Canon 7D Mark 2 pençelerime takıldı :)

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Canon 7D Mark 2 pençelerime takıldı :)

Mesajgönderen Esat Sanlav » Cmt Ara 23, 2017 1:19 am

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Canon 7D Mark 2 pençelerime takıldı :)

Mesajgönderen DrOpMaN » Cmt Ara 23, 2017 2:20 am

Köyümün Gökleri'nden P5 olmadığını anlamıştık ;) Ne kadar fark var değil mi?
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Cmt Ara 23, 2017 2:45 am

DrOpMaN yazdı:Köyümün Gökleri'nden P5 olmadığını anlamıştık ;) Ne kadar fark var değil mi?

Karşılaştırınca imaj kalitesi, renk derinliği ve dinamik aralık konusunda 7D mark 2'nin E-P5'ten daha kötü olması 7D mark 2 hakkında düşüncelerimi kötü yönde etkiledi. Zaten fotodiyot boyutları arasında aşağı yukarı 2µm² fark var, aps-c olmasının çokta bir avantajı kalmıyor bu durumda. Düşük isoda (gündüz vakti test etme şansım olmadı) E-P5 parçalıyor 7D mark 2'yi. Sonuçları görünce şaşırdım tabi, acaba dedim 7d mark 2'de sorun mu var diye, ayarlarını kontrol ettim sensörünü temizledim ama alette bir problem yoktu. Yüksek isoda 7D mark 2 öne geçiyor da bu çok önemli değil kezâ iso performansı istiyorsam aynı parayı 7D mark 2 yerine Sony A7 serisine veririm. Sanırım cross type AF sistemi yüzünden bu kadar ediyor bu alet, aynı sensör performansı yarı fiyatına ya da daha azına mevcut çünkü. Kuş fotoğrafı çekmiyorsam alacağım en son makinelerden birisidir 7D mark 2 (fiyatından dolayı)...

DXO mark sitesinin sonuçları da bu şekilde:
Resim

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Cmt Ara 23, 2017 8:26 am

Esat Sanlav yazdı:....

İşte; adı Canon olunca... Lens farkı da var tabii. Her zaman söylerim m43 lensler bazı özel L/ED lensler hariç her zaman üstün işte.

OMD-M1 Mk2 içinden geçer en kral APSC makinenin...
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

salih
Müdavim Üye

Mesajgönderen salih » Pzr Ara 24, 2017 12:46 am

7D mark II genel amacı hız hemde aşırı hız.
Em1 mark 2 ayni hıza yakın ama :)

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Pzr Ara 24, 2017 1:22 am

salih yazdı:7D mark II genel amacı hız hemde aşırı hız.

Zaten af sistemi (hızı ve doğru odağı) yüzünden o kadar ettiğini söylemiştim bende :)

Seri çekim hızında E-M1 Mark 2 tokatlıyor 7D Mark 2'yi, af hızına gelirsek yanlış hatırlamıyorsam Öztürert hoca, sürekli odaklamada 7D mark 2'nin daha iyi olduğunu söylemişti (ki bu l gayet doğal bir durum) ve tekli odakta da E-M1 Mark 2'nin neredeyse 7D mark 2 ayarında olduğundan da bahsetmişti.. Sıfırları arasında 1000 tl fark varken, hızlı objeleri çekmek benim esas olayım değilse (ki değil) hayatta almam mesela ben o fiyata 7D mark 2.

salih
Müdavim Üye

Mesajgönderen salih » Pzr Ara 24, 2017 5:20 pm

Esat Sanlav yazdı:
salih yazdı:7D mark II genel amacı hız hemde aşırı hız.

Zaten af sistemi (hızı ve doğru odağı) yüzünden o kadar ettiğini söylemiştim bende :)

Seri çekim hızında E-M1 Mark 2 tokatlıyor 7D Mark 2'yi, af hızına gelirsek yanlış hatırlamıyorsam Öztürert hoca, sürekli odaklamada 7D mark 2'nin daha iyi olduğunu söylemişti (ki bu l gayet doğal bir durum) ve tekli odakta da E-M1 Mark 2'nin neredeyse 7D mark 2 ayarında olduğundan da bahsetmişti.. Sıfırları arasında 1000 tl fark varken, hızlı objeleri çekmek benim esas olayım değilse (ki değil) hayatta almam mesela ben o fiyata 7D mark 2.

Birde ağırlığı ve cüssesi varki aman aman :)

Kullanıcı avatarı
keynowski
Üye Budur

Mesajgönderen keynowski » Pzr Ara 24, 2017 6:44 pm

Kuş, aksiyon. spor, makro (doğada suya, toza dayanıklılık açısından) gibi fotoğraf dallarıyla ilgilenmeyen birinin 7D Mark II alması zaten saçmalıktır bana göre. Ama bu dallarla ilgilenen kişiler de ( benim gibi) m43 sistem bir makineyi ilk 5’ e koymaz. ( makro dışında). (Tam kare gövdeler hariç hem de). Yani bu dallarla ilgili tam kare gövde dışında sıralama yapacak olsam 1.Nikon D500, 2. Canon 7D Mark II, 3. Canon 80D yazarım. E-M1 Mark II’ yi de 6 ya da 7. sıraya yazarım. Benim düşüncem de böyle. :) Yani ihtiyaçları iyi belirlemek lazım...
Canon 90D, Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM

Instagram: kulukaya80

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Pzr Ara 24, 2017 10:45 pm

İkiini de kullanmadım ama bir anımı anlatayim size. Elimde em5 ve em10m ii ile kızımın yıl sonu gosterisini cekiyorum. Em5 de baterygrip var em10mii de yok haliyle. Seri cekim esnasında em10m ii nin çat diye pili bitti. Em5 de baterygrip vardı günü kurtardım. Ama em5in sarjı da seri cekim vs derken 3 saatte bitti! Em1/m2/ye 7bin tl basıp kuş fotografı cekerken pili küt diye biterse sanırım o muhtesem titresim engellemeye bile sövebilirim. Yüksek iso basarımı, pil ömrü, lens cesitliliği gibi faktörleri hesaba katınca em1/mii bir kenarda bekler 7d m2 cantaya girer ava çıkar.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

salih
Müdavim Üye

Mesajgönderen salih » Pzt Ara 25, 2017 7:49 pm

karadagyan yazdı:İkiini de kullanmadım ama bir anımı anlatayim size. Elimde em5 ve em10m ii ile kızımın yıl sonu gosterisini cekiyorum. Em5 de baterygrip var em10mii de yok haliyle. Seri cekim esnasında em10m ii nin çat diye pili bitti. Em5 de baterygrip vardı günü kurtardım. Ama em5in sarjı da seri cekim vs derken 3 saatte bitti! Em1/m2/ye 7bin tl basıp kuş fotografı cekerken pili küt diye biterse sanırım o muhtesem titresim engellemeye bile sövebilirim. Yüksek iso basarımı, pil ömrü, lens cesitliliği gibi faktörleri hesaba katınca em1/mii bir kenarda bekler 7d m2 cantaya girer ava çıkar.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam pili gayet tatminkar bakma öyle verilere 400-500 yazdığına:)

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir