Ailemize yeni katılanlar. (Ekipman)

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Ailemize yeni katılanlar. (Ekipman)

Mesajgönderen biunlu » Çrş Mar 14, 2018 4:30 pm

Hani yazmıştım, geçen karma sergide eşim bende fotoğraf çekmek istiyorum demişti.

Ya daha yeni masraf ettim, emme gırk yılın başı bişey istemişin gırar mıyım?

Hem bangala boşuna mı bekleyoru, demi?

Tam o sırada sıfır gibi temiz pm2 ve sıfır sayılacak 14-42ez denk geldi.

Binliği bozdum çalımı bozmadım. :D

Bizim oğlanı everiverdim getti.

Solda bizim gız, sağda benim oğlan.

Resim

Resim

Resim

Mutluluğumuza aracı olan Castrobey ve Karadagyan’a sonsuz teşekkürler. Çok yardımcı oldular sağolsunlar.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

salih
Müdavim Üye

Re: Ailemize yeni katılanlar. (Ekipman)

Mesajgönderen salih » Çrş Mar 14, 2018 5:24 pm

Hayırlı olsun.
Keşke benim eşimde istese böyle birşey :) Çektiklerimi ona atıyorum oda kız whatsapp gurubuna atıyor, galiba telefonlarındaki duvar kağıtları hep benim çekimlerim, ama eşimi bir türlü ikna edemedim :).

yus49
Müdavim Üye

Mesajgönderen yus49 » Çrş Mar 14, 2018 5:30 pm

Ah ah ikna edemiyorum bende:) yetenegi de var ama yok ara sira cekeyim yeter diyor. Ne guzel ekipman da cogalmis oldu almak istediginiz lensleri ona aliyormus gibi yaparak isin icinden siyrilabilirsiniz hocam:)

Hemen actirin bir flickr hesabi begeniler geldikce daha cok fotograf cekmek ister :)

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Çrş Mar 14, 2018 5:54 pm

@salih
Çok teşekkür ederim. O zaman balık vermeyip, tutmayı öğretiyoruz.

Şaka bir yana içinden gelecek. İstek yoksa birkaç kullanımdan sonra makinenin evde kalması muhtemel.

Hatta engin hocam ile bu konuyu uzun uzun konuştuk. Ekipmanı sevmesi taşımaya üşenmemesi için 14-42ez in iyi olacağını anlattı.

@yus49

Haklısının eline alır almaz ne f:3.5 mi bir f1.8 değil yani dedi :p
Acil ona (bana) 17mm 1.8 almalıyım.
Hatta hissediyorum arka plan ölmüyor der yarın. O zaman hemen gider 45mm alırım ona (bana). :D
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
amasseia
Müdavim Üye

Mesajgönderen amasseia » Çrş Mar 14, 2018 6:03 pm

Ohhh ekipman alma bahanesi çıkmış darısı bana diyeyim :)
Eş ilgisiz olsa der ki varımızı yogumuzu bunlara yatırıyoruz herif ne yapiyorsun sen der :) ama ilgili olunca gelsin lensler gitsin eskiler...
Hayirli olsun sizin gız ile oğlan da yakışmışlar hani.
https://www.flickr.com/photos/162118719@N03/

Olympus E-PL5 Mirrorless+ M.Zuiko 14-42mm+ M.Zuiko 40-150mm + Olympus mcon-p01 macro converter
Kodak Z990 Max Schneider-Kreuznach 28-840m IS
Zenith 12 CD+ Helios 44-5 mc 58m
***Vanguard Biin 21LC
***Slik Compact ii

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Çrş Mar 14, 2018 7:07 pm

Bence eşinizi çok da ikna etmeye çalışmayın. Yoksa beraber çıktığınız bir fotoğraf gezisinde 12-40mm pro ve 75mm yi gasp edip kit lensi elinize tutuşturup al sen bunla çek derler :) tecrübeyle sabittir
m43 sisteminde 2 çeşit lens vardır; Olympus 75mm f/1,8 ve diğerleri

www.abdulkadirors.com

Ertugrul
Üye

Mesajgönderen Ertugrul » Çrş Mar 14, 2018 8:08 pm

Hayırlı olsun.
Olympus OMD EM10 Mark II
Olympus M.ZUIKO Digital 25mm f/1.8
Viltrox jy-610 ii Flaş

yus49
Müdavim Üye

Mesajgönderen yus49 » Çrş Mar 14, 2018 8:42 pm

Ubeyd yazdı:Bence eşinizi çok da ikna etmeye çalışmayın. Yoksa beraber çıktığınız bir fotoğraf gezisinde 12-40mm pro ve 75mm yi gasp edip kit lensi elinize tutuşturup al sen bunla çek derler :) tecrübeyle sabittir

Burasinin balat olma ihtimali var mi hocam? Ayni sey neredeyse basimiza geliyordu sagolsun arkadaslar anlayisli cikti almadilar bizden:) :)

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Çrş Mar 14, 2018 8:45 pm

PM2 ve lens de aynı olsa aynı fotoları çeker çoğu durumda !.. 5x is falan durumlarda halt eder tabi.

Hayırlı olsun... Verimli olsun :)
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Çrş Mar 14, 2018 9:32 pm

yus49 yazdı:
Ubeyd yazdı:Bence eşinizi çok da ikna etmeye çalışmayın. Yoksa beraber çıktığınız bir fotoğraf gezisinde 12-40mm pro ve 75mm yi gasp edip kit lensi elinize tutuşturup al sen bunla çek derler :) tecrübeyle sabittir

Burasinin balat olma ihtimali var mi hocam? Ayni sey neredeyse basimiza geliyordu sagolsun arkadaslar anlayisli cikti almadilar bizden:) :)

Yok eşiniz gasp eder manasında söyledim :)
m43 sisteminde 2 çeşit lens vardır; Olympus 75mm f/1,8 ve diğerleri

www.abdulkadirors.com

yus49
Müdavim Üye

Mesajgönderen yus49 » Çrş Mar 14, 2018 9:38 pm

Ubeyd yazdı:
yus49 yazdı:

Yok eşiniz gasp eder manasında söyledim :)

Oo ben olayi cok baska anlamisim :) oyle gaspsa sikinti yok doner dolasir girer cantaya:)

salih
Müdavim Üye

Mesajgönderen salih » Çrş Mar 14, 2018 9:41 pm

yus49 yazdı:

Balat gerçekten tehlikeli bir yer "çukur" diye bir dizi var hatta orayı nispeten anlatan.

Çok giderim oraya bu hafta' da oradaydım eski balat yok çok kalabalık artık, pek bu durumlarla karşılaşılıyor diye tahmin ediyorum.

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Çrş Mar 14, 2018 9:50 pm

Eşinize de size de hayırlı olsun hocam :D Kamera fotoğrafları başlığına da fotoğraflarınızı beklerim :)

yus49
Müdavim Üye

Mesajgönderen yus49 » Çrş Mar 14, 2018 10:18 pm

salih yazdı:
yus49 yazdı:

Balat gerçekten tehlikeli bir yer "çukur" diye bir dizi var hatta orayı nispeten anlatan.

Çok giderim oraya bu hafta' da oradaydım eski balat yok çok kalabalık artık, pek bu durumlarla karşılaşılıyor diye tahmin ediyorum.

Biraz daha moderinlesti diyebiliriz acilan sosyete kafeler sozum ona antika mezarlar derken degisti biraz. Ancak hala mahalle kulturunu yasatabiliyorlar. Esnafi oranin gercek sakinleri cok iyi insanlar. Biraz sarap saticisiyla muhabbetim olmustu adam bir saat hic bikmadan anlatti etti. Vesselam bazi yerler ilgi cekince cozutuyor. Cukur dizisinin konusunu gercekci buluyorum mahalle kendi icinde tam bir birlik. Ve buyuk rant donecek bir bolgede. İnaniyorum ki insanlari ordan cikarmak icin her seyi deniyorlardir. Tipki tarlabasi gibi( tarlabasi da bir aralar fotografcilar icin bir mekandi makineyle girilir makinesiz cikilirdi. Bazi fotografcilar istisna. Hatta bir duvarda fotograf cekmek yasak ali beyler ( ali oz) haric yazardi) .Guzelim tarihi semt sosyete icin degisiyor, tarihi binlarin yerinde yeller esiyor cok surmez balatta ayni kaderi yasar. İyi ki istanbulda tamamen yasamiyorum yasamayacagim hayat ne getirir goturur bilinmez ama cok degil 2-3 seneye daha da ugramam bu sehre diyip giderim. Her neyse rant meselesi, kultur tahribati uzun seyler :)

Ayni gun hem buyuk bir kavgaya satirli civili sopali bir kavga, hem gasptan kurtulmaya denk gelmistim balatta. Belki de mahalle de buyudum diyedir kurtulma sebebim bilmiyorum...

Kullanıcı avatarı
Tlgcvslr
Isınmaya Başlayan Üye
İletişim:

Mesajgönderen Tlgcvslr » Sal Mar 27, 2018 12:15 am

Geç olsun güç olmasın derler, şimdi gördüm hayırlı olsun hocam :) Takip ettiğim bir fotoğrafçı var Hakkı Ceylan, az çok tanıyanınız vardır belki. O da eşiyle birlikte fotoğraf çekiyor. Bu ''ailecek fotoğrafa'' sizde katılmışsınız artık ne güzel.
Ekipmanlar:
Nikon Coolpix S9400
Toshiba 32 Gb Sdhc Class 10 High Speed Prof+Blister
Flickr adresim: https://www.flickr.com/photos/152815628@N02/
Blog'um https://tlgcvslr.blogspot.com.tr

Alınacaklar;
Olympus OMD EM10 Mark II 12-50mm Lensli Kit Silver / Alınacak
Sd kart kutusu / Alındı
Ugreen 3.0 Kart okuyucu / Alındı
9H Temperli cam koruyucu / Alındı
SanDisk Extreme Pro SD Kart 16 Gb / Alınacak
Toshiba Canvio Alu 2TB 2.5" Siyah Taşınabilir Disk / Alınacak
Manfrotto MTPIXIEVO-BK 2 Section Pixi Mini Table Top Tripod Siyah / Alınacak

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir