Bu konuya dikkat !

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Bu konuya dikkat !

Mesajgönderen DrOpMaN » Cmt Ara 17, 2022 1:12 pm

Arkadaşlar son günlerin en ciddi dolandırıcılık yöntemi. Her şeyi siz yapıyorsunuz; dolayısıyla suç sayılmıyor. Bilginiz olsun !!!

phpBB [video]
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Re: Bu konuya dikkat !

Mesajgönderen webbie » Cmt Ara 17, 2022 8:05 pm

Yıllardır dilkat ettiğim ve ona göre davrandığım bir konudur bu. İhtiyacım olan eşyaların büyük bir kısmını (hijyen ya da benzeri bir kısıtı olmayan) ikinci el alırım. Bunun temel nedeni üretimi ve dolayısıyla kaynak kullanımını azaltmaktır. Benim için ikinci el eşya kullanmak ne ayıptır ne de utanılacak bir konudur. Bugün Ukrayna’da savaş olmasının ve insanların ölmesinin nedeni de aslında batılı silah üreticilerinin Trump döneminde uğradıkları üretim kaybını ortadan kaldırmaktır. Hatta, hergün karşılaştığımız “Küresel Isınma” sorunundan bahsedenler, Amerikan Ordusu’nun küresel ısınmaya etkisinin birçok ülkenin toplam etkisinden fazla olduğunu pek bahsetmezler.

Konuyu çok dağıtmadan, başa döneyim; Bir ürünün ikinci eli kullanılabilir durumdaysa, her zaman öncelikli tercihimdir. Apple fabrikası daha az telefon üretince, emin olun ki dünyada hiçkimse açlıktan ölmez çünkü her yıl telefona ayrılan bütçe, telefona harcanmadığında, başka ürün veya hizmetlere harcanır. Hatta Apple’a harcanmayan paranın bir kısmı, küçük ölçekli işletmelerin kasasına girebilir ki asıl korkulan olay da budur. Amerika’nın tüm dünya ülkelerini Amazon’a özel vergi indirimleri için zorlaması, Apple’ın rakiplerine yasak getirmesi hep bu nedenledir.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir