Keynowski'ye Özendim :)

Önemli ve faydalı bilgi için lütfen önce bu başlığı bir ziyaret edin : viewtopic.php?f=10&t=32

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
Sayın üyelerimiz. Lütfen konu(Kuş) dahilinde fotoğraflar paylaşalım. Teşekkür ederiz...
Kullanıcı avatarı
Peremeci
Müdavim Üye
İletişim:

Keynowski'ye Özendim :)

Mesajgönderen Peremeci » Pzr Şub 14, 2016 2:22 am

Gülhane parkında dolaşırken ağaçların tepelerindeki kuşları farkedince fotoğraflamaya çalıştım. Ben önce leylek sanmıştım, meğerse gri balıkçıllarmış.

ResimGray Herons in Istanbul by Erman Peremeci, on Flickr
Panasonic GM1
Panasonic Leica 15/F:1.7 Summilux, Lumix 42.5/F:1.7

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Keynowski'ye Özendim :)

Mesajgönderen ciddibiri » Pzr Şub 14, 2016 2:31 am

Ben de bunları nerede çektiniz acaba diye düşünüyordum. Gülhane'ye gelmişler, ilginç. Bilmezdim hiç. Ben de görsem leylek zannederdim kesin. İyi iş çıkartmış ekipman.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
keynowski
Üye Budur

Mesajgönderen keynowski » Pzr Şub 14, 2016 4:03 am

Hocam devamını bekleriz, güzel fotoğraf. Özellikle İstanbul'dan Panasonic 45-175mm ile kuş fotoğraflarınızı merak ediyorum, tıpkı bu fotoğrafta olduğu gibi :). Çünkü benim de arada İstanbul' a gelme imkanım olabiliyor ve geleceğim zaman kuş fotoğrafçılığı ekipmanımı değil de E-M1, 12-40mm f2.8 ve yakın zamanda aldığım Panasonic 45-175mm'yi küçük çantada getirmek istiyorum. Amacım büyük su kuşları olduğu için 45-175mm ile de tatminkar fotoğraf çekebilirim gibi geliyor. Ben bu gri balıkçılların az peşinden koşmadım, ama siz epey yaklaşmışsınız. Tebrikler...
Canon 90D, Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM

Instagram: kulukaya80

Kullanıcı avatarı
Peremeci
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen Peremeci » Sal Şub 16, 2016 1:50 am

keynowski yazdı:Hocam devamını bekleriz, güzel fotoğraf. Özellikle İstanbul'dan Panasonic 45-175mm ile kuş fotoğraflarınızı merak ediyorum, tıpkı bu fotoğrafta olduğu gibi :). Çünkü benim de arada İstanbul' a gelme imkanım olabiliyor ve geleceğim zaman kuş fotoğrafçılığı ekipmanımı değil de E-M1, 12-40mm f2.8 ve yakın zamanda aldığım Panasonic 45-175mm'yi küçük çantada getirmek istiyorum. Amacım büyük su kuşları olduğu için 45-175mm ile de tatminkar fotoğraf çekebilirim gibi geliyor. Ben bu gri balıkçılların az peşinden koşmadım, ama siz epey yaklaşmışsınız. Tebrikler...

Çok teşekkürler, aslında çok zevkli kuş fotoğrafçılığı. Trakus'ta okuyup gözüme kestirdiğim bir iki lokasyon var ama bir türlü Cumartesi erken kalkıp gidemedim iki üç haftadır. Yoksa çok hevesliyim. Pana 45-175 çok yeterli değil ama deneyeceğim. Eğer sararsa ileride Pana 100-400'e geçebilirim.

Gri balıkçıl işi de çok ilginç, İstanbul'un göbeğindeki Gülhane parkındaki yüksek çınar ağaçlarının tepelerini mesken edinmişler. En az 40-50 tane var. Kesinlikle aşağı inmiyorlar. Öyle yukarıda takılıyorlar. Çok güzel bir kuş ama. Çok büyük... Aslında uçarken de bir iki poz çektim ama iyi olmadı. GM5 ile harektli obje çekmek zor oluyor. Bir dahaki sefere E-M1 ile gideceğim.
Panasonic GM1

Kullanıcı avatarı
Peremeci
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen Peremeci » Sal Şub 16, 2016 1:51 am

ciddibiri yazdı:Ben de bunları nerede çektiniz acaba diye düşünüyordum. Gülhane'ye gelmişler, ilginç. Bilmezdim hiç. Ben de görsem leylek zannederdim kesin. İyi iş çıkartmış ekipman.

Çok teşekkürler, ne ilginç değil mi, İstanbul'un göbeğinde...
Panasonic GM1

“Kuş - Ornito fotoğrafları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir