Gh5s geliyormuş

m43 sisteme dair haberler...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Re: Gh5s geliyormuş

Mesajgönderen Esat Sanlav » Sal Oca 16, 2018 8:48 pm

Video odaklı bir makineden neden IS özelliğini çıkartırlar hala mantığım almıyor, eğer bu pazarlama stratejisiyse çok yanlış düşünüyorlar bence... İlla birine IS koymayacaklarsa o zaman GH5'e koymasalardı anlardım, lâkin s modeline koymamak çok mantıksız geliyor.

ozturert
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ozturert » Çrş Oca 17, 2018 6:28 pm

Algılayıcı biraz büyüyünce (milim büyük olsa da) IS sistemini düzgün çalıştıramamışlar. Bir de uzun süreli çekimlerde IS sıcaklığı arttırıyormuş.
Keşke olsaydı tabi :)

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Çrş Oca 17, 2018 8:45 pm

ozturert yazdı:Algılayıcı biraz büyüyünce (milim büyük olsa da) IS sistemini düzgün çalıştıramamışlar. Bir de uzun süreli çekimlerde IS sıcaklığı arttırıyormuş.
Keşke olsaydı tabi :)

En azından 3 eksen koysalarmış, hiç koymamak olmamış hiç..

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Oca 17, 2018 11:38 pm

Muhakkak koyarlar ama bir üst modelinde olur. Bakalım ABD de filmciler bu makinadan memnun kalacak mı ? Bu aralar panasonic elektrikli araba ûretime çalısıyormuş belki İs olayını onda denerler yolcu konforu için :))

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

ozturert
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ozturert » Prş Oca 18, 2018 10:00 am

Herkes elektrikli araba üretimine giriyor. Avrupa'da benzin istasyonlarını şarj istasyonlarına dönüştürme planları var. Herkes harıl harıl pil teknolojisine çalışıyor çünkü şu anda asıl dert batarya ömürü.

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Prş Oca 18, 2018 12:03 pm

Panasonic'in lens üzerindeki stabilizasyonu iyi aslında; çok iyi değil ama iyi. Belki bunu daha geliştirdiler ileride göreceğiz. Olympus lenslerde ciddi sıkıntı yaşatıyor. GX7 gövde stabilizasyonu alanında aynı yaştaki Olympus'ların yanına yaklaşamıyor, bu büyük talihsizlik. Bu sebepten kaldırmışlardır.

Ben hala GH5S'e ticari kopya olarak bakıyorum. Fiyat korkunç...
En son DrOpMaN tarafından Prş Oca 18, 2018 12:07 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Prş Oca 18, 2018 12:04 pm

ozturert yazdı:Herkes elektrikli araba üretimine giriyor. Avrupa'da benzin istasyonlarını şarj istasyonlarına dönüştürme planları var. Herkes harıl harıl pil teknolojisine çalışıyor çünkü şu anda asıl dert batarya ömürü.

Elon Musk halleder :)
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Prş Oca 18, 2018 12:10 pm

DrOpMaN yazdı:Panasonic'in lens üzerindeki stabilizasyonu iyi aslında; çok iyi değil ama iyi. Belki bunu daha geliştirdiler ileride göreceğiz. Olympus lenslerde ciddi sıkıntı yaşatıyor. GX7 gövde stabilizasyonu alanında Olympus'ların yanına yaklaşamıyor, bu büyük talihsizlik. Bu sebepten kaldırmışlardır.

Hocam gx80 benim elle ve gözle gördüğüm en iyi stabilizasyona sahip gövdeydi. Hatta em5m2/den daha iyiydi diye düsünüyorum. Gx80de yaptıklarını gh5s kullanmasalar bile bir üst modelde gelistirerek kullanırlar muhakkak.

olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Prş Oca 18, 2018 12:13 pm

karadagyan yazdı:
DrOpMaN yazdı:Panasonic'in lens üzerindeki stabilizasyonu iyi aslında; çok iyi değil ama iyi. Belki bunu daha geliştirdiler ileride göreceğiz. Olympus lenslerde ciddi sıkıntı yaşatıyor. GX7 gövde stabilizasyonu alanında Olympus'ların yanına yaklaşamıyor, bu büyük talihsizlik. Bu sebepten kaldırmışlardır.

Hocam gx80 benim elle ve gözle gördüğüm en iyi stabilizasyona sahip gövdeydi. Hatta em5m2/den daha iyiydi diye düsünüyorum. Gx80de yaptıklarını gh5s kullanmasalar bile bir üst modelde gelistirerek kullanırlar muhakkak.

GX7'den üst model kullanmadığımdan bilemiyorum; haklısın o zaman. Üst model üst model diyip duruyoruz da GH5'in fiyatı ortada. Çıkacak olan bir üst model Fulfreym parası mı olacak? Doğru bir yol değil bu yol...

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Prş Oca 18, 2018 12:16 pm

DrOpMaN yazdı:
karadagyan yazdı:

GX7'den üst model kullanmadığımdan bilemiyorum; haklısın o zaman. Üst model üst model diyip duruyoruz da GH5'in fiyatı ortada. Çıkacak olan bir üst model Fulfreym parası mı olacak? Doğru bir yol değil bu yol...
Aynen ôyle. Em1m2 ve gh5s fullframe parası resmen...

esekherifhakareti

ozturert
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ozturert » Prş Oca 18, 2018 5:05 pm

DrOpMaN yazdı:
ozturert yazdı:Herkes elektrikli araba üretimine giriyor. Avrupa'da benzin istasyonlarını şarj istasyonlarına dönüştürme planları var. Herkes harıl harıl pil teknolojisine çalışıyor çünkü şu anda asıl dert batarya ömürü.

Elon Musk halleder :)

Musk da pil konusunda Panasonic, Sanyo, GE gibi firmalara bağımlı aslında. Kendisi batarya teknolojisine çalışmıyor, sadece "ben böyle birşey istiyorum" diyor.
Batarya konusu hallolduğu zaman ne kömür ne nükleer ne gaz, hiçbir kötü ve kirli yakıta ihtiyaç kalmayacak aslında. Dünyada buhar gücü, internet/bilgisayar ve telefon/tablet devrimlerinden sonra başka bir devrim de bu olacak. Detayına girmeyeyim ama şu anda hidroelektrik, rüzgar ve güneş enerjisinin bir derdi de talep olmayan zamanlarda üretimi durdurmak zorunda kalmak (çünkü üretirlerse enerjiyi saklayacak yer yok, enerji hatta boşu boşuna gidecek (hatta fazla enerjiyi göndermek de iyi birşey değil). Yüksek kapasiteli bataryalar gelirse, mesela gece kapatılan hidroelektrik santraller 24 saat çalışıp üretebilir, rüzgar ve güneş santralleri her rüzgar/güneş olduğunda üretim yapabilir. Talep olmayan zamanda bataryayı doldurursun.
Musk ve adını vermeyeceğim 2-3 firma şu anda böyle birşeye çalışıyorlar. 2 senelik bir pilot proje.

“m43 sistem haberleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir