Olympus OM-D serisindeki, hiçbir işe yaramayan IS özelliği

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Olympus OM-D serisindeki, hiçbir işe yaramayan IS özelliği

Mesajgönderen ciddibiri » Cmt Mar 03, 2018 1:33 pm

karadagyan yazdı:Ben sony kullanan bir vatandasa göndermistim sanırım 1/8 iso400 f2.8 de fotograf. Elde cekim em5 m2 ile..adam bana dedi ki ; '' nereden bilecegim tripoda koymadığını" Anlamayan anlamaz zaten biz gizli bir tarikat gibi takılıyoruz m43cüler. :)

Evet, işimiz gücümüz yok bunun yalanı ile kendimizi kandırıyoruz zaten burada da. Ne kurnaz bir milletizdir biz de böyle var ya... Yanlış anlaşılmasın :) Askerden evvel de (eminim benden büyük olanlar daha çok yaşamışlardır) iş ortamında vs. böyle işte İstanbul da en çok göç alan şehrimiz ya, gelmiş işte belki 1-3 sene evvel İstanbul'a ve nasıl da anlatmışlar ise sözde "Hade len yemem ben" tarzı ne desen bi inanmayan, seni her anında sahtekar, hilebaz, dolandırıcıymış gibi gören köylü kurnazı gençler görürdüm. Ne bileyim ufak bir çevrede hepsi hepsi 15-20 tanıdık böyle tabi o zamanlar şu an dediğim gibi bir yorum da yapamıyorum sadece önümüze gelen ne ise yaşıyoruz. Derken askere gittim orada daha beter. Komutan bile İstanbul'dan gelmiş bunlar diye bizi 3 tane ayırdı bi ! Armudun iyisini seçecek gibi mal seçiyor. Meğer "İstanbul Piç'i" (kusura bakmayın ama baya bi böyle tabir var) çok yırtık, kurnaz, uyanık vs. olur imiş de küçük köylerden gelme hayatın pek bir şeyini görmemişler gibi olmazmış da vs !.. Ne ise beni seçmedi postası olarak :lol:

Tabi sora bunu kanıtlayan epey vaka yaşadım. Birisi satranç takımımı yakmıştı mesela, koğuşçumuz yobaz idi !.. Ne ise dedik satranç yok madem basket oynayalım, abi adam topumu da kesip atmış !.. Herifin biri devrem olur :) dolu silah tam teçhizat işte tehlikeli bir yerin çarşısındayız ve görev süresi belli, kayıp ! 2 araçlık konvoyuz 1 timiz ve görevimiz içimizdeki malı aramak değil. Herifi boğazladılar mı !? Sorumlusu ben iyi mi... Alay'a döndük nöbetçi astek'e anlattım mecbur. Dedi n'apacaz komple boku yedik. Dedim komtanım 1 tim daha verin bana 2 tim güvenliğimizi alıp çarşıda arayalım 1 saat süre verin. Hale bak ha... Fiyaskoya bak ertesi gün haberlerde izle askeri kaçırdılar diye. Ne ise gittik, dükkan dükkan arıyoruz, akşam da çökmek üzere. Bulamadım ben, telsizden anons toplanma noktasında araçları görmüş gelmiş kendi ! Öldürdüler, kaçırdılar vs. korkumdan herife kızamadım bile bulduğuma sevindiğimden. "Nasıl kayboldun lan sen ?" diyorum "Ya abi baklava almaya gittim de sıra da vardı"

Bir sürü olay yaşadım da mesela şu bir meşhur film sahnesi vardı hani "Uyuma uyursan ölürsün" onu da birkaç kere yaşadım. Bir mal tüm timin canını emanet alıyor üstüne ve 1 saat yahu 1... ve uyuyor arkadaş !..

Birisi de... Aaah ah hepsi mi beni bulmuştu anlamadım ya, operasyonda el bombasını kaybetmişti yahu !!! :shock: Akıl almaz bir şey yani. Hani "Lan merak ettim bi atem nası patlıyor bu" diye harcasan kullanıldı biliriz. Veriyorsun adama gelmiyor geri düşünsene, düşünme kısadevre yaparsın :)

Bölük komutanımız feci sert biriydi. Fakat işte yıllar sora Cem Yılmaz'dan dinleyince hani "Anlatıyor askerde sanırsın Rambo adam halbuki kadraj az aşağı elde patates soyuyor" hesabı olmasın diye bizim komtan arıza yemekhanecimize dedi ki "Olm askerliğin bitecek, köyüne gider el aleme uydurma komando hikayeleri sıkarsın. Haydi bakalım, seni de götüreceğiz operasyona" !!! dedi mi ? Haa...

Abi bi gittik bu mal çevirdi silahı arkadaşına :shock: E kesin bir şey yapacaktı da bunu yapası varmış işte. Yaklaştırmıyor , lan sakin ol, lan dur derken ateş de etti mi ! hemen çullandık vuramadı neyse ki fakat arkadaş işte o mallığına mı, o nişancılığına güvenip bununla operasyonda olduğuna mı, neye sevinip neye üzüleceksin ve daha kaç gün bununlasın !

vs. vs. bir sürü kurnaz fıkşırmış memleketin her köşesinden yani. Ha bu arada komutana öyle dedim, şöyle çıkıştım, böyleydim falan hikayem yok benim :lol:

Aman be !.. Neler anımsattı bu kurnazlıklar bana... Kusuruma bakmayın...
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

“Olympus OM-D serisi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir