Olympus LC-62D 62mm lens kapağı

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Olympus LC-62D 62mm lens kapağı

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Cmt Nis 14, 2018 10:27 pm

2 ay önce karadagyan hocamdan aldığım 12-40 lens ile gelen orijinal lens kapağında bir sıkıntı olmuştu, kapağın üst yüzeyi çıkıyor, kalan parçaları bir arada tutan şey de bu yüzey olduğundan kapak dağılıyordu. Kendisi sağolsun elinde muadil bir kapak olduğunu, dilersem gönderebileceğini söylemişti ama muadil olmasın, orijinal olsun yenisini alayım dedim, Fotozeynep'ten aldım. Bu hepi topu 2 aylık kapak, dün lensin üzerine taktıktan sonra önceki kapak gibi dağıldı. Yani bir lens kapağının yanlış kullanılması diye bir durum olduğunu düşünmüyorum, bu kapağın üretim bandında mıdır artık nedir bir sorun var bence.

Şurada da birkaç kişi dağılma sorunu yaşadığından bahsetmiş hatta:

https://www.mu-43.com/threads/replaceme ... 0mm.73719/

Acaba aramızda bu lens kapağını kullanıp da böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

Bir de n'apsam şimdi ben bu kapağı, fotozeynep'e ya da zoom ithalat'a mı sorsam her 2 ayda bir 75 lira verip kapak mı alacağız abi buna?

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Re: Olympus LC-62D 62mm lens kapağı

Mesajgönderen karadagyan » Cmt Nis 14, 2018 11:48 pm

:)))) sesli güldüm. Hocam size demistim kapak almayın filtre alın diye. Olympusun kapaklarını kim üretiyorsa cok dandik üretiyor. Siz ilk degilsiniz. Arkadasım bu kapağı objektiften çıkarırken düsürmüs ve kapak 3 parçaya ayrılmıs. O da zannetmis ki cok pis vurdu yere ;)

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Pzr Nis 15, 2018 7:07 am

valla hocam filtre zaten kullanıyorum da kapaksız kullanırsam filtre çok kolay kirlenecek, çizilecek gibi hissediyorum :)

kim üretiyorsa baya dandik üretiyor evet. ben zoom ithalat'ın başını ütüleyeyim biraz, gerçi yenisiyle değiştirseler ne fark edecek iki ay sonra aynısı olacaksa. valla parasoley alırmışım o paraya :D

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Pzr Nis 15, 2018 7:39 am

Tüm marka modeller arasında gördüğüm en şık kapak. Hiç ummazdım böyle bir durumu.

Japonlar bu japon yapıştırıcısını boşuna bulmamış demek.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
poormansmoodyblues
Sağlam Üye

Mesajgönderen poormansmoodyblues » Cmt Nis 21, 2018 5:03 pm

Dün Zoom İthalat'a mail attım info@olympusservis'i de cc geçerek. Cevap Olympusservis'ten gelmiş, LC-62D'nin yerini LC-62F alıyormuş, mayıs ayında da servis stoklarına girecekmiş. Stoğa girdiğinde bana bir adet ücretsiz gönderebileceklerini, yaşadığım durum için üzüldüklerini belirtmişler. Daha önce bu sensör lekesi muhabbeti yüzünden mail atmıştım, onda da hemen cevap vermişlerdi. Geri bildirim hızı çok yüksek, çok da yardımcı olmaya çalışıyorlar, bu bence çok güzel bir şey. Ben kapağın dandikliği yüzünden Olympus'a söylenmiştim mailde ama Türkiye servisinin yapabileceği yok bu konuda, onlar ellerinden geleni yapıyorlar. Olur da okurlarsa burayı kendilerine tekrar teşekkür ederim. (bu arada sensör lekesi konusuna gelince, lensin ön ve arka merceğini iyice temizledim, artık fotoğraflarda leke falan yok, sensörde bir şey yoktu demek, lensi iyi temizleyememişim ondan olmuş herhalde :D)

Yeni lens kapağı LC-62F'ye de baktım, görünüş açısından neredeyse hiç fark yok eskisiyle. Herhalde daha kaliteli yapmışlardır, zaten Amazon'da, bhphotovideo'da da bir sürü olumsuz yorum vardı eski kapak için. Yeni kapak gelince yorumumu yazarım, yenisi daha iyiyse ileride alacak olanlar için 62F'yi alın diye tavsiye verebilirim en azından.

“Tripod, Çanta, Filtre incelemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir