Bayonet uyum konusunda yardim lütfen

Olympus tarafından üretilmiş TELE(yüksek zum) lensler

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

gorkem0707
Yeni Üye

Re: Yardim lutfen

Mesajgönderen gorkem0707 » Cmt Ara 29, 2018 11:20 pm

Esat Sanlav yazdı:Evet 4/3 lens bu, yani DSLR Olympus'lar için. 4/3 sistemde 2 tane 40-150mm var: birisi f3.5-4.5 olan, diğeri de f4-5.6 olan. Eğer elinizde f4-5.6 olan varsa adaptör almakla uğraşmayın, o lensi satıp m4/3 olanı alın. Fakat elinizde ki f3.5-4.5 olan model ise m4/3'dekine göre biraz diyafram avantajınız olacak (pro olan modeli hariç tabii ki :)) o zaman adaptör almayı bir düşünün derim çünkü adaptör ve f3.5-4.5 olan lens, m4/3 f4-5.6 olan versiyondan daha ucuza gelecek ve adaptör sahibi olmuş olacaksınız (tabi mmf serilerinden bahsetmiyorum, alideki 20 dolarlıktan bahsediyorum).
TRY 95.08 16%OFF | FOTGA AF Otomatik Odaklama lens adaptörü Dört Thirds M43 lens Olympus Panasonic Mikro 4/3 MMF3
https://s.click.aliexpress.com/e/cSSlwwp2

? Ne dersiniz ? Daha iyi var ise bakabilirim.

P10S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gorkem0707
Yeni Üye

Mesajgönderen gorkem0707 » Cmt Ara 29, 2018 11:30 pm

Esat Sanlav yazdı:
sgtab1 yazdı:
gorkem0707 yazdı:[quote="sgtab1"]...

Merhaba,

Esat Sanlav arkadasimiz yukarida size aciklamis. Adaptor almak zorundasiniz . Yurtici veya yurtdisi sitelerden elde edebilirsiniz. Manuel focus olanlar ucuz, elektronik focus ozellikli olanlar pahalli olan modellerdir. Butcenize gore hangisi size uygun gelirse tercihinizi belirleyebilir siniz.

Benim bildiğim kadarıyla elektronik devreleri olmayan 4/3 - m4/3 adaptör yok, varsa da ben hiç görmedim. En ucuzu da Aliexpress'te satılan üzerinde sadece electronic adapter yazan, markası olmayan çin üretimi bir adapör. K&F concept firmasının ürettiği devresiz adaptörlerle aynı fiyat aşağı yukarı, devreli olan seçeneği bu kadar ucuzken devresiz almaya gerek yok bence (o da varsa tabii). Kaldı ki 4/3 - M4/3'de adaptör çeşitleri de fazlasıyla var. Af performansı daha iyi olan, yalıtımlı- yalıtımsız vb., bütçeye göre de bakılabilir.[/quote]https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-aksesuarlari-k-f-concept-adaptor-canon-fd-olympus-m4-3-632806812/detay

Veya bu ?

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Cmt Ara 29, 2018 11:35 pm

gorkem0707 yazdı:
Esat Sanlav yazdı:Evet 4/3 lens bu, yani DSLR Olympus'lar için. 4/3 sistemde 2 tane 40-150mm var: birisi f3.5-4.5 olan, diğeri de f4-5.6 olan. Eğer elinizde f4-5.6 olan varsa adaptör almakla uğraşmayın, o lensi satıp m4/3 olanı alın. Fakat elinizde ki f3.5-4.5 olan model ise m4/3'dekine göre biraz diyafram avantajınız olacak (pro olan modeli hariç tabii ki :)) o zaman adaptör almayı bir düşünün derim çünkü adaptör ve f3.5-4.5 olan lens, m4/3 f4-5.6 olan versiyondan daha ucuza gelecek ve adaptör sahibi olmuş olacaksınız (tabi mmf serilerinden bahsetmiyorum, alideki 20 dolarlıktan bahsediyorum).
TRY 95.08 16%OFF | FOTGA AF Otomatik Odaklama lens adaptörü Dört Thirds M43 lens Olympus Panasonic Mikro 4/3 MMF3
https://s.click.aliexpress.com/e/cSSlwwp2

? Ne dersiniz ? Daha iyi var ise bakabilirim.

Bahsettiğim o 20 dolarlık ucuz olan adaptör bu işte, bende de var aynısından. Af performansını hiç test etme şansım olmadı, manuel samyang lenslerimi kullanıyorum bu adaptör ile. Fakat gayet sağlam oturuyor lensler. Tripod bağlantısı avantajı da olduğundan dolayı bazen adaptörden takıyorum tripoda, ağırlık bayonete binmesin diye. Flanş mesafesinde de bir sıkıntı yaşamadım. Genel olarak memnunun ve aktif bir şekilde kullanıyorum.

Tabii ki de daha iyileri var fakat onlar da pahalı tabii. İyiden kastettiğim özelliklerse malzeme kalitesi, yalıtım olayı, af performansı vs. HG, SHG gibi serilerden bir lensiniz olsaydı bu adaptörü önermezdim tabii, Olympus mmf-3 (tek yalıtımlı model) falan önerirdim. Fakat bu lens için, lens parası kadar adaptör almanıza gerek yok. Linkteki adaptörü alın güle güle kullanın derim.

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Cmt Ara 29, 2018 11:38 pm

gorkem0707 yazdı:https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-aksesuarlari-k-f-concept-adaptor-canon-fd-olympus-m4-3-632806812/detay

Veya bu ?

FD (Canon'un eski sistemi) lensleri M4/3 gövdelerde kullanmak için bu adaptör. Sizin bakmanız gereken 4/3 - M4/3.

“Olympus TELE Lensler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir