Olympus Servis Hizmeti - Resmi site

Flickr albümünüzden fotoğraflarınızı forum mesajlarında görünür şekilde eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Re: Olympus Servis Hizmeti - Resmi site

Mesajgönderen burakciftci82 » Cum Ara 29, 2023 7:09 pm

poormansmoodyblues yazdı:
burakciftci82 yazdı:Fotoğraflarda görünen deklanşör kısmındaki siyah kısım deklanşör görevini halen yapıyor mu hocam?
Eğer o kısım çalışıyor ise; Fujifilm in haricen satılan deklanşör butonları var, onlardan alıp alt vidasını pense ile kırarak oraya çelik yapıştırıcı ile yapıştırarak daha düzgün bir forma sokulabilir.
Harici olarak servis önersinde ise şahsen Pen F gibi hiç bir vida girişi olmayan bir makine de Tolga Arastan başkasına güvenmezdim...

Resim

Bahsettiğim tuş bu ve alt kısmındaki vida yeri kırılıp hatta çok ince bir matkap ucu ile de biraz oyuntu verilerek oraya yapıştırılabilir sanırım.

Evet hocam o siyah kısım çalışıyor ama güven vermiyor bana, kırılmaya müsait. Önceden yay vardı orada sadece. Tahminim serviste yayı söküp taktılar o siyah parçayı ama kendim el işiyle bir şeyler yapmaya çekiniyorum o parça da giderse hiç işin içinden çıkamam diye. Düşünün ki Tolga Aras bile bir şey yapamadı böyle geri yolladılar, başka neresi yapabilir bilmiyorum.

Şimdi internetten baktım, Pen F de bulunan Deklanşör butonu Fujifilm X-T2, X-T3 veya X-Pro serisinde bulunan butonlara çok benziyor,
Olmadı Fujitilm servisine götürün bir orada baksınlar ya da Fujifilm servisinden X-T4 veya X-T5 den artık hangisi uyarsa bir Deklanşör butonu ayarlayıp onu Tolga Arasa götürüp montaj yapmasını isteyin. Sanırım o şekilde çözülebilir...
En olmadı aliexpress üzerinden yedek parça bulup satın alıp yine Tolga Arasa gitmek olabilir.
https://www.flickr.com/photos/144968395@N08/

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1
XF 18-55mm F/2.8-4 | XF 56mm F/1.2 | XF 90mm F/2

Olympus OM-D E-M10 MARK 2
40-150mm R F3.5-5.6

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Cmt Ara 30, 2023 3:11 pm

burakciftci82 yazdı:Şimdi internetten baktım, Pen F de bulunan Deklanşör butonu Fujifilm X-T2, X-T3 veya X-Pro serisinde bulunan butonlara çok benziyor,
Olmadı Fujitilm servisine götürün bir orada baksınlar ya da Fujifilm servisinden X-T4 veya X-T5 den artık hangisi uyarsa bir Deklanşör butonu ayarlayıp onu Tolga Arasa götürüp montaj yapmasını isteyin. Sanırım o şekilde çözülebilir...
En olmadı aliexpress üzerinden yedek parça bulup satın alıp yine Tolga Arasa gitmek olabilir.

Fuji’ye gitmek mantıklı olabilir, iyi fikir. İzmir’de showroom’u var zaten, en kötü anlaşmalı servislerine yönlendirebilirler. Zaten o buton mekanizması birçok markada standart olduğu için Olympus servisi olması da şart değil bence, fotoğraf makinesi tamirinden anlayan birisi yapabilir gibime geliyor.

Teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Pzr Ara 31, 2023 8:50 pm

burakciftci82 yazdı:Şimdi internetten baktım, Pen F de bulunan Deklanşör butonu Fujifilm X-T2, X-T3 veya X-Pro serisinde bulunan butonlara çok benziyor,

Fuji’ye gitmek mantıklı olabilir, iyi fikir. İzmir’de showroom’u var zaten, en kötü anlaşmalı servislerine yönlendirebilirler. Zaten o buton mekanizması birçok markada standart olduğu için Olympus servisi olması da şart değil bence, fotoğraf makinesi tamirinden anlayan birisi yapabilir gibime geliyor.

Teşekkür ederim :)

Rica ederim, Pen F çok klas bi makine, inşallah eli yüzü düzgün bir şekilde eski kondisyonuna döndürülür.

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1

40-150mm R F3.5-5.6

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Pzt Oca 01, 2024 12:24 am

burakciftci82 yazdı:Rica ederim, Pen F çok klas bi makine, inşallah eli yüzü düzgün bir şekilde eski kondisyonuna döndürülür.

Teşekkür ederim hocam ama Pen-F değil ne yazık ki onu geçen yıl sattım, Pen E-P5 elimdeki model :)

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Pzt Oca 01, 2024 6:35 pm

burakciftci82 yazdı:Rica ederim, Pen F çok klas bi makine, inşallah eli yüzü düzgün bir şekilde eski kondisyonuna döndürülür.

Teşekkür ederim hocam ama Pen-F değil ne yazık ki onu geçen yıl sattım, Pen E-P5 elimdeki model :)

Haydaa ben baştan beri Pen F sanıyorum :D
E-P5 ise kendiniz bile söküp takarsınız hocam çokta önemli değil o makine :mrgreen: Tabi yine önemli ama Pen F kadar değil yani :lol:

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1

40-150mm R F3.5-5.6

“Yeni başlayanlara tavsiyeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir