Katlanır bisiklet

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

ardabaranburcak
Üye

Re: Katlanır bisiklet

Mesajgönderen ardabaranburcak » Çrş Haz 20, 2018 10:00 am

poormansmoodyblues yazdı:ben de bayram arasında 2 defa aksatmak zorunda kalsam da her 4 günün 3'ünde tura çıkıyorum. çıkamadığım o 1 gün de gece vardiyasına gideceğim gün oluyor, hem gündüz güneşli diye, hem de işe yorgun gitmeyeyim diye o günler zorlamıyorum ama yaz bitince en azından 1 saatlik sürüşler de koyarım o günlere.

bu arada bisiklet yeni olunca jantlarda salma oluştu, gıcırdıyorlardı, götürüp jant akordu yaptırdım 10. günde falan. şimdi ses yok, kafam rahat. gerçi gidon borusunun katlanan kısmından arada çıt çıt ses geliyor ama önemli bir şey değildir sanıyorum.

çanta işini hala çözemedim. yukarıda linkini attığım çanta vardı, onu sipariş vermiştim, dün geldi ama kocaman, hiç istediğim gibi değil, o yüzden iade edeceğim. benim istediğim en fazla 50cl'lik su şişesi, cüzdan, telefon, alyen vs içeren ufak alet takımı gibi şeylerin sığabileceği, bagajdan taşmayacak bir şey ama bir türlü bulamıyorum. sanırım şu askerde kullandığımız traş çantası gibi bir şeye ihtiyacım var bunun için.

strava denen uygulamayı da denedim, bence mi band'in uygulamasından daha iyi. nabızölçer olduğundan mi band'e mecburum hala ama gps konusunda özellikle strava daha iyi. strava durduğunuzda bunu algılayıp etkinliği auto-stop ile durduruyor. mi band ise siz durdurmadıkça etkinlik devam ediyormuş kabul ediyor. tabii bu sürede etkinlik zamanı sürüyor, ortalama hızınız düşüyor vs. her durduğunuzda mi band'den etkinliği stop ettirip, devam ederken başlatırsanız sıkıntı yok ama illa ki unutuluyor o. ayrıca strava çıktığınız eğim bilgisini de veriyor, mi band o veriyi elde edemedim diyor. strava'nınki de belki farazi bir rakam olabilir ama doğruysa güzel bir şey.
Stravanın eğim verileri doğru. Bir de mi band'ı stravaya bağlamayı deneyebilirsiniz nabız verisi için.

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Çrş Haz 20, 2018 10:02 am

poormansmoodyblues yazdı:ben de bayram arasında 2 defa aksatmak zorunda kalsam da her 4 günün 3'ünde tura çıkıyorum. çıkamadığım o 1 gün de gece vardiyasına gideceğim gün oluyor, hem gündüz güneşli diye, hem de işe yorgun gitmeyeyim diye o günler zorlamıyorum ama yaz bitince en azından 1 saatlik sürüşler de koyarım o günlere.

bu arada bisiklet yeni olunca jantlarda salma oluştu, gıcırdıyorlardı, götürüp jant akordu yaptırdım 10. günde falan. şimdi ses yok, kafam rahat. gerçi gidon borusunun katlanan kısmından arada çıt çıt ses geliyor ama önemli bir şey değildir sanıyorum.

çanta işini hala çözemedim. yukarıda linkini attığım çanta vardı, onu sipariş vermiştim, dün geldi ama kocaman, hiç istediğim gibi değil, o yüzden iade edeceğim. benim istediğim en fazla 50cl'lik su şişesi, cüzdan, telefon, alyen vs içeren ufak alet takımı gibi şeylerin sığabileceği, bagajdan taşmayacak bir şey ama bir türlü bulamıyorum. sanırım şu askerde kullandığımız traş çantası gibi bir şeye ihtiyacım var bunun için.

strava denen uygulamayı da denedim, bence mi band'in uygulamasından daha iyi. nabızölçer olduğundan mi band'e mecburum hala ama gps konusunda özellikle strava daha iyi. strava durduğunuzda bunu algılayıp etkinliği auto-stop ile durduruyor. mi band ise siz durdurmadıkça etkinlik devam ediyormuş kabul ediyor. tabii bu sürede etkinlik zamanı sürüyor, ortalama hızınız düşüyor vs. her durduğunuzda mi band'den etkinliği stop ettirip, devam ederken başlatırsanız sıkıntı yok ama illa ki unutuluyor o. ayrıca strava çıktığınız eğim bilgisini de veriyor, mi band o veriyi elde edemedim diyor. strava'nınki de belki farazi bir rakam olabilir ama doğruysa güzel bir şey.

Siz hangi ildeydiniz?

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Çrş Haz 20, 2018 2:59 pm

Stravanın auto pause özelliği iyi. Ben şimdi animasyonlu harita özelliği için relive programını indirdim. Deneyim sonuçlarını paylaşırım.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Çrş Haz 20, 2018 4:06 pm

AKINLASINN yazdı:..

İzmir'deyim hocam :)

ardabaranburcak yazdı:..

strava'yı önerdiğiniz için size de teşekkür etmemişim, teşekkürler. uygulamayı etkinlik başlatıp bitirme dışında çok kurcalamadım, bakacağım mi band ile olur da eşleşirse çok güzel olur.

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Prş Haz 21, 2018 5:56 pm

Az önce sürüşten döndüm, hem Mi Band 2'nin uygulaması olan Mi Fit, hem de Strava açıktı. Sonuçlar:

Mi Fit vs. Strava
Resim Resim

Trafikte beklediğim sürelerde Strava Auto-Pause yaptığından etkinlik süresi 3 dk kısa olmuş haliyle. Km farkı da bence önemsiz bir fark, kabul edilebilir.

Son olarak da körfeze karşı dinlenirken :D

Resim
En son poormansmoodyblues tarafından Cmt Haz 23, 2018 12:51 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
elendil79
Üye
İletişim:

Mesajgönderen elendil79 » Cum Haz 22, 2018 9:06 am

poormansmoodyblues yazdı:Az önce sürüşten döndüm, hem Mi Band 2'nin uygulaması olan Mi Fit, hem de Strava açıktı. Sonuçlar:

Resim vs. Resim

Merhaba
Bisiklet zamanı olan için ayrı bir keyif ve meditasyon bir nevi.Ben başka birşey belirtemk istedim konu dışına çıkmadan
hızlıresimden yükleme yaparken sol altta ayarlardan boyut olarak orta olarak seçseniz sayfada izlemesi daha kolay olur diye düşünüyorum üstteki gibi.
Olympus OM-D EM-10 Mii
Panasonic DMC-G5
Panasonic 100-300MM
Panasonic 14-140MM
Panasonic 20mm F/1.7
Olympus 45MM F/1.8
Minolta MC 58MM F/1.4
Lowepro Passport sling Bag
Olympus Retro Bag ,15mm f/8.0 body cap
http://www.instagram.com/elendil79
https://500px.com/elendil79

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Cum Haz 22, 2018 11:19 am

elendil79 yazdı:...

Merhaba, telefondan yüklerken bana normal göründüğü için fark etmemiştim hocam bundan sonra dikkat edeyim, teşekkürler bilgi verdiğiniz için :)

** Görselleri düzenledim.

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Cum Eyl 21, 2018 6:16 pm

Bir süredir düzenli olarak sürüyorum. Çalışma düzenimden dolayı 2 gün sürüp, 2 gün süremiyorum. Bugün de kendi rekorumu maraton mesafesine ulaşarak kırdım :lol:

Resim

Bu da dünkü derecem:

Resim

Ve bisikletim :)

Resim

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Cum Eyl 21, 2018 6:37 pm

Tebrik ederim.
Çok uzun mesafe katetmişsiniz
Yanınızda yama seti, yedek iç lastik vb yok sanırım. Bisiklette çanta göremedim çünkü.
Gerçi kötü durum olsa katla, toplu taşımaya koygel değil mi? ;)

flickrr / 500px
web adresim:

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Cum Eyl 21, 2018 7:43 pm

biunlu yazdı:Tebrik ederim.
Çok uzun mesafe katetmişsiniz
Yanınızda yama seti, yedek iç lastik vb yok sanırım. Bisiklette çanta göremedim çünkü.
Gerçi kötü durum olsa katla, toplu taşımaya koygel değil mi? ;)

Aynen öyle, lastiğim patlarsa diye düşünmüyorum hiç, toplu taşımaya uzak mesafede olmadıkça sorun değil bizler için :)

Teşekkür ederim bu arada, evet biraz fazla zorladım son iki gün ama şunu anladım, 40 km biraz yoruyor, bacakları, kıçı ağrıtıyor ama 30 km rahatça yapılabilecek bir mesafe. Hatta ben 40km sürdüğüm günler akşam çıkıp 1 saat yürüyüş de yapıyorum, birazdan yine yürüyüşe çıkacağım mesela. Havalar yağmurlu ve çok soğuk olmadığı sürece haftada 3-4 gün (çalışmadığım günler) 30km bisiklet + 1 saat yürüyüş ritüelini sürdürmek istiyorum mümkünse. Fiziksel aktivite gerçekten de zihni boşaltıp psikolojiye olumlu etki ediyor diye düşünüyorum :)

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Cmt Eyl 22, 2018 10:08 am

Bisiklet sürmek endorfin salgılamaya da sebep oluyor. 40 km den fazla sürülünce multi endorfin oluyor tabi o.
Harika mesefa. Tebrik ederim.

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Cmt Eyl 22, 2018 12:36 pm

AKINLASINN yazdı:Bisiklet sürmek endorfin salgılamaya da sebep oluyor. 40 km den fazla sürülünce multi endorfin oluyor tabi o.
Harika mesefa. Tebrik ederim.

Teşekkür ederim hocam, inşallah fazla salgılamamışımdır, bir süre sonra kendimi bungee jumping yaparken bulmak istemiyorum :lol:

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Cmt Eyl 22, 2018 1:24 pm

Tam kararında salgılarsan mutluluk veriyor o endorfin. Resmen heveslendim şimdi bisiklet sürmeye. Bu arada bayanlar için yarın ülkenin bazı şehirlerinde Süslü kadınlar bisiklet turu organizasyonu var. Erkeklerde katılıyor. Renkli bir gösteri.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Cmt Eyl 22, 2018 3:31 pm

Bisikleti olan olmayan katılmalı. Güzel fotoğraflar çıkıyor.

flickrr / 500px
web adresim:

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Pzr Eki 07, 2018 3:41 pm

Kendimce psikolojik eşik dediğim mesafeyi bugün nihayet tamamladım. Yalnız ben de bittim, muhtemelen birkaç gün dizlerim ve baldırlarım tutmayacak :lol:

Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir