Bilmem ne photography.....

Milletçe en beceremediğimiz hareket :) Eleştiriyi "kavga" etmek zannedenler bile nice. Tartışma için de aynını diyebilirim. "Tartışma : Kavga" diye bilen, düşünenler ne çok. Bize eleştirmeme, eleştirilmeme ne zaman ve nasıl öğretilmiş ise işte bunun neticesinde de aslında bu en iyi kişiye ayna tutma yolunu kapatmışız. Sanırsın ki herkes harika :) Bu bölümde önce "eleştiri" ve "tartışma" nedir bunların detaylı açıklamalarını yapmamız gerek bence. İnsanımıza bu bile faydalı olacaktır kanaatindeyim... Hepimize kolay gelsin...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
Eleştirilerinizde ölçülendirme kelimelerini kullanınız. Mesela en basitinden "çok iyi, iyi, vasat, kötü, çok kötü" gibi 5 derecelendirme yapabileceğimiz Türkçe dilimizde tanımlamamız mevcut. Ayrıca bu teşhislerinizi kullanırken "SEBEP"ler belirtir iseniz eleştirilerimiz havada kalmamış olur. Kişisel zevklerinize hitap etmeyen bir görsel olsa bile bu detayı lütfen açıklayalım.
Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Bilmem ne photography.....

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Tem 18, 2016 1:41 am

Birgün benim bir internet sitem olursa ve sitenin adı örneğin; karadagyan photography olursa beni forumdan atın ve lanetleyin olur mu ? Facebook da falan ( ama yuzde 99.9 türkiyeden bunlar ) bilmem ne photography dayfasini begen vs görüyorum ve hepsinde aynı berbat fotograflar var. Yani berbat demeyim de birbirinin aynısı kopya...Genelde gelin-damat , gül demeti , uyuyan bir köpek, damdaki kedi ve kayseriye gittiyse yılkı atı, nevsehire gittiyse balon fotografları...Sürekli üzerinde takım elbiseyle (yelek ve gömlek şart galiba) fotograf cekilir mi arkadas? Başrol müsün fotografçımı karışıyor.....

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Bilmem ne photography.....

Mesajgönderen ciddibiri » Pzt Tem 18, 2016 5:52 pm

karadagyan yazdı:Birgün benim bir internet sitem olursa ve sitenin adı örneğin; karadagyan photography olursa beni forumdan atın ve lanetleyin olur mu ? Facebook da falan ( ama yuzde 99.9 türkiyeden bunlar ) bilmem ne photography dayfasini begen vs görüyorum ve hepsinde aynı berbat fotograflar var. Yani berbat demeyim de birbirinin aynısı kopya...Genelde gelin-damat , gül demeti , uyuyan bir köpek, damdaki kedi ve kayseriye gittiyse yılkı atı, nevsehire gittiyse balon fotografları...Sürekli üzerinde takım elbiseyle (yelek ve gömlek şart galiba) fotograf cekilir mi arkadas? Başrol müsün fotografçımı karışıyor.....

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntılayarak mesajınıza cevap veriyorum ki kayıt altına alınmış olsun :lol: Eğer ki bir gün karadagyan photography gören olur ise vay halinize ! ;)

Evet, haklısınız... Kopya fotoğrafçılık başlıklı bir yazı yazmıştım ben de ama bir yandan da insanlara hak vermemek elde değil. Çok insan alabilir oldu, hali ile de herkesin acayip farklı yaşam alanı ve tarzları olmadığından ister-istemez bir kopya fotoğrafçılığı yapıyorlar. Çoğumuzun acemilik döneminde belki yaptıklarını yapıyorlar. Gerçi ben hiç duşu açıp flaşlı damla fotoğrafı çekmeyi denemedim !.. Selfie çok denedim 7-8 sene evvel ama çaresizlikten :) Fotoğrafımı çektirecek insan bulamamazlıktandı. Ne ise şimdi artık yüz tanıyor, zaman ayarlı, geç karşısına çeksin makina olayı var. Bir yere kadar kopyacılığı anlayışla karşıladığımı belirtmiştim zaten. Mesela kişi direk anasının karnından bu alanda yaratıcılık ile doğmadığından bi önce yapabilir miyim ben de diye taklit etmeye yöneliyor. Bir de yeni ekipman alınınca "Bakayım ben şunun gibi fotoğraf çekmeye kalkınca ne çıkacak ortaya" düşüncesi ile deneysel kopyalar üretilebiliyor. Tabi sizin dediğiniz bunların dışında bir kere ismen direk bir kopyacılık "Photography"
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

“Fotoğraflara eleştiri istekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 3 misafir