Katlanır bisiklet

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

AKINLASINN
Müdavim Üye

Re: Katlanır bisiklet

Mesajgönderen AKINLASINN » Prş May 24, 2018 6:21 pm

O düz demir zaten. Onun pozisyonu degismez bilekler için. Hep aynı noktadan, aynı açıyla tutmak zorundasınız. Tamamen benim dediğim sebepten o. Siz ona tekrar bir bakın. Örneğin ben bisikleti çantasına koyarken o mandalı açıp gidon yönünü değiştirmesem çantanın yanından o fren elcikleri dışarı doğru çantadan çıkıntı yapacak. Hatta taşırken çantayı beni rahatsız edecek yandan. O açıyı değiştirip tekerleklere paralel yaptığınız da bu sorun kalkıyor. Kesin deneyin. Faydası olan yerlere denk geleceksiniz.

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Prş May 24, 2018 6:28 pm

Bu katlanır bisiklet çok değerli bir hobi arkadaşlar. Özellikle eşi yada kız arkadaşınızla bisiklet sürmek isterseniz bayan içinde çok rahat ve güvenli. Tekerlekler küçük olduğundan kaldırımda çok rahat sürülüyor. Önünüzde yürüyen bir insan olsa bile onun hızında rahatlıkla sürülüyor. Yol verince basıp geçiyorsunuz. Hiç yola inmenize gerek yok. Ama ne olur olsun bisiklet gözlüğü almalı herkes. Kasktan da onemli bence. Yollar gerçekten tozlu. Ayrıca gözünüze gelen rüzgarı da kestiği için sürüş keyfi artıyor. En son bisiklet sürdüğümüz de hatırı sayılır bir rüzgar vardı mesela. Bir ara gözlüğü bisiklet sürerken hafif aşağı eğdim vr bir anda gözüme gelen soğuk rüzgar gözümü sulandırdı ve hemen gözlüğü düzelttim. Aynısını eşime anlattım o an. O da denedi ve gözlüksüz sürmedi o sırada. O nedenle bisiklet gözlüğü alın. 3 camlı olsun. Günün saatine göre camları değiştirerek kullanın. Güneş varken siyah cam, akşama doğru sarı cam, akşam seffaf camı takıp keyfinize bakın.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Prş May 24, 2018 8:39 pm

Şimdi gezintiden geliyorum.

Giderek tur sürelerimi arttırmaya çalışıyorum.

Girdiğim iki farklı yolda köpek sürüleri çıkması sebebiyle km tahminimden fazla uzun sürdü. Birisinde yolumu değiştirdim diğerinde bisikletten inip, bisikleti köpekler ile arama alarak yavaş yavaş ilerledim. İyi ki etrafımı sarmadılar. Öyle bir durumda bende köpeklerden daha fazla bağırıp, üstünlük taslamak için kendimi hazırlamıştım ama gerek kalmadı.

Bir ara hızım baya arttı. Ancak dik sürüş pozisyonu ve yüksek sele sebebiyle usul usul frenlere dokundum. Önüme ani bir şey çıksa anladım ki altımda ki durmayacak. Mi band 2 ye göre max 42.5km/h yapmışım. Anladım ki 40km üzeri sakat. Asfalt kaymak olsa bir nebze daha yükseklere çıkılabilir ama üzerinde gittiğim asfalt zıplatıyordu. Bir iki kez bisikletten inip elimde taşımak zorunda kaldım. Yol dikse 8 de kurtarmıyor anlaşıldı.

Bu arada orta vitesler gezmeye başladı. Sanırım rodaj bakımı gerekiyor. Bir video izledim ama daha çok bozarım diye korkuyorum.

Resim

Resim
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

ardabaranburcak
Üye

Mesajgönderen ardabaranburcak » Prş May 24, 2018 9:21 pm

https://youtu.be/UkZxPIZ1ngY
Bu videodaki gibi yaparsanız gayet iyi yapabilirsiniz. Biraz karmaşık görünüyor ama sanıldığı kadar zor değil vites ayarı.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Prş May 24, 2018 9:35 pm

ardabaranburcak yazdı:.

Harika videoymuş. Keşke Türkçe olsaymış.

flickrr / 500px
web adresim:

ardabaranburcak
Üye

Mesajgönderen ardabaranburcak » Prş May 24, 2018 9:41 pm

https://youtu.be/zm1OeuGVfic
https://youtu.be/TCB4OgPLTGI
Bu ikisine de bakabilirsiniz Türkçe olarak

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Prş May 24, 2018 10:03 pm

ardabaranburcak yazdı:.

Çok teşekkür ederim. Zincir atma problemim olmadığı için tel gerginliğini biraz sıkarak hallettim.

Ayar yapabilmek için şu şekilde bisiketi askıya aldım. Belki yardımı dokunur.

Resim

flickrr / 500px
web adresim:

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Prş May 24, 2018 10:49 pm

Bisikleti askıya alma işi müthiş olmuş. Evde deneyeyim de hanım bana bir kızsın :)

o_an
Müdavim Üye

Mesajgönderen o_an » Cum May 25, 2018 2:59 am

Hocam benim merak ettiğim oğlunuzu evde nasıl bırakıyorsunuz. Benim ufaklık 5 yaşında daha onsuz bisiklet kullanamadım desem yeridir.Bırakmıyor peşimi :) onunda küçük bisikleti var beraber kullanıyoruz

o_an
Müdavim Üye

Mesajgönderen o_an » Cum May 25, 2018 3:04 am

[quote="poormansmoodyblues"][/quote]

Hocam bende btwin tilt 900 var 5-10 saniye içinde katlanabiliyor. Tilt serisi bu konuda öncü diyebilirim.

o_an
Müdavim Üye

Mesajgönderen o_an » Cum May 25, 2018 3:07 am

Birde bu “ ardabaranburcak yazdı” kısmını nasıl yapıyorsunuz. Mesajın tamamına yanıtla demeden.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Cum May 25, 2018 7:37 am

o_an yazdı:.

Aşağı yine oğlanla iniyoruz aksi mümkün değil zaten :D

Sonra ya sürüş öncesi ya da sürüş sonrası turumuzu atıyoruz. Bizimki 8 olmak üzere haliyle daha anlayışlı oluyor.

Her şeye rağmen beraber vakit geçirmek çok güzel.

o_an yazdı:...

Alıntıladığım kişinin mesaj içeriğini silip nokta vb koyuyorum. Böylece karşı tarafa alıntı yaptığım için bildirim gidiyor. Hemde konuda gereksiz yer işgal etmiyor.

flickrr / 500px
web adresim:

o_an
Müdavim Üye

Mesajgönderen o_an » Cum May 25, 2018 10:49 pm

biunlu yazdı:...

Teşekkür ederim hocam sanırım oldu :)

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Pzt Haz 04, 2018 7:59 pm

Merhabalar, bir çılgınlık yaptım ve Dahon Mariner D8 almaya karar verdim. İzmir'de Sundu Bisiklet'te peşin ödemede 2180 TL gibi bir rakam verdiler, muhtelemen yarın alacağım. Fakat hangi rengi alayım (normalde siyahsever bir insanım ama D8'deki siyahla kırmızının uyumu çok hoşuma gitmedi) lastikler mutlaka patlamaya dayanıklı Schwalbe lastik mi olsun, ışık, zil, kask gibi aksesuarlarda nereyi/hangi siteyi/hangi modelleri tercih edeyim kararsızlık yaşıyorum. Tavsiyeleriniz var mıdır? Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Pzt Haz 04, 2018 8:46 pm

Turumu şimdi tamamladım. Facebook katlanırbisiklet insanları grubuna fotoğraf atıyordum. Kesinlikle almalısınız.

Resim

Resim

Resim

Fiyat gayet güzel.

2018 modeller patlamaya dayanıklı schwalbe ile gelmiyor sanırım. 2017de öyle idi.

Kaskı n11 den aldım. Moon marka. 60tl idi. Giriş seviyesi için sedona da aynı kalite sanırım. Decathlon dan btwin de alabilirsiniz.

Ancak başınızı mezura ile ölçün öyle sipariş geçin. Ben xl aldım. Arkadan sıkma şansın var ama dar gelirse büyütme şansın yok dikkat et.

Zil mühim değil 5tl lik parça hediye eder zaten bisikletçi.
Btwin ikaz lambası çok işlevsel öne ve arkaya iki tane alın. Hem kırmızı hem beyaz ışık seçilebiliyor. Ama aydınlatmaya yetmez. Ben kamp ekipmanıda topladığım için kafa feneri aldım 39tl olandan. Çok memnumum bisiklet için harika bir fener olur. Bisiklet fenerleri harici batayası yoksa çok işlevsel değil çünkü.

Fotoğrafa dikkat ettiysen manzara güzel ama portbagajım olmadığından makinemi götüremedim. Sırt çantası da terletiyor. Portbagajı da alınacaklar arasına koyabilirsin.

Decathlon çantalı tamir kiti ve giriş seviyesi pompa çok işlevsel tavsiye ederim.

Renk olarak turıncuya bayılıyorum. Gece görünmek içinde bu tür renkler tercih edilmeli.

Benim antrasit gri carraro 108 gerçekten şık ama aklım hala turuncu mariner renginde.

flickrr / 500px
web adresim:

“Serbest Kürsü” sayfasına dön