Panasonic'ten FF gövde 25 Eylül 2018'de geliyor !..

m43 sisteme dair haberler...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

amanism
Müdavim Üye

Re: Panasonic'ten FF gövde 25 Eylül 2018'de geliyor !..

Mesajgönderen amanism » Cum Eyl 07, 2018 9:17 am

Panasonic her yönden bombalayacakmış son haberlere göre. 45mp ve 8k ile geliyormuş. Fiyat 4000 $ deniyor. Bkz. Techpoint

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Cum Eyl 07, 2018 9:53 am

Budur! İkişer tane alırız artık!
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Cum Eyl 07, 2018 12:34 pm

O paraları verecek duruma gelecek olsam gider üstüne biraz kredi çekip GFX 50S falan alırım. Çok iyi uygun fiyatlı manuel orta format lensleri var. GF serisi lens alana kadar manuelleri adaptörle kullanırdım. Sonuçta orta formatı gece hareketli objeleri çekerken, yıldız çekerken, zaman zaman portre ve tripod kullanmadan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmek için kullanırım. E-M1 Mark 2'den sonra 2. Gövdem olurdu...

Kullanıcı avatarı
desandör
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen desandör » Cum Eyl 07, 2018 3:30 pm

Zaten ucuz olması imkansız. G9'un fiyatı bile çok saçma. Orta format fikrine ben de katılıyorum. Diğer tercihim de Leica olurdu sanırım.

Kullanıcı avatarı
Basri
Üye

Mesajgönderen Basri » Cum Eyl 07, 2018 5:23 pm

DrOpMaN yazdı:Budur! İkişer tane alırız artık!

Çok Güldüm
Bide bişey merak ediyorum bu tipteki aynasız gövdeleri sony yıllardır üretmiyormuydu ? neden nikon ve canon üretince birden bi heyecan bastı anlamadım birde bildiğim kadarıyla pana da üretse olympusta üretse hem fiyat hem boyut aynı olacak o zaman ne farkı kalır ayrıca bu gün canonun fiyatına baktımda kit lensiyle vergisiz 20.000 tl nin üstünde şahsen ben bi 12 40 alamadım gitti.
Video ya gelirsek hangimizde bırakın 8 k yı 2k işleyebilecek sistem var onuda boş verin. Hangimiz böyle ahım şahım video çekiyoruz ki yanlış anlamayın niyetim bir genelleme yapmak değil sonuçta bizler fotoğraf çekiyoruz en azından çevremde video için makina alana rastlamadım keşke şu firmalar video çekme özelliği olmayan daha ucuz makinalar piyasaya sürse dediğim gibi olympus eğer sistem ne olursa olsun (ki anladığım kadarıyla FF geçerse bu günkü teknoljiyle boyutları küçük tutması mümkün değil) hedef kitlesini kaybeder.
Zaten o boyutlarda ve ağılıkta sony de müthiş bir teknoloji var haaa belki videoda yukarıda belirtildiği gibi 8 ka veya 16 ka yapabilirler benim düşünceme göre oda bizim gibi dar bütçeli fotoğraf severleride pek ilgilendirmez.
Yine dediğim gibi ufukta bizim gibi amatör kullanıcılar için sadece cep telefonları görünüyor.......

sgtab1
Sağlam Üye

Mesajgönderen sgtab1 » Cum Eyl 07, 2018 6:29 pm

Basri yazdı:......

Kendi adima soyleyecek olursam ben ilk Canon SLR ardindan Canon DSLR bayonet lensler kullandiktan sonra tasina bilirlik konusunda fotograf makinasi ararken Olympus a gecmis biriyim. Tasinabilir olmasi hep yaninda tasimam acisandan onemli cunku fotograf cekemeye ayiracak vaktim yok. Firsat bulunca fotograf cekiyorum diyelim. Bende 5 adet Canon+Tamron+Sigma Canon Bayonet lens var. Canon aynasiz bir FF makina cikartacagini duyurunca 1.500-2000 usd civarina cikartirsa alirim diyordum. Cunku artik elimdeki OMD M5 makina eskimeye basladi. Yerine alacagim her makina 1.000 - 1.300 USD asagiya olmayacak ve duyum yapildiktan sonra fiyat gevsemesi ile 1200-1300 usd bandinda herhalde alirim diyordum. Bu beni heycanlandirmisti. Ama fiyat konusunda olsun, govdede IS olmamasi konusu olsun benim heyecanimi kacirdi. Ben artik ikinci bahari bekliyorum.
Sony markasinin tum urunlerini neredeyse kullandiktan sonra lanet okumus biri olarak (Ozellikle TV, MD, VDO ve VAIO) Sony fotograf makinasi ciktiginda hic ilgimi cekmedi cunku anti pati tuydugum bir marka. Her an mesela fotograf makinasi uretimini birakabilir (VAIO - TV de yaptigi gibi) yada bakiyor zarar ediyor her an satabilir v.s. Eski bir Sony tuketicisi olarak sunu cok iyi anladim ki urunu satin alirken teknoloji otesi bir urun aldiginizi sanirken , problem yasadiginizde bir bakmissiniz megerse tas devrindeymissiniz.
Olympus OM-D E-M5, Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Lens.

Gecmiste yaptiklarimi geriye donup degisteremem, ama su anda ileriye yonelik her seyi hedefleyebilirim.

Kullanıcı avatarı
erhanmeco
Üye Budur
İletişim:

Mesajgönderen erhanmeco » Cmt Eyl 08, 2018 1:03 am

GFX 50S ‘in sıkıntısı lens çeşitliliği çok az. Yani herkesin işini görmez. Bir de tam orta format değil aslında, croplu denebilir. Performans olarak da üst düzey full framelerden pek üstün değil. (APS-C / M43 gibi)

Bildiğim kadarıyla Türkiye’de sadece 1 adet satıldı şu ana kadar.

Canon ve Nikon FF aynasızlar, hala ürettikleri DSLR’ların kurbanı oldular. İki firma da yumuşak bir geçiş yaratmak için aynasız kameraların özelliklerini kırptılar.

Panasonic’e dönersek, ben bir devrim bekliyorum. Bir ihtimal sadece aynasız değil, aynı zamanda perdesiz bir kamera gelebilir...

Panasonic sene başında global olarak açılıp/kapanan cmos sensörü yaptığını açıkladı. Zaten uzun vadede, tıpkı ayna gibi perdenin de geleceği yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Av. Erhan Meço (İzmir)
http://500px.com/erhanmeco
https://flickr.com/photos/erhanmeco/

FF CSC: Sony A9 - Sony A7R IV - Sony A7R III
APS-C Compact: Fujifilm X100V+WCL-X100-II - Fujifilm XF10
Sony 16-35mm f/2.8 GM - Sony 24-105mm f/4 G OSS - Sony 24-240mm f/3.5-6.3 OSS
Sony 70-200mm f/2.8 GM OSS - Sony 24mm f/1.4 GM - Sony Distagon T* 35mm f/1.4 ZA
Sony Planar T* 50mm f/1.4 ZA - Sony 85mm f/1.4 GM - Sony 90mm f/2.8 Macro G OSS
Sony VG-C3EM - Godox V1 - Godox X1T-S - Nissin i40
Gitzo GK1545T-82TQD - Benro C-2691T+B1 - Manfrotto MK 190XPRO3-3W

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Cmt Eyl 08, 2018 1:44 am

erhanmeco yazdı:GFX 50S ‘in sıkıntısı lens çeşitliliği çok az. Yani herkesin işini görmez. Bir de tam orta format değil aslında, croplu denebilir. Performans olarak da üst düzey full framelerden pek üstün değil. (APS-C / M43 gibi)

Bildiğim kadarıyla Türkiye’de sadece 1 adet satıldı şu ana kadar.

Canon ve Nikon FF aynasızlar, hala ürettikleri DSLR’ların kurbanı oldular. İki firma da yumuşak bir geçiş yaratmak için aynasız kameraların özelliklerini kırptılar.

Panasonic’e dönersek, ben bir devrim bekliyorum. Bir ihtimal sadece aynasız değil, aynı zamanda perdesiz bir kamera gelebilir...

Panasonic sene başında global olarak açılıp/kapanan cmos sensörü yaptığını açıkladı. Zaten uzun vadede, tıpkı ayna gibi perdenin de geleceği yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

GFX 50S'in teknik detaylarını sunduğu özellikleri ve lens çeştliliğini dikkate alarak 2. Gövde olarak düşünmüştüm. Mesela o gövdeyi alacak olsaydım GF lens olarak yalnızca 23mm f4 ve 120mm f4 alırdım ve bana yeterdi bu ikili çünkü bu makineyle çekeceğim fotoğraf ya da videolar zaten başka lensleri gerektirmiyor ve zaten tüm işlerimi E-M1 Mark 2 ile görüyorum.

TR'de 1 adetten fazla satıldı çünkü bir kaç tanıdığım GFX 50S almıştı.

Performans olarak olarak evet belki FF'lerden çok çok yukarıda değil ama o fiyatlara alınabilecek en iyi orta formatlardan birisi bence. Ayrıca Sony A7R3'ten bir tık daha iyi olduğuna tanık olmuştum, normal insanın ayırt edemeyeceği kadar küçük bir detay. Açıkçası bu 2 makine aynı paralara satılırken GFX 50'si tercih ederdim. Sony A7R3'ü neden alırdım? Eğer E-M1 mark 2 ana makinem olmasaydı ve Olympus dışında bir makine almak zorunda kalsaydım Sony A7R3'ü tercih ederdim ve GFX 50S'i 2. Makine olarak seçmezdim, onun yerine A7s2 ya da gh5 falan olurdu.

Bunlar hep detay, bende yalnızca detayları seven bir insanım. İşin özü, en iyi makine yanındaki makinedir...

sgtab1
Sağlam Üye

Mesajgönderen sgtab1 » Cmt Eyl 08, 2018 7:18 am

Esat Sanlav yazdı:[quote="erhanmeco"
Bunlar hep detay, bende yalnızca detayları seven bir insanım. İşin özü, en iyi makine yanındaki makinedir...

Son yazdiginiz cumle benim tamamen katildigim ve saniyorum hobi olarak fotografcilikla ugrasanlarin eninde sonunda katilacagi dusuncedir. cok haklisiniz. Dunyanin en iyi ekipmani bile olsa yaninizda tasiyamadiginiz ekipman evinizin bir kosesindeki sus esyasindan farksizdir. Bu yuzden boyut, agirlik cok onemli.
Olympus OM-D E-M5, Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Lens.

Gecmiste yaptiklarimi geriye donup degisteremem, ama su anda ileriye yonelik her seyi hedefleyebilirim.

“m43 sistem haberleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir