Olympus OM-D E-M5 Mark II - Ana konu

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Olympus OM-D E-M5 Mark II - Ana konu

Mesajgönderen DrOpMaN » Sal Eki 24, 2023 6:55 pm

haritaci41 yazdı:Merhaba arkadaşlar. forum çok aktif değil biliyorum ama :)
Bende uzun aradan sonra (en son Sıfır em10 markii ve bir çok oly body kullandım 2015-2019 arası Sonra ara verdik oly e :) ) tekrardan Em5ii ,Samyang 7,5 mm ve 12-50 ile aranıza katıldım :)

Hoş geldiniz :)
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

fanican
Üye
İletişim:

Mesajgönderen fanican » Sal Eki 24, 2023 7:49 pm

Bende uzun aradan sonra (en son Sıfır em10 markii ve bir çok oly body kullandım 2015-2019 arası Sonra ara verdik oly e :) ) tekrardan Em5ii ,Samyang 7,5 mm ve 12-50 ile aranıza katıldım :)

Hoşgeldiniz, hayırlı olsun.

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Sal Eki 24, 2023 10:58 pm

:)
DrOpMaN yazdı:

Hoş geldiniz :)

Teşekkür ederim sağolun

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Sal Eki 24, 2023 10:59 pm

fanican yazdı:

Hoşgeldiniz, hayırlı olsun.

Amin inşallah sağolun:)

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Çrş Eki 25, 2023 6:41 pm

Arkadaşlar bir şey soracağım .
Makinede fotoğrafta gösterdiğim gibi af alanını tüm çerçeve seçtim ama denklansör düğmesine netlemek için bastığımda hep tek nokta seçiyor farklı yerlerde. Normalde 5 10 15 tane yeri aynı anda netleyip yeşil olması gerekmiyor mu ? Kullandığım 100 makine de ve oly lerde de öyleydi yani :)) her bastığımda hep tek noktayı netliyor yani sanki tek nokta seçimi yapmışım gibi. Bunun çözümü nedir acaba. S-af, c-af vs hepsini denedim hep aynı. Yardımcı olursanız sevinirim canım sıkıldı valla

Resim

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Çrş Eki 25, 2023 8:51 pm

Cevap verebilecek yok mu acaba.. :roll:

sgtab1
Sağlam Üye

Mesajgönderen sgtab1 » Çrş Eki 25, 2023 10:19 pm

haritaci41 yazdı:Cevap verebilecek yok mu acaba.. :roll:

Merhaba
asagidaki link den kullanim kilavuzunu (sayfa 48) okumaniz gerekiyor

https://download.aws.olympus.eu/consume ... UAL_TR.pdf
Olympus OM-D E-M5, Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ Lens.

Gecmiste yaptiklarimi geriye donup degisteremem, ama su anda ileriye yonelik her seyi hedefleyebilirim.

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Çrş Eki 25, 2023 11:40 pm

sgtab1 yazdı:
haritaci41 yazdı:Cevap verebilecek yok mu acaba.. :roll:

Merhaba
asagidaki link den kullanim kilavuzunu (sayfa 48) okumaniz gerekiyor

https://download.aws.olympus.eu/consume ... UAL_TR.pdf

Teşekkürler ederim hocam . Oly lenslerde otomatik tek seçime geçiyor diyor zaten demek ki böyle çok saçma ama :)))

Kullanıcı avatarı
burakciftci82
Müdavim Üye

Mesajgönderen burakciftci82 » Prş Eki 26, 2023 11:09 am

haritaci41 yazdı:Arkadaşlar bir şey soracağım .
Makinede fotoğrafta gösterdiğim gibi af alanını tüm çerçeve seçtim ama denklansör düğmesine netlemek için bastığımda hep tek nokta seçiyor farklı yerlerde. Normalde 5 10 15 tane yeri aynı anda netleyip yeşil olması gerekmiyor mu ? Kullandığım 100 makine de ve oly lerde de öyleydi yani :)) her bastığımda hep tek noktayı netliyor yani sanki tek nokta seçimi yapmışım gibi. Bunun çözümü nedir acaba. S-af, c-af vs hepsini denedim hep aynı. Yardımcı olursanız sevinirim canım sıkıldı valla

Resim

Normal cekim ekranindayken, alt veya üst ok tuşuna basınca odak noktaları çıkıyor olması lazım, ardından info tuşuna basarak odak noktalarını tam ekran, bölgesel veya tek nokta olarak seçebilirsiniz
Bende bu seti almayı planlıyordum benden önce davranmışsınız :D 12 50mm yanına bir de 40 150mm aldınız mı müthiş set olur, hayırlı olsun güle güle kullanin :)
https://www.flickr.com/photos/144968395@N08/

Fujifilm X-S10
Fujiflm X-T1
XF 18-55mm F/2.8-4 | XF 56mm F/1.2 | XF 90mm F/2

Olympus OM-D E-M10 MARK 2
40-150mm R F3.5-5.6

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Prş Eki 26, 2023 4:20 pm

burakciftci82 yazdı:
haritaci41 yazdı:Arkadaşlar bir şey soracağım .

Resim

Normal cekim ekranindayken, alt veya üst ok tuşuna basınca odak noktaları çıkıyor olması lazım, ardından info tuşuna basarak odak noktalarını tam ekran, bölgesel veya tek nokta olarak seçebilirsiniz
Bende bu seti almayı planlıyordum benden önce davranmışsınız :D 12 50mm yanına bir de 40 150mm aldınız mı müthiş set olur, hayırlı olsun güle güle kullanin :)

Bilgi için sağolun hocam. Ayriyeten teşekkür ederim :) Zaten yukarıda ki arkadaşın gönderdiği klavuzda da oly lenslerde tek bir alanı seçer diyor yani çoklu Af yapmıyor hiç bir şekilde çok saçma ama anlamadım :) Benim istediğim otomatik AF deyken makine , diğer kullandığım tüm bodylerde ekranda bir sürü yer yeşil olup bir sürü yeri netlerdi. ama bunda 1 tane yeri netliyor tüm ekranı ben yeşil yapsamda bir tane yeri netliyor. Galiba ben ekranın her yerini ok tuşları ile yeşil yaptıktan sonra o bir yeri netlesede yeşil yapsa bile o ekranda tüm yeşil olan yerleri otomatikman netliyor galiba kendi içinde :) öyle anladım ben

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Prş Eki 26, 2023 5:16 pm

Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama . Bu makinde iso 200 den başlıyor. Ama nette flickr vs de iso 100 değerleri görüyorum fotoğraflarda. İso 100 e naısl indiriyoruz bu makineyi bilen var mı? Kullanım klavuzunda yazmıyor zaten orada da iso200 görünüyor. Nette de bulamadım bilgi video .s

AKINLASINN
Müdavim Üye

Mesajgönderen AKINLASINN » Cmt Eki 28, 2023 1:28 pm

biunlu yazdı:Sahibinden de ilanlar oluyor, sanırım bilinçli yapıyorlar ucu net gerisi flu. Kozmetik iyi değil mi belli olmuyor.

İlan koyuyorsan her yer net olacak arkadaş, odak istifleme yapmadan ilana koyan da ne bileyim. :D

Çok güzel olmuş.

Bunu her okuduğumda gülüyorum.

“Olympus OM-D serisi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir