Re: Olympus m10 Mark 3 için ayarlar?

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

omerugras
Isınmaya Başlayan Üye

Re: Olympus m10 Mark 3 için ayarlar?

Mesajgönderen omerugras » Sal Mar 19, 2019 4:08 pm

Arkadaşlar m3'üme bugün itibari ile kavuştum bir süre kit ile devam edip yaza 12-40 ile tamamlamayı düşünüyorum inşallah:)
İlk defa aynasız sisteme ve olympusa sahibim yapmam gereken ince ayarlar varmı tüyo verebilir misiniz ? :)

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Re: Re: Olympus m10 Mark 3 için ayarlar?

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Sal Mar 19, 2019 5:11 pm

Hayırlısı olsun öncelikle, güzel bir gövde almışsınız güle güle kullanmanızı dilerim :)

biunlu’nun yazdığı şu konuyu inceleyebilirsiniz:

viewtopic.php?f=32&t=1984#p12440

Yazıda geçenler arasında öncelikle Super Fine’ı aktif etmenizi öneririm. Aynı şekilde S-IS Auto yerine S-IS 1 de benim tercih ettiğim bir ayar. Focus peaking de standart kapalı olarak geliyor sanırım, onu da aktif etmenizi öneririm, manuel lens kullanmasanız bile manuel fokus kullanacağınız durumda ince ayar yapmanıza yarar. Ayrıca telif bilgisine adınızı girebilirsiniz. Kontrast keskinlik doygunluk ayarları ise bence opsiyonel, ben 0 olarak kullanıyorum genelde. Direkt telefona atıp paylaşacaksam bile telefondan rötuş yapmayı tercih ediyorum, daha çok esneklik tanıyor bana.

Ayrıca dioptri ayarını da gözünüze göre ayarlayın. Göz bozukluğunuz olmasa bile standart ayar gözünüze tam uymayabiliyor.

“Olympus OM-D serisi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir