E-Pl5 arıyorum

Her türlü ekipman ihtiyaçlarınız için konu açabileceğiniz bölüm. Gövde, lens, filtre vb.

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
“Yeni kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar (5 mesaj), bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir. Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

E-Pl5 arıyorum

Mesajgönderen ugryy » Cum Mar 08, 2019 11:01 pm

Merhabalar. Ben aslında bir süredir aranızda sessizce takılan, sonradan aranza aktif olarak katılmaya karar veren yeni üyenizim.
Em5 mark 2 kullanıyorum ve onun yanında ikinci gövde olarak kullanacağım E-Pl5 (siyah renk tercihim) arıyorum.
E-Pl5 isteme sebebim elime aldığımda gerçekten çok hoşuma gitti. Çok sağlam hissiyatı verdi ve çok yakışıklı kendisi. O yüzden hem bütçeme hem zevkime uygun olarak E-Pl5'i seçtim ve açıkcası diğer gövdeleri hem fiyat açısından hem de performans açısından eledim gibi kafamda. Yine de önerilerinize de açığım. Başka bir konu açmayayım diye böyle uzun tuttum kusuruma bakmayın. Saygılarımla.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: E-Pl5 arıyorum

Mesajgönderen DrOpMaN » Cmt Mar 09, 2019 7:46 am

Aramıza hoş geldiniz.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Cmt Mar 09, 2019 2:11 pm

Hoş buldum :)
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Damper16
Müdavim Üye

Mesajgönderen Damper16 » Cmt Mar 09, 2019 2:51 pm

Hoşgeldiniz, e pl5 gerçekten güzel bir seçim elde duruş ve görünüş olarak tabir ettiğiniz gibi çok yakışıklı duruyor :) hatta kendimi tutmasaydım geçen sahibinden de epl8 buldum tertemiz taş rengi çok hoşuma gitmişti.
Olympus M1MARK2
Olympus 12.40 f2.8 pro

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Cmt Mar 09, 2019 5:08 pm

Damper16 yazdı:Hoşgeldiniz, e pl5 gerçekten güzel bir seçim elde duruş ve görünüş olarak tabir ettiğiniz gibi çok yakışıklı duruyor :) hatta kendimi tutmasaydım geçen sahibinden de epl8 buldum tertemiz taş rengi çok hoşuma gitmişti.

Pl8'de güzel duruyor. Ama fiyatı beni aşıyor. Aslında param olsa hiç durmam bir tane Pen-f alırım da... Umarım E-Pl5'i kısa sürede bulurum.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Kullanıcı avatarı
simsekmakkuin
Üye

Mesajgönderen simsekmakkuin » Pzr Mar 10, 2019 2:55 pm

Sistemde fiyat/yakışıklılık ürünü olarak siyah e-p5 i tek geçerim :D

Kullanıcı avatarı
amasseia
Müdavim Üye

Mesajgönderen amasseia » Pzr Mar 10, 2019 11:31 pm

Aramıza hoş geldin Uğur. Flickr'den mesaj atmışsın bana bugün gördüm rastgele ve cevap yazdım.
Aslında ben satiyordum kendi makinemi burda da başlık açmıştım bi aralar ama sonra vazgeçtim çünkü makinemi seviyorum ve harbiden kaliteli bir alet. Microfourthird mantalitesini tam anlamıyla karşılayan makinelerden belkide en ön sıradaki...
https://www.flickr.com/photos/162118719@N03/

Olympus E-PL5 Mirrorless+ M.Zuiko 14-42mm+ M.Zuiko 40-150mm + Olympus mcon-p01 macro converter
Kodak Z990 Max Schneider-Kreuznach 28-840m IS
Zenith 12 CD+ Helios 44-5 mc 58m
***Vanguard Biin 21LC
***Slik Compact ii

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Pzt Mar 11, 2019 7:19 am

Sanıyorum pm2 gibi bu gövde de kadran fakiri. Yani fiziksel tekeri yok. Yoksa güzel cihaz.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Pzt Mar 11, 2019 10:50 pm

simsekmakkuin yazdı:Sistemde fiyat/yakışıklılık ürünü olarak siyah e-p5 i tek geçerim :D

Birkaç tane E-P5 var sahibindende ama hepsi gümüş. Siyahı olsa bile bütçem E-Pl5'e yetiyor malesef.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Pzt Mar 11, 2019 10:53 pm

amasseia yazdı:Aramıza hoş geldin Uğur. Flickr'den mesaj atmışsın bana bugün gördüm rastgele ve cevap yazdım.
Aslında ben satiyordum kendi makinemi burda da başlık açmıştım bi aralar ama sonra vazgeçtim çünkü makinemi seviyorum ve harbiden kaliteli bir alet. Microfourthird mantalitesini tam anlamıyla karşılayan makinelerden belkide en ön sıradaki...

Hoş buldum. Evet size IBIS ile ilgili bir şey soracaktım. Bir tane E-Pl5 almıştım ama IBIS çalışmıyormuş malesef geri göndermek zorunda kaldım. O gün sahibindende bir ilan daha vardı, akşamında sordum ancak satılmış. Şimdi karşıma temiz bir tane çıkmasını bekliyorum umarım çıkar. Elime aldığımda kalitesini ben de hissettim.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Pzt Mar 11, 2019 10:55 pm

biunlu yazdı:Sanıyorum pm2 gibi bu gövde de kadran fakiri. Yani fiziksel tekeri yok. Yoksa güzel cihaz.

Evet teker yok. İlk elime aldığımda açıkcası birazcık üzüldüm ama birazcık. Teker var mı yok mu diye bakmamıştım bile almadan önce. Çok da sorun değil benim için. İnşallah bir tane bulabilirsem.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Kullanıcı avatarı
amasseia
Müdavim Üye

Mesajgönderen amasseia » Pzt Mar 11, 2019 11:57 pm

Biraz bekle bakalım bulursun illa ki. Evet, teker ve ek tuşlardan yana biraz yoksunluk çektiği söylenebilir ama alışınca ve pratiklik de kazanınca pek aramamaya başlıyorsun.
https://www.flickr.com/photos/162118719@N03/

Olympus E-PL5 Mirrorless+ M.Zuiko 14-42mm+ M.Zuiko 40-150mm + Olympus mcon-p01 macro converter
Kodak Z990 Max Schneider-Kreuznach 28-840m IS
Zenith 12 CD+ Helios 44-5 mc 58m
***Vanguard Biin 21LC
***Slik Compact ii

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Sal Mar 12, 2019 3:04 am

ugryy yazdı:....Bir tane E-Pl5 almıştım ama IBIS çalışmıyormuş malesef geri göndermek zorunda kaldım. O gün sahibindende bir ilan daha vardı, akşamında sordum ancak satılmış. Şimdi karşıma temiz bir tane çıkmasını bekliyorum umarım çıkar. Elime aldığımda kalitesini ben de hissettim.

Uğur bey selamlar;
İade ettiğiniz PL5'in tüm fonsiyonları kusursuz çalışıyormuş; Cumartesi günü İstanbul'da tüm kontrolları yapıldı. Aslında sorun şuradaymış. PL5'lerde IBIS 2 Axis çalıştığı için (PL7 3 Axis) ve siz M5 ile karşılaştırdığınız için -yine ve- video çekmek amacıyla kullanmak istediğinizden sizi tatmin etmedi. PL5 iki eksenli 3 IS modu var; genelde karıştırılır birbiriyle dendi bana.
Benim önerim; PL5 sizin amaçlarınıza uygun bir gövde değil, daha yüksek bir model bakmalısınız. Mesela P5 5 Axis, onun gibi.

Dilerim gönlünüze göre bir gövde bulursunuz.
Saygılar.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ugryy » Pzt Mar 25, 2019 12:40 am

DrOpMaN yazdı:
ugryy yazdı:....Bir tane E-Pl5 almıştım ama IBIS çalışmıyormuş malesef geri göndermek zorunda kaldım. O gün sahibindende bir ilan daha vardı, akşamında sordum ancak satılmış. Şimdi karşıma temiz bir tane çıkmasını bekliyorum umarım çıkar. Elime aldığımda kalitesini ben de hissettim.

Uğur bey selamlar;
İade ettiğiniz PL5'in tüm fonsiyonları kusursuz çalışıyormuş; Cumartesi günü İstanbul'da tüm kontrolları yapıldı. Aslında sorun şuradaymış. PL5'lerde IBIS 2 Axis çalıştığı için (PL7 3 Axis) ve siz M5 ile karşılaştırdığınız için -yine ve- video çekmek amacıyla kullanmak istediğinizden sizi tatmin etmedi. PL5 iki eksenli 3 IS modu var; genelde karıştırılır birbiriyle dendi bana.
Benim önerim; PL5 sizin amaçlarınıza uygun bir gövde değil, daha yüksek bir model bakmalısınız. Mesela P5 5 Axis, onun gibi.

Dilerim gönlünüze göre bir gövde bulursunuz.
Saygılar.

Teşekkür ediyorum. Geç cevap yazdığım için özür diliyorum. Gövdenin sorunsuz olduğuna sevindim. Çok da hoşuma gitmişti aslında. Dediğiniz gibi 5 Axis IS'li bir gövde almam daha iyi olacak. Şuan gövde almam mümkün değil çünkü bir adet Helios lens edindim kendime o parayla. İleride ne gövde alacak olursam olayım bir tane Epl-5 alıp yine de kullanacağım. Ancak şimdilik lenslere yöneldim gibi.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Pzt Mar 25, 2019 8:48 am

PL5 uygun amaçla kullanıldığında inanılmaz makine. Dokunmatik ekranı, küçük gövdesi, çok hızlı AF (Nikon ve Fujifilm de kullanıyorum; hepsinden daha hızlı ve "doğru" karar veriyor) ile tam bir sokak canavarı. 12-32mm veya 20mm bir lens ile avucunuzun içinde görünmez bir alettir. Geçmişte bir arkadaşımız yazmıştı, net hatırlamıyorum; Body Cap lens ile gömlek cebinize sığar diye, aynen öyle.

Vallahi ne yalan söyleyeyim; kullanmaya devam ettikçe iyi ki satılmadı dediğim ikinci gövdem...

ResimP3240043.jpg by Korhan Kumral, on Flickr

“Alınık ekipman” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir