Ürünlerin Gümrük Süreçleri ve Fiyat Manipülasyonu

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
bhdrbyram
Isınmaya Başlayan Üye
İletişim:

Ürünlerin Gümrük Süreçleri ve Fiyat Manipülasyonu

Mesajgönderen bhdrbyram » Sal Eki 22, 2019 9:17 pm

Selamlar herkese arkadaşlar öncelikle yardımlarınızı esirgemediğiniz için hepinize teşekkür ederim.Şimdi sıkıntılı bir süreç sonunda ürünüm gümrükte takılmış bulunuyor.

Resim

Yarın almaya gideceğim ama ürün fiyatları 1600 TL olmasına rağmen 30 dolar kadar gösterdik biz ürünlerin fiyatını.Adam google yazsa zaten yeterli fiyatı direk çıkıyor yarın gittiğimde ne yapmalıyım 30 dolar olarak diretsem faydası olurmu yoksa direk fiyatını söyleyip benim haberim yoktu satıcı kendi kendine yapmış falan mı diyim ? Daha önce bu süreci yaşayan birisi varsa yardımcı olabilir mi

Kullanıcı avatarı
ugryy
Müdavim Üye
İletişim:

Re: Ürünlerin Gümrük Süreçleri ve Fiyat Manipülasyonu

Mesajgönderen ugryy » Sal Eki 22, 2019 9:56 pm

Ben japonyadan aldığımda adamlar 11 dolarsa 10 dokar yazıyorlardı o şekilde vergileniyordu, sizin yerinizde olsam eğer orada bir şey demezlerse 30 doları kabul ederlerse o şekilde öder aksi halde normal fiyatı söylerdim.
E-M10 II
Olympus 40-150mm R
Raynox DCR-250

Helios 44M 2/58

coksicaksusadim

lonepal
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen lonepal » Prş Eki 24, 2019 10:55 am

Merhaba;

Yurtdışından uzun yıllardır 200 üzerinde alışveriş yapmışımdır.
Önceden bu tür sıkıntılar olmuyordu yani üzerinde yazan değerin gümrük limiti altında olması yeterli idi.
Ancak yeni kanun ve limit değişikliği ile yurtdışından gelen paketler daha ayrıntılı incelenmeye başlandı.
Gümrük görevlisi sizinle beraber paketi açacaktır.
Sizden ilk isteyecekleri şey ürünün değerinin 30 dolar olduğunu ispatlamanız olacaktır.
Fatura, kredi kartı slipi veya ürünün fiyatının yazdığı web sitesi gereklidir.
Bu durumda müdahale etmeden gümrük memurunu izlemenizi, sorması durumunda ise ürün değerini gösterir belge veya görseli sunmanızı tavsiye ederim, bir şey sormazsa siz de söylemeyin, satıcı böyle yazmış deyin.

Ben de uygulanan yüksek gümrük vergilerden hoşnut değilim ancak ürün değerini düşük göstermenin bir suç olduğunu tekrar hatırlatmak isterim, yaptırımlara maruz kalabilirsiniz.

İyi şanslar.
Sürekli değişiyor.

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Prş Eki 24, 2019 12:59 pm

İtiraz veya diklenmek hiç bir sonuç vermez, oradaki memurlar yıllar içerisinde "uzman" olmuşlar. Neyin fiyatı ne kadar sizden, bizden, herkesten daha iyi biliyorlar. Malınız geri de gitmez, gümrük depolarındaki yerini alır.

Bol şans :)
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
bhdrbyram
Isınmaya Başlayan Üye
İletişim:

Mesajgönderen bhdrbyram » Cum Eki 25, 2019 12:01 pm

Yok ya zaten ürünlerimi teslim aldım.Nereden ne kadara aldığımı gösterdi direk gösterdim Aliexpress sayfasını 330 tl vergi ödedim.Problem yaşamadım.Direk vergisi neyse onu ödedim.

oguzhankonak51
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen oguzhankonak51 » Pzr Eki 04, 2020 9:00 am

Çok gümrük var artık

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir