Hanimex 135mm f2.8 PV mount hk.

Sigma, Nokton(Voigtlander), Kowa vb. 3.parti üreticilerin m43 sistem için ürettiği ürünler hakkında...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
rockersoldier
Yeni Üye

Hanimex 135mm f2.8 PV mount hk.

Mesajgönderen rockersoldier » Sal Oca 19, 2021 1:44 pm

Merhaba arkadaşlar;

Bu lensi nasıl olsa uygun bi adaptör bulurum kafasıyla bit pazarından kelepir fiyata bir ihtiyardan almıştım lakin bayonet üzerinde yazan PV ibaresini araştırınca bunun Panavision markasının 35mm Sinematografik bi lensi olduğunu öğrendim ama bu bana sanki Panavision'a uydurmak için bayonet modifiyesi yapılmış bir lens gibi geldi çünkü Hanimex 135mm f2.8'in pentax, m42 ve daha bir çok uyumlusu listelerde var ama PV yok. Denemek mukabilinden AI-m4/3 adaptörüne birşekilde kağıt kürekle sıkıştırdım mekanik bi sıkıntısı yok diyaframı 15 bıçaklı ipek gibi çokta güzel bokeh veriyor yalnız 1 ila 5 metre arasında netleme yapabiliyorum 6-7 metre ötesine netleme yapamıyor bunun için lensi gövdeden 10cm civarı uzaklaştırmak gerekiyor. bu lensi sağlıklı bir şekilde kullanmak için ne yapmamı tavsiye edersiniz mesela bayonetini m42'yle değiştirebilirmiyim?

[url=https://hizliresim.com/qJuoia]Resim

[url=https://hizliresim.com/Nk7lZL]Resim

Kullanıcı avatarı
Ozuma
Isınmaya Başlayan Üye

Re: Hanimex 135mm f2.8 PV mount hk.

Mesajgönderen Ozuma » Sal Oca 19, 2021 10:03 pm

C mount gibi anladığım kadarıyla ama dönüştürücüsü yok. m42 yerine direkt aynı mantıkla modifeyeyle m43 adaptör uydurmaya çalışılabilir biraz uğraştırır. Bu tip teknik işler elinden gelen birinin yapamayacağı şey değil gibi geldi bana.

Metehan
Üye

Re: Hanimex 135mm f2.8 PV mount hk.

Mesajgönderen Metehan » Cmt Mar 19, 2022 4:25 pm

3D dosyaları araştırdınız mı acaba? muhtemelen birisi yapmıştır daha önceden

“Diğer markaların m43 sistem lensleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir