağım çukurda e ne gördüm !" demeyiniz.

Bir diğer konu da Mars'a gönderilecek insanların "insansı" DNA'ları değiştirilerek insandan Mars'ın oluşturulacak atmofreine uyumlu bir tür yaratılması projesi de var !!! İşte tam bu anda aklıma acaba "UFO'lar aslında geçmişte aynen bizim gibi yapan insan yada başka bir türün başka gezegenlerden sonra başka galaksilere ulaştığı eski atalarımız mı yada onların yaptığı bir tür mü !? " gibi bir soru geliyor... Bu konuda da çok taze bir bilgi - kaynak : https://tr.sputniknews.com/yasam/201909 ... olaylari-/
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

“Bilim & Teknoloji & Sağlık” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir