ft lensi panasonic aynasızla kullanma

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

ronaran
Üye

ft lensi panasonic aynasızla kullanma

Mesajgönderen ronaran » Cum May 10, 2019 6:29 pm

ft lensleri aynasız panasonic lerde kullanmak istiyorum daha doğrusu 50-200 2.8 3.5 lensim var ve pana gx85 alacağım. sizce af sıkıntılı mı olur. zira ft lensler olympus em1 ve em1 mark 2 ile sorunsuz imiş..

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Re: ft lensi panasonic aynasızla kullanma

Mesajgönderen webbie » Cum May 10, 2019 8:05 pm

Bahsettiğiniz lens Olympus Zuiko Digital 50-200mm f/2.8-3.5 ED SWD ise, o lens ff değil.
Normalde, o lensin verimli çalıştığı m4/3 makineler E-M1 ve E-M1 mark 2'dir. Bu makinelerde bile ancak orijinal Olympus adaptorlerle düzgün çalışıyor.
Panasonic için ise, kişisel görüşüm şu şekilde olur;
- Öncelikle, elinizdeki adaptörle deneme yapın.
- Eğer mmf adaptör (sizde mevcut olduğunu varsayarak konuşuyorum) verimli olmaz ya da çalışmazsa, Panasonic'in adaptorunu araştırın.

Sonuç olarak, elinizdeki lensin yerini tutabilecek lens sayısı m4/3 ekosisteminde çok az ama Panasonic işin içine girince, yorum yapmak çok zor çünkü o lens Olympus'un makinelerinde bile seçici davranıyor.

ronaran
Üye

Mesajgönderen ronaran » Cmt May 11, 2019 4:47 pm

teşekkür ederim . elimde adaptör var panasonic makineyi alınca deniyeceğiöm aslına bakarsanız video için sorun yok zaten manuel netlik yapacagım ve cogunlukla video için kullanacagım ama fotoğraf çektiğimdede af düzgün çalıssın istiyorum eğer iyi çalışmazsa ya yeni adaptör araştıracagım yada lensi satıp 40-150 2.8 yada prime lensleri düşüneceğim. dediğiniz givbi aslında çok alternatifi yok..

ronaran
Üye

Mesajgönderen ronaran » Cmt May 11, 2019 4:49 pm

Swd ise o lens ff değil demişssiniz. lens swd evet. fakat ff olması neyi değiştirir ki konuyla ilgisi nedir? birde gx85 yerine g85 almaya kara verdim. bakalım..

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Cmt May 11, 2019 5:17 pm

ronaran yazdı:Swd ise o lens ff değil demişssiniz. lens swd evet. fakat ff olması neyi değiştirir ki konuyla ilgisi nedir? birde gx85 yerine g85 almaya kara verdim. bakalım..

Benim hatam olmuş. Başlıkta FT harflerini ff şeklinde okumusum.
Kusura bakmayın.

ronaran
Üye

Mesajgönderen ronaran » Pzr May 12, 2019 12:06 am

sorun değil. teşekkürler.

“m43 sistem uzatma tüpleri & adaptörleri incelemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir