EM10 MARK 3 SENSÖR ARIZASI

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
Dikkat ! Olympus markasının üretmiş olduğu m43 sistem gövdeler hakkında içerik paylaşalım lütfen...
Kullanıcı avatarı
xxSpecter
Üye

EM10 MARK 3 SENSÖR ARIZASI

Mesajgönderen xxSpecter » Cmt Haz 13, 2020 10:54 pm

Yaklaşık 3 hafta önce büyük bir hevesle aldığım Em10 Mark 3'de bugün çok enteresan bir sorunla karşılaştım. Dün 15-20 tane fotoğraf çekip çantama koymuştum makineyi. Bugün evden çıkıp biraz yürüdüm ve fotoğraflayacağım bir alan gördüm. Fakat makinede siyah ekran açıldığını gördüm. Acaba lensin kapağını mı almadım diye düşünürken, makineden sesler geldiğini farkettim. Makineden dışarıda bile rahatlıkla duyabileceğiniz derecede yüksek bir ses geliyordu. Sonra makine kapanmaya başladı. Büyük bir şokla eve geri döndüm. Lensi çıkardım, lens olmadan makineyi çalıştırdım ve sensörün oynamadığını farkettim. Birkaç kez aynı şekilde kapadım açtım ve sensör hafif oynayıp o ses çıkıyor ve makine kapanıyordu. Lensi tekrar taktım. Açıldığı esnada deklanşöre bastım denlanşör sesi geldi ama makine tekrar kapandı. Sensöre tekrar baktığımda sensör perdesinin kapalı şekilde kaldığını farkettim. Makineyi tekrar kapatıp açtım ama o ses hala gelmeye devam ediyordu ve hiçbir şekilde o perde açılmadı hep öyle kaldı.

Büyük bir hevesle aldığım ve inanılmaz derecede koruyup kolladığım makinenin böyle durduk yere arıza vermesi bütün hevesimi kırdı. Üstelik şuan tatil için Kastamonu'dayım ve İstanbula 10 gün sonra dönüyorum. Servise ancak 10 gün sonra verebileceğim ve makineyi bu tatil esnasında kullanamayacak olmam beni çok üzdü ve m43 sistem birçok prime lensim yanımda. Olympusa inanılmaz bir güvenim vardı ve bu durum bütün güvenimi kırdı. Servise verdiğimde kullanıcı hatası gibi bir durumla karşılaşmam söz konusu olabilir mi sizce? Bu durumla karşılaşan var mıdır başka? Ve herhangi bir müdahale yapmalı mıyım sizce?

ihtiyar
Müdavim Üye

Re: EM10 MARK 3 SENSÖR ARIZASI

Mesajgönderen ihtiyar » Pzr Haz 14, 2020 5:22 pm

Geçmiş olsun öncelikle. Bahsettiğiniz hata titreşim engelleme sisteminden kaynaklanan bir hataya benziyor. Daha önce başıma geldi. Garanti kapsamında tamiri yapılır. Yapılamazsa makinenizi yenisiyle değiştirirler.
Canon Eos 100D - 18-55 STM
Canon 15-85 3,5-5,6 USM
Canon 40mm 2,8 STM
Canon 24mm 2,8 STM
Tamron 90mm 2.8 macro

Kullanıcı avatarı
xxSpecter
Üye

Mesajgönderen xxSpecter » Pzr Haz 14, 2020 7:56 pm

ihtiyar yazdı:Geçmiş olsun öncelikle. Bahsettiğiniz hata titreşim engelleme sisteminden kaynaklanan bir hataya benziyor. Daha önce başıma geldi. Garanti kapsamında tamiri yapılır. Yapılamazsa makinenizi yenisiyle değiştirirler.

Evet bende öyle tahmin ettim. İnanılmaz pinpirikli biriyim, her gün makineyi silerdim, kullanırken bile nazik davranırdım, böyle olması olympus markasını gözümden düşürdü açıkçası. Yani böyle koruyup kolladığım bir makinenin daha 13. günde bozulması akıl alır gibi değil. Servisi umarım iyidir de bunu telafi ederler.

Ve bir de şunu merak ediyorum. Bu servis elden teslim alıyor mu? Sadece kargo ile teslim alıyor diye duydum.

emirhan
Üye

Mesajgönderen emirhan » Pzr Haz 14, 2020 9:28 pm

xxSpecter yazdı:
ihtiyar yazdı:Geçmiş olsun öncelikle. Bahsettiğiniz hata titreşim engelleme sisteminden kaynaklanan bir hataya benziyor. Daha önce başıma geldi. Garanti kapsamında tamiri yapılır. Yapılamazsa makinenizi yenisiyle değiştirirler.

Evet bende öyle tahmin ettim. İnanılmaz pinpirikli biriyim, her gün makineyi silerdim, kullanırken bile nazik davranırdım, böyle olması olympus markasını gözümden düşürdü açıkçası. Yani böyle koruyup kolladığım bir makinenin daha 13. günde bozulması akıl alır gibi değil. Servisi umarım iyidir de bunu telafi ederler.

Ve bir de şunu merak ediyorum. Bu servis elden teslim alıyor mu? Sadece kargo ile teslim alıyor diye duydum.

Normalde yetkili servis Tuzla'daydı, o zaman elden almıyorlardı. Ama birkaç ay önce değişti, kendi sitesinde bile Tolga Aras Fotoğrafçılık olarak geçiyor, şimdi elden alıyor olabilirler, isterseniz arayarak veya mail atarak bilgi alabilirsiniz http://www.olympusservis.net/
Canon FTbN + Canon FDn 50/1.4 + OM-D M10 Mark 1

“Olympus m43 sistem gövdeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir