Gx80/85 yardım

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
Sisyphos
Isınmaya Başlayan Üye

Gx80/85 yardım

Mesajgönderen Sisyphos » Sal Oca 30, 2024 11:07 am

Merhaba, sarısitede bütçeme uygun gx80 buldum. İki ilan var birisi 12 diğeri 6bin. 6binlik olanın satıcısıyla iletişime geçtim. Kamera 3280 kere açılmış, shutterı 10900de. Sanırım daha çok video için kullanılmış. Kamera Hatay Arsuz'da bir prodüksiyon şirketinde. Ekranı çatlamış ama dokunmatiğe bir etkisi yokmuş. Fiyat beni çekincede bıraktı; malumunuz günümüzde doğru fiyat nedir belli değil. Daha çok sokakta fotoğrafçılığında kullanıp zaman zaman videolar da üretirim diye düşünüyorum. Satıcıya sormamı tavsiye ettiğiniz sorular varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. Örneğin stabilizasyonun doğru çalıştığını ya da ölü piksel olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim- tabi uzaktan. Bu bilgiler ışığında sizlere danışmak istedim. Sizce bu kamerayı almalı mıyım?

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Re: Gx80/85 yardım

Mesajgönderen webbie » Sal Oca 30, 2024 12:29 pm

Brnim gözümde, gx80’in ederi 7-8 bin liradır. Ekran çatlağı ileride sorun olsa bile, eliniz biraz yatkınsa, internetten yeni ekran alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.
Bahsettiğiniz ölü piksel ve titreşim önleyicinin doğru çalışıp çalışmadığını, eğer daha önce titreşim önleyici olan ve oomayan makinelerle deneyiminiz yoksa, anlayamayabilirsiniz ama ben bugüne kadar titreşim önleyici sorunu olan Panasonic marka fotoğraf makinesi duymadım. Ayrıca, bize yabancı olsa da Panasonic Uzak Doğu’da ve Kuzey Amerika’da sağlamlığıyla ünlü bir markadır.
Özetle; ben olsam 6 bin lira olanı alırım.

haritaci41
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen haritaci41 » Sal Oca 30, 2024 1:23 pm

Param güvende ilanı açıyorsa en iyisi direkt öyle almak. Ben sorun olacağını düşünmüyorum ama yine de en garantisi o olur

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Sal Oca 30, 2024 1:53 pm

Bu arada, bahsettiğiniz yapım şirketinin adı Flyturk ve sahibi de Berk Dingil’miş. Kısa bir araştırma sonucunda ulaştığım bir bilgi ve anladığım kadarıyla, alışverişte sorun yaşamazsınız.

Kullanıcı avatarı
Sisyphos
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen Sisyphos » Sal Oca 30, 2024 2:52 pm

çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

Kullanıcı avatarı
Sisyphos
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen Sisyphos » Prş Şub 01, 2024 5:05 pm

Tekrar merhaba arkadaşlar. kameram geldi, malzeme kalitesi gerçekten iyi. param güvende ile satın aldım, kameranın kontrollerini yapıp alış verişi tamamlamak istiyorum. tavsiye ölü piksel var mı diye bakacam. sizlerin şuna da bak buna da bak dediği bir şeyler var mı? mesela, kamera kapalıyken sensörün sallanması baya hissediliyor bu normal mi?

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Prş Şub 01, 2024 7:01 pm

Sisyphos yazdı:Tekrar merhaba arkadaşlar. kameram geldi, malzeme kalitesi gerçekten iyi. param güvende ile satın aldım, kameranın kontrollerini yapıp alış verişi tamamlamak istiyorum. tavsiye ölü piksel var mı diye bakacam. sizlerin şuna da bak buna da bak dediği bir şeyler var mı? mesela, kamera kapalıyken sensörün sallanması baya hissediliyor bu normal mi?

Makineniz hayırlı olsun. İçerisindeki titreşim önleyici, makine kapalıyken sallanır ve bu durum normaldir.

Kullanıcı avatarı
Sisyphos
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen Sisyphos » Cum Şub 02, 2024 8:34 pm

makinayı geri gönderdim. sensörü o kadar kötü durmdaydı ki. fotoğraflar korkunç gözüküyordu. panasonic hayalim başlamadan bitti. vakit ayrıdığınız için tekrar teşekkür ederim.

“Panasonic GX serisi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir