Katlanır bisiklet

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Re: Katlanır bisiklet

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Sal Haz 05, 2018 8:07 pm

biunlu yazdı:...

Ben bir süredir dağ bisikletimle ufaktan denemeler yapıyordum, muhtemelen onla da 20km'leri görüyordum ama bugün ekstra zorladım, ilk heves olunca :D

Siz performanstaki gelişmeyi görmüşsünüz işte yavaşlamalar azalmış, darısı başıma. :) Hız meselesinde telefonun GPS'inin de etkisi olabilir, sonuçta gps hareketi üzerinden çekiyor Mi Band veriyi. Yalnız benim özellikle rampa aşağı yerlerde hız yapmaktan imtina etme durumum da var, sonuçta daha altımdakine alışmadan, anlık tepkilerini kavramadan yokuş aşağı kontrolsüz inişlerde el ister istemez frene gidiyor. mesela yoldaki ufak bir çıkıntıya bisiklet nasıl tepki verir 40km hızda bilmiyorum. ama bisikletin hız performansından gayet memnunum, rampa performansı bence hızdan daha önemli. ayaklar güçlendikçe, nefesi doğru kullanmaya alıştıkça rampalar daha da kolaylaşacaktır diye düşünüyorum. özendiğim şey şehirler arası turlar yapan pro bisikletçiler değil 70 yaşında olan ama her gün o eski bisikletiyle alışverişine, işine gücüne giden yaşlılar.

Arabaya atma konusuna ise ben çok girişmem, hem şanslıyım deniz kenarındayım düzlük alanlar daha bol. İkincisi de Dahon alınca karbon emisyonuna karşı duyarlılık amacıyla bileklik veriyorlar bisikletin rengiyle uyumlu olacak şekilde, binerken onu da taktım, takmaya devam edeceğim. Şimdi onu takıp bisiklet sürmeye gitmek için havaya karbon saçmak tuhaf olurdu ama siz Denizli'desiniz, durumunuz benden farklı, size hak veriyorum :)
En son poormansmoodyblues tarafından Sal Haz 05, 2018 8:11 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ardabaranburcak
Üye

Mesajgönderen ardabaranburcak » Sal Haz 05, 2018 8:08 pm

poormansmoodyblues yazdı:...

Hayır telefonla kullanılıyor ama istenirse nabız bandı, kadans sensörü gibi sensörler bağlanabiliyor. Mi band da bağlanıyor olabilir bilmiyorum. Bisikletçiler ve koşucular arasında oldukça yaygın bir uygulama aslında.

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Sal Haz 05, 2018 8:09 pm

peki indirip deneyeyim o halde, teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Haz 06, 2018 8:39 am

Birisi laf atmış katlanır bisiklet ve diğerleri diye. Cevap vereyim . Benim sehir tur bisikletimin ön tekeri kadar bisiycik o sizin katlanırlar yahu. ;)))
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Çrş Haz 06, 2018 8:52 am

karadagyan yazdı:Birisi laf atmış katlanır bisiklet ve diğerleri diye. Cevap vereyim . Benim sehir tur bisikletimin ön tekeri kadar bisiycik o sizin katlanırlar yahu. ;)))

Bu minikliği ile bisiklet dünyasının m4/3 ü diyebiliriz katlanır bisikletlere :)

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Çrş Haz 06, 2018 9:05 am

AKINLASINN yazdı:
karadagyan yazdı:Birisi laf atmış katlanır bisiklet ve diğerleri diye. Cevap vereyim . Benim sehir tur bisikletimin ön tekeri kadar bisiycik o sizin katlanırlar yahu. ;)))

Bu minikliği ile bisiklet dünyasının m4/3 ü diyebiliriz katlanır bisikletlere :)
Katlanirlar güzel aletler ama sehir ici kısa mesafeler icin daha kullanısli gibi. Ben 3 tekerlekli scooterları sevmeye basladim. Yetiskinler icin olanları olsa binerdim keesinlikle. Okula gidip gelmek icin muazzam bir arac olabilir cocuklar için 3 tekerlekli scoterlar.
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

plaremo
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen plaremo » Çrş Haz 06, 2018 9:37 am

Durun durun beyler dağılmayın nereye gidiyorsunuz,daha bisiklet turu yapacaktık :)

biunlu yazdı:Aaa Gülhanedeki Kadın. :) Hoş geldiniz. Sizi insta harici buralarda çok sık göremiyoruz.

Öncelikle ömür boyu mutluluklar. Ya eşlerin aynı hobiyle ilgilenmesi ne güzel bir şeydir. Mutluluğunuz daim olsun.

Eşime ısrar ile bindireceğim diyordum, acaba bir sürpriz de ben mi yapsam.

Olumpus aldık kullanıyor. Dur ben bu işi bir araştırayım. :)

ozgur kiz ayy evett benim benim oo :) bi sevindim böyle başkasından duyunca,çok teşekkür ederim, hoş buldum :)

Buralar,forumlar beyimin alanı o yüzden ben pek katılmıyorum,arada girip okuyorum o kadar.
"Ya eşlerin aynı hobiyle ilgilenmesi ne güzel bir şeydir." bunuda tekrar iliştirelim bekarlara öneri olsun. Kesinlikle bu çok önemli bir kriter olmalı eş seçerken ;) Bu yüzden de eşimle tanışmama vesile olan fotoğraf hobimiz iyi ki varmış iyi ki.

Eşiniz ne güzel olympusla başlamış madem bi bisikleti eksik,bence kesinlikle sürpriz yapmalısınız. Harika olur. Oğlunuzu da alınnca ohh misss,ailecek sürersiniz :) Buda bizim hayalimiz mesela.

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 19, 2018 9:16 am

Günaydın arkadaşlar.
Arife günü tatil yapınca bunu fırsat bilip sabah erkenden bisikletlerimiz ile koyulduk yola. Gaziosmanpaşa'dan çıkıp önce Gülhane parkına piknik tip kahvaltıya, oradan da vapurla Kadıköy'e geçip Kadıköy'den moda sahilinde bisiklet sürüp, birazda orada yeşillikler de keyif yapıp Kadıköy'ün içinden bisiklet sürüp yine vapurla Eminönü'ne geçtik. Sonrada Eminönü'nden tekrar bisiklet sürmeye başlayıp, Balat, Eyüp ve Gaziosmanpaşa'ya döndük. Vapur biniş inişlerinde navigasyonu durdurdum, toplamda 28 km pedallamışız görülüyor.

Resim

Resim

Resim

Gaziosmanpaşa'dan Gülhane Parkına;
Resim

Kadıköy'den Moda sahile sürüp, sonra içerden Kadıköy' e dönüş;
Resim

Vapurdan Eminönü'nde inip, Gaziosmanpaşa'ya eve dönüş.
Resim

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 19, 2018 9:16 am

Keşke resimleri küçültüp yükleseydim, sayfası geç açılan arkadaşlardan özür dilerim şimdiden :(

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Sal Haz 19, 2018 9:55 am

Vayy tebrikler. Güzel bir tur olmuş. Bayram ile birlikte bana nazar değdi. Turlayamadım bir türlü. Bugün bende başlayayım bari.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Sal Haz 19, 2018 10:02 am

Muhteşem :)
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Sal Haz 19, 2018 10:45 am

İyi ki arife günü bu geziyi yapmışız. Bayramda havanın yağışlı olması sebebiyle bisiklet süremezdik.

Kullanıcı avatarı
Sado39
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen Sado39 » Sal Haz 19, 2018 11:07 pm

Flexi 108'imle ben de bu gün 25km kadar bir tur yaptım. Bu başlığı görmüş olsaydım fotoğraflardım. :D

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Çrş Haz 20, 2018 8:45 am

Sado39 yazdı:Flexi 108'imle ben de bu gün 25km kadar bir tur yaptım. Bu başlığı görmüş olsaydım fotoğraflardım. :D

No SS, No güven fotocekicem ;)

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Çrş Haz 20, 2018 9:50 am

ben de bayram arasında 2 defa aksatmak zorunda kalsam da her 4 günün 3'ünde tura çıkıyorum. çıkamadığım o 1 gün de gece vardiyasına gideceğim gün oluyor, hem gündüz güneşli diye, hem de işe yorgun gitmeyeyim diye o günler zorlamıyorum ama yaz bitince en azından 1 saatlik sürüşler de koyarım o günlere.

bu arada bisiklet yeni olunca jantlarda salma oluştu, gıcırdıyorlardı, götürüp jant akordu yaptırdım 10. günde falan. şimdi ses yok, kafam rahat. gerçi gidon borusunun katlanan kısmından arada çıt çıt ses geliyor ama önemli bir şey değildir sanıyorum.

çanta işini hala çözemedim. yukarıda linkini attığım çanta vardı, onu sipariş vermiştim, dün geldi ama kocaman, hiç istediğim gibi değil, o yüzden iade edeceğim. benim istediğim en fazla 50cl'lik su şişesi, cüzdan, telefon, alyen vs içeren ufak alet takımı gibi şeylerin sığabileceği, bagajdan taşmayacak bir şey ama bir türlü bulamıyorum. sanırım şu askerde kullandığımız traş çantası gibi bir şeye ihtiyacım var bunun için.

strava denen uygulamayı da denedim, bence mi band'in uygulamasından daha iyi. nabızölçer olduğundan mi band'e mecburum hala ama gps konusunda özellikle strava daha iyi. strava durduğunuzda bunu algılayıp etkinliği auto-stop ile durduruyor. mi band ise siz durdurmadıkça etkinlik devam ediyormuş kabul ediyor. tabii bu sürede etkinlik zamanı sürüyor, ortalama hızınız düşüyor vs. her durduğunuzda mi band'den etkinliği stop ettirip, devam ederken başlatırsanız sıkıntı yok ama illa ki unutuluyor o. ayrıca strava çıktığınız eğim bilgisini de veriyor, mi band o veriyi elde edemedim diyor. strava'nınki de belki farazi bir rakam olabilir ama doğruysa güzel bir şey.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir