İzmirgaz "Yolculuk" Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli oldu.

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
erhanmeco
Üye Budur
İletişim:

İzmirgaz "Yolculuk" Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli oldu.

Mesajgönderen erhanmeco » Cmt Nis 14, 2018 12:19 am

Seçici heyetinde bulunduğum; İzmirgaz'ın 7. Fotoğraf Yarışması "Yolculuk"un kazananları belli oldu.

Kazanan Fotoğrafları Görmek için Link: http://www.izmirgaz.com.tr/userfiles/banner/foto2018derece.html

Resim

Resim
Av. Erhan Meço (İzmir)
http://500px.com/erhanmeco
https://flickr.com/photos/erhanmeco/

FF CSC: Sony A9 - Sony A7R IV - Sony A7R III
APS-C Compact: Fujifilm X100V+WCL-X100-II - Fujifilm XF10
Sony 16-35mm f/2.8 GM - Sony 24-105mm f/4 G OSS - Sony 24-240mm f/3.5-6.3 OSS
Sony 70-200mm f/2.8 GM OSS - Sony 24mm f/1.4 GM - Sony Distagon T* 35mm f/1.4 ZA
Sony Planar T* 50mm f/1.4 ZA - Sony 85mm f/1.4 GM - Sony 90mm f/2.8 Macro G OSS
Sony VG-C3EM - Godox V1 - Godox X1T-S - Nissin i40
Gitzo GK1545T-82TQD - Benro C-2691T+B1 - Manfrotto MK 190XPRO3-3W

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Re: İzmirgaz "Yolculuk" Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli oldu.

Mesajgönderen karadagyan » Cmt Nis 14, 2018 10:50 pm

Fotografları genel olarak çok beğendim. tabi hazır seçici kuruldan oldugunuz için hazır yakalamışken böyle birini olumlu ve olumsuz bazı eleştiriler sunmak isterim bir izleyici olarak. Öncelikle en beğendiğim fotograf sanırım istanbul trafiğinde çekilen deve hörgücünü andıran karayolu ve üzerindeki taşıtlar, ışık ve kompozisyon olarak oldukça etkileyici. Sehrin karmaşası, kirliliği, bir yerden bir yere giden binlerce insan ve arac hem kaosu hem de fotografçının başarısıyla simetrik bir görüntü ortaya çıkarmış. Uzun zamandır İstanbul fotograflarına bakmıyorum. Birbirini kopyalaya, tekrar eden o kadar cok fotograf ortaya çıktı ki İstanbul'dan bıktırdılar :) Şİmdi de son zamanlarda kayserideki yılkı atlarıi, nevşehirdeki uçan balonlar ve karsta çekilen buz üstündeki at arabaları beni baymaya başladı. İşte bu fotograflar içinde at arabasında olan fotografçılar ve boyunlarındaki fotograf makinalrı yolculuk değil de gezinti yaptıkları hissini yandırdı bende. Ayrıcabir üreticinin markasının görünmesi de bence eksi bir not olmalı :) Fotografın sahibi beni bağışlasın ama tabi seçici kurul da bağışlasın beni fransız merdiveni fotografı da binlerce kez tekrar edilmiş bir fotograf değil mi ? Kısaca donmuş göl üstünde koşturan atlar ve Fransız merdiveni fotografı bende pek bir heyecan uyandırmadı tam tersine yine mi dedirtti. fakat vurgulamak isterim ki bazı fotograflar çok çok başarılı. forumdaki arkadaslarında göz göezdirmelerini tavsiye ederim. bazı fotograflarda ışık çok güzel kullanılmış. Sergi sürecinde emeği gecenlere teşekkür ederiz.
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
erhanmeco
Üye Budur
İletişim:

Mesajgönderen erhanmeco » Pzr Nis 15, 2018 12:06 am

karadagyan yazdı:Fotografları genel olarak çok beğendim. tabi hazır seçici kuruldan oldugunuz için hazır yakalamışken böyle birini olumlu ve olumsuz bazı eleştiriler sunmak isterim bir izleyici olarak. Öncelikle en beğendiğim fotograf sanırım istanbul trafiğinde çekilen deve hörgücünü andıran karayolu ve üzerindeki taşıtlar, ışık ve kompozisyon olarak oldukça etkileyici. Sehrin karmaşası, kirliliği, bir yerden bir yere giden binlerce insan ve arac hem kaosu hem de fotografçının başarısıyla simetrik bir görüntü ortaya çıkarmış. Uzun zamandır İstanbul fotograflarına bakmıyorum. Birbirini kopyalaya, tekrar eden o kadar cok fotograf ortaya çıktı ki İstanbul'dan bıktırdılar :) Şİmdi de son zamanlarda kayserideki yılkı atlarıi, nevşehirdeki uçan balonlar ve karsta çekilen buz üstündeki at arabaları beni baymaya başladı. İşte bu fotograflar içinde at arabasında olan fotografçılar ve boyunlarındaki fotograf makinalrı yolculuk değil de gezinti yaptıkları hissini yandırdı bende. Ayrıcabir üreticinin markasının görünmesi de bence eksi bir not olmalı :) Fotografın sahibi beni bağışlasın ama tabi seçici kurul da bağışlasın beni fransız merdiveni fotografı da binlerce kez tekrar edilmiş bir fotograf değil mi ? Kısaca donmuş göl üstünde koşturan atlar ve Fransız merdiveni fotografı bende pek bir heyecan uyandırmadı tam tersine yine mi dedirtti. fakat vurgulamak isterim ki bazı fotograflar çok çok başarılı. forumdaki arkadaslarında göz göezdirmelerini tavsiye ederim. bazı fotograflarda ışık çok güzel kullanılmış. Sergi sürecinde emeği gecenlere teşekkür ederiz.

Seçimler konusunda yorum yapabilmem mümkün değil ne yazık ki. Ama yarışmalarda bu tür eleştiriler her zaman olur, olacaktır da. Zaten yarışmaların iddiası en iyi fotoğrafı seçmek değil, jürinin en çok beğendiği fotoğrafı seçmektir. En çok beğenilen fotoğraflar da, genellikle herkese hitap eden klasik kareler olur. Herkese hitap edebildiği için en çok oyu alır ve seçilir. Daha cesur karelerin işi ise daha zordur. Çok daha başarılı, çok daha yaratıcı kareler olsalar dahi, jüriden 1-2 kişi algılayamadığı veya beğenmediği takdirde kaybedebilir. Zaten genellikle de böyle oluyor...
Av. Erhan Meço (İzmir)
http://500px.com/erhanmeco
https://flickr.com/photos/erhanmeco/

FF CSC: Sony A9 - Sony A7R IV - Sony A7R III
APS-C Compact: Fujifilm X100V+WCL-X100-II - Fujifilm XF10
Sony 16-35mm f/2.8 GM - Sony 24-105mm f/4 G OSS - Sony 24-240mm f/3.5-6.3 OSS
Sony 70-200mm f/2.8 GM OSS - Sony 24mm f/1.4 GM - Sony Distagon T* 35mm f/1.4 ZA
Sony Planar T* 50mm f/1.4 ZA - Sony 85mm f/1.4 GM - Sony 90mm f/2.8 Macro G OSS
Sony VG-C3EM - Godox V1 - Godox X1T-S - Nissin i40
Gitzo GK1545T-82TQD - Benro C-2691T+B1 - Manfrotto MK 190XPRO3-3W

sgtab1
Sağlam Üye

Mesajgönderen sgtab1 » Pzr Nis 15, 2018 9:48 pm

Kimse beni yanlis anlamasin ama yarismalara konu ilistirilince bir birine benzer neredeyse ayni tip fotograflar on plana cikiyor. . Ornegin : Istiklal caddesi-tramvay, arkada Istanbul suhuleti onde Kiz kulesi, Kapadokya - balonlar , onde havuz arkada Ayasofya, Emirgan korusu - Laleler v.s. v.s. sanki Istanbul da yada Turkiye de baska yerler yokmus gibi tek tip fotograflar. Odul alan fotograflari gorenler kosa kosa gidip ayni kareleri cekiyorlar. Hic bir yorum yok, hic bir dusunce yok, kopyala, yapistir fotograflar. Zaten fotografi cekenin donanim oldugunu sanan, pro makina alan ultura profesyonel KULLANICILAR bu ayni tip cekilen fotograflarla bir sonraki yarismalara girip, kisir dongunun carkinin cikrigi oluyor.
Olympus OM-D E-M5, Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Lens.

Gecmiste yaptiklarimi geriye donup degisteremem, ama su anda ileriye yonelik her seyi hedefleyebilirim.

amanism
Müdavim Üye

Mesajgönderen amanism » Pzt Nis 16, 2018 11:41 am

Fotoğraflarının tamamının iyi olduğu nadir yarışmalardan biri olmuş. Genel olarak tüm fotoğrafları beğendim. Tabii ki sıralama sübjektif olacaktır. "Bence 1. şu olmalıydı" denecek her zaman. Ama her bir fotoğraf iyiydi. Tebrik ediyorum.

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Pzt Nis 16, 2018 12:36 pm

Ya ben bu fotoğrafları neden göremiyorum?
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Nis 16, 2018 12:47 pm

biunlu yazdı:Ya ben bu fotoğrafları neden göremiyorum?
Cepten bende gôremedim. Pc den açtım.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir