Sigma 56mm f/1.4 DC DN

Sigma, Nokton(Voigtlander), Kowa vb. 3.parti üreticilerin m43 sistem için ürettiği ürünler hakkında...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Re: Sigma 56mm f/1.4 DC DN

Mesajgönderen webbie » Pzr Şub 25, 2024 12:10 am

burakciftci82 yazdı:Aynen hocam Sigma bir çok lensin üretim sahasında başrolde yer alıyor. Hatta son çıkan Om system 150-600 ün de eski Sigma 150-600mm den devşirme olduğu söyleniyor.
Butce ve İmkan varsa 56mm ile kaçırmayın hocam. Bakayım bulabilirsem benim 56mm ile çektiğim karelerden paylaşayım, en çok kullandığım lens diyebilirim. Portre de inanılmaz bir keyif veriyor.

Paylaşırsanız sevinirim. Ben ilk defa hiçkimsenin “şu yönü kötü” demediği bir lense denk geldim sanırım. Yani Oly’nin 1.2 Pro olan lensi daha iyi ama 3 katı fiyatla satılıyor. Pana’nın 1.2’si de benzer fiyata satılıyor ve bu iki lensin de bizim gibi “Amatör” kullanıcılar için alınabilirlik sınırlarının ötesinde olmasına neden oluyor.
Benim kafamı kurcalayan tek konu vardı aslında. Sürekli olarak tekrarladığım “İleride Fuji’ye dönerim” düşüncemden dolayı, Oly 75mm’yi Sigma ile aynı fiyata alma imkanım, zamanı gelince aynı fiyata ama daha hızlı satma imkanını doğurabilir diye düşündüm. Bu arada, Panasonic G9’a kanım iyiden iyiye ısınmaya başladı. Henüz makineyi %10 verimlilikle kullanmama rağmen beni memnun ettiğini söyleyebilirim. Fujifilm X-H1’den alıştığım ikinci ekran olayı da olunca, daha bir akraba ilişkisi içerisine girdim.
Yarın Sigma’yı alınca, elimde Panasonic 12-35 f/2.8, Panasonic 100-300 mkii ve Sigma olacak. İleride hepsini birden satın almak ya da Fujifilm’le takas etmek isteyen olursa, o şekilde elden çıkarabilirim. Onun dışında, muhtemelen olanlarla devam ederim.

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Pzr Şub 25, 2024 5:31 pm

Operasyon tamam.

soyhaa
Üye

Mesajgönderen soyhaa » Pzr Şub 25, 2024 5:45 pm

webbie yazdı:Operasyon tamam.

hayırlı olsun. Örnek fotoğraflarını bekliyoruz.

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Mar 05, 2024 11:17 am

webbie yazdı:Operasyon tamam.

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın inşallah.

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Sal Mar 05, 2024 2:54 pm

Teşekkürler arkadaşlar. Hazır lens varken portre fotoğrafçılığına bakayım diyerek softbox sipariş ettim. Şimdi bir de hareketli manken kafası (sanırım henüz icat edilmemiş) araştırıyorum ve bukabilirsem, ışıklandırmayı öğrenip, modellik yapmakarı için çevremdeki insanlara salça olacağım.

“Diğer markaların m43 sistem lensleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir