Katlanır bisiklet

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Katlanır bisiklet

Mesajgönderen biunlu » Sal Haz 05, 2018 4:14 pm

Harika. İyi günlerde olsun. Çok şık görünüyor ya. Bayılıyorum bu güzelliğe.

İki katlanır sayesinde uyuyan forumu uyandırdık neredeyse.

Full frame mi - m43 mü ? Tartışmasına rakip,
Katlanır mı - Yol bisikleti mi? Tartışması ekleyelim mi :D
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 05, 2018 4:29 pm

Bisikletler iki ye ayrılır. Katlanır ve diğerleri deyip bitirelim tartışmayı.
Büyük şehirlerde bisiklet sürmek için mükemmel bir çözüm oldu bu bisikletler. Pazar günü 2 bisiklet ile minibüse bindim diyorum. Daha ne olsun :)

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Sal Haz 05, 2018 4:45 pm

AKINLASINN yazdı:...

teşekkür ederim hocam, sizin Mosso'lar da çok güzel görünüyorlar. Sepet çözümünüze ayrıca bayıldım biunlu hocamin dediği gibi makina koymak belki risk ama o kadar hassas olmayan şeylerin olduğu minik bir çanta ve ıvır zıvır için harika olur.

biunlu yazdı:...

size ayrıca teşekkür ederim hocam, verdiğiniz bilgiler bir kenara sizin katlanır aldığınızı ve memnun olduğunuzu görmek bisiklet alma arifesindeki bana motivasyon oldu, ibreyi sadece katlanırlara yönelttim. Akın hocam belli ki daha eski bir katlanır sevdalısı, onun memnuniyeti ikimizin de kararını destekler nitelikte zaten.

M43 & FF rekabetiyle birebir aynı özellikleri taşıyor gibi bu rekabet de. Biz elimizdeki ekipmanın performansından tatmin oluyorsak, beklentimizi karşılıyorsa bence hiçbir sıkıntı yok, fazlasına gerek de yok :)

Kullanıcı avatarı
dgncsk
Sağlam Üye
İletişim:

Mesajgönderen dgncsk » Sal Haz 05, 2018 4:46 pm

elektrik motoru lazım. gerçek bir ulaşım aracına dönüşüyor. iki adet elektrikli bisikletimiz var. ailecek geziyoruz.
"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir."

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 05, 2018 4:55 pm

Geçen yıl evli olmadığımızdan hanımla bisikletin tadını çok çıkaramadık ama bu yaz bizim yazımız olacak diye düşünüyorum. Geçen Pazar günü bisiklet sürüşümüz için aselsan marka telsiz ve kulaklıklarını aldık. Yolda bisiklet sürerken iletişim de kuruyoruz artık :)

plaremo
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen plaremo » Sal Haz 05, 2018 5:11 pm

Bu harika konuya siz erkeklerin arasında tek dişi olarak katılmakla gurur duymakla birlikte buraya katılmama vesile olan beyime çok teşekkür ederim efenim :)

Öncelikle çocukluğundan beri bisiklet aşığı olan ben, toplumsal baskılarla mahallede sürememeye başlayınca "bak görün büyünce ilk maaşımla kendime bisiklet alacağım" hayaliyle büyüyüp,20li yaşlarımın başında kardeşimin bisikletine bir tur atıyım diye binmek isteyip henüz 50 m bile gidememişken 4-5 yaşındaki bir çocuğun "hahaha kadına bak koskocaman ama bisiklete binmiş" demesiyle bir kez daha çok büyük hayal kırıklığına uğramıştım.
Ve bu sevdamı ne yazık ki sadece adaya senede 1 gidersem ancak orada kavuşabiliyordum. Arkadaş çevremde de süren tek kadındım yine.

Ama mucizelere inanın :):)
Yıllar yıllar sonra karşıma biri çıkar ve bana dünyanın en en en ama ennnnnnnnnnn güzelll hediyesini alıverir.
O muhteşem Mosso'larla karşıma çıkıverir :)

Evimizden bisikletle çıkmak, o 50 m bile gidemediğim sokaktan eşimle birlikye zillerimizi çala çala geçip aileme gitmek. Şehrin içinde dilediğimiz her yere özgürce gidebilmek ve tabi dönebilmek.
Saatlerce sürsek bile bu katlanır bisikletlerle yorulmamak.
O muhteşem sepetlerimize piknik malzemelerimizi,çantalarımızı,(hatta en son oly'imi bile koydum tedirgin olsam bile beyim birşey olmaz deyince :):) koyabilmek.
Tek eksiğimiz bisikletlere uzun süre bindiğimiz için konuşamamaktı,buna da bir kaç aydır almayı planladığımız telsizlerle çözüme kavuşturduk :)

Sonuç mu?

Çok mutluyum çokkkkk :)

Çok teşekkürlerr beyyyyyyyy :) @AKINLASINN

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 05, 2018 5:33 pm

Hanım geldi. Dağılın beyler : )
Şaka şaka gitmeyin. Sonuçta o da Olympus OMD EM10ii ve Panasonic 14-42 ve Olympus 45 mm f1,8 ve Olympus 40-150 ve Pentax K /m43 çeviricisi ve Pentax M 50 mm f1,7 mm lens sahibi bir katlanır bisikletli forum üyesidir.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Sal Haz 05, 2018 6:06 pm

Aaa Gülhanedeki Kadın. :) Hoş geldiniz. Sizi insta harici buralarda çok sık göremiyoruz.

Öncelikle ömür boyu mutluluklar. Ya eşlerin aynı hobiyle ilgilenmesi ne güzel bir şeydir. Mutluluğunuz daim olsun.

Eşime ısrar ile bindireceğim diyordum, acaba bir sürpriz de ben mi yapsam.

Olumpus aldık kullanıyor. Dur ben bu işi bir araştırayım. :)

flickrr / 500px
web adresim:

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 05, 2018 6:32 pm

Siz bisiklet alınca belki sırf para boşa gitmesin diye biner. O nedenle denemeye değer. Alın gitsin.

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Sal Haz 05, 2018 6:55 pm

Evli çiftlerin hatta çocuklu ailelerin böyle ekip halinde bisikletle önümden geçip gitmesi çok hoşuma gidiyor. Mutluluğunuz daim olsun, darısı başımıza :)

Bu arada biunlu hocamızın izinden ben de ilk günün Mi Band 2 sonuçlarını paylaşayım:

Resim

Resim

Nabzım biraz fazla yükselmiş gibi ama malum ilk gün, tam öğle sıcağında çıkmamın da etkisi olabilir. Zaten iyice amele yanığı olmuş kollarım, bir daha gündüz vakti çıkmayacağım böyle, ya sabah erken, ya akşam :D

Maksimum hız olarak da kendimi baya zorladığım yerler oldu ama sizin kadar hıza çıkamamışım, ortalama hızım da düşük. gerçi insanların çok olduğu yerlere de girmek zorunda kaldım, o ortalama hızımı düşürdü biraz. Bisiklet yolu bile o kadar gereksiz meşgul ediliyor ki, yolda bisikletlere hiç saygı gösterilmemesi hakeza. Gerçi derdim yüksek hızlara çıkmak değil ama bisiklet yollarını sağlıklı kullanamamak kendimizi fiziken istediğimiz gibi zorlamamızı da engelliyor.

Şehir rotasında da birkaç yerde boşluklar var, sebebi Mi Band 2'nin etkinlik uygulamasını ilk kez kullandığımdan bazen durdurduktan sonra başlatmayı unutmamdan kaynaklı. Takriben 3-4km daha fazla yapmışımdır 27,45km'den.

Sonuç olarak ilk günün sonunda iyi ki almışım dedim, baldırlarım benimle aynı fikirde değil tabii :lol:

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 05, 2018 7:01 pm

Baldırlar ağrıyordur ama ilk gun popo da fena agriyabilir. Sabah uyanınca sağlık durumunu yaz tekrar sen bize :) ama gerçekten bisikletin hakkını vermişsiniz. Devamı da gelir inşallah. Bu yazın en iyi eğlencesi. Bu arada hepimiz mi band 2 sahibiyiz :)

ardabaranburcak
Üye

Mesajgönderen ardabaranburcak » Sal Haz 05, 2018 7:05 pm

Strava uygulamasını öneririm. Bir deneyin mutlaka

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Sal Haz 05, 2018 7:27 pm

popo sonlara doğru seleye otururken ağrıyordu ama şimdi evde dinlenir vaziyetteyim, popoda bir şey yok ama baldırlar biz buradayız diyor :)

normalde bu kadar zorlamam ama bugün böyle oldu. ileride kondisyonum nasıl olur bilmiyorum tabii ama bir sürüşte 20km yeterli geliyor şu seviye için. zaten öyle bir sıvı kaybım olmuş ki yolda 3 şişe su aldım, bir de eve girerken soda içtim. üstüne eve gelince duştan önce ve sonra içtiğim 1, 1 buçuk lt civarı su da var. tuvalete gitme ihtiyacı bile hissetmedim bu kadar sıvı takviyesine rağmen, o derece bir sıvı kaybı oluyor.

Son olarak sırt çantasını arkadaki bagajın üzerine lastikle de olsa bağlamak çok mümkün değil maalesef. çünkü istediği kadar sıkı olsun, çanta kayıyor, ciddi bir risk, sadece çantanın içindekiler için değil sürüş için de risk. o nedenle sporcuların ayakkabı çantası dedikleri boyutta çantalar [örnek] en uygunu gibi. Fotoğraf makinesi almaz belki ama ihtiyaç duyduğunuz her şeyi alır.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Sal Haz 05, 2018 7:48 pm

Hocam ne yaptınız öyle. Nazar değmesin. Fena yüklenmişsiniz. Düzlük uzun mesafeye başlayamadım bir. Arabaya atıp çevre kendime yeni rota oluşturayım bari. Bu arada kondisyon gelişiyor diyorlardı. Doğruymuş. Bu iki rota uzatma bölümü hariç aynı sayılır.

İlk seferinde yokuşlarda bitmiştim. İkincide hiç elimde taşımadım.

Resim

Resim

Mi band 2 iyi hoş ama max hız konusunda yanıltıcı bence. Dün arabayla 40 km ye sabitledim tüm camları açtım yok bana yavaş geldi. En iyisi bir Sigma sayaç almak.

Strava yı hep duyuyorum bu uygulama için sayaç şart mı?

flickrr / 500px
web adresim:

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Sal Haz 05, 2018 7:50 pm

ardabaranburcak yazdı:Strava uygulamasını öneririm. Bir deneyin mutlaka

bakayım hocam ona da, Mi Band 2 ile beraber mi çalışıyor Strava?

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir