Leica microscope lens

Canon, Nikon, Pentax ve diğer d-slr sistemleri gövde, lens incelemeleri ve sorularınız için...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
aytek
Müdavim Üye

Re: Leica microscope lens

Mesajgönderen aytek » Sal Şub 07, 2017 6:31 pm

Esat Sanlav yazdı:
aytek yazdı:Ben de Aliexpressten mikroskop lens ve adaptörünü aldım fakat kullanmak henüz nasip olmadı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam linkini atabilir misiniz ? Merak ettim.

Esat bey çok çok özür diliyorum mikroskop ve bağlantıyı aliexpresten aldım diye hatıriıyodum fakat baktım şimdi alışveriş geçmişime onları bulamadım. Meğer ebay dan almışım. 10x mikroskop lensi 10 usd , RMS adaptörü de 15 usd ye sipariş etmişim.

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Sal Şub 07, 2017 6:35 pm

aytek yazdı:
Esat Sanlav yazdı:
aytek yazdı:Ben de Aliexpressten mikroskop lens ve adaptörünü aldım fakat kullanmak henüz nasip olmadı.

Hocam linkini atabilir misiniz ? Merak ettim.

Esat bey çok çok özür diliyorum mikroskop ve bağlantıyı aliexpresten aldım diye hatıriıyodum fakat baktım şimdi alışveriş geçmişime onları bulamadım. Meğer ebay dan almışım. 10x mikroskop lensi 10 usd , RMS adaptörü de 15 usd ye sipariş etmişim.

Özür dilemenize hiç gerek yoktu hocam mandela etkisi bu :) 10x mikroskop lensin markası nedir ? çok ucuza almışsınız.

Kullanıcı avatarı
aytek
Müdavim Üye

Mesajgönderen aytek » Sal Şub 07, 2017 6:59 pm

Esat Sanlav yazdı:...

Önce 15 usd ye olympus marka sipariş etmiştim o elime ulaşmadı sonra markası olmayan bi lens sipriş ettimResim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
aytek
Müdavim Üye

Mesajgönderen aytek » Sal Şub 07, 2017 7:03 pm

Bu tip lenslerle çekim yapacaksanız muhakkak 4 way slider olmalı elinizdeResim
Bu da aliexpreste 25 usd ile 35 usd arası değişiyo

Kullanıcı avatarı
iskampavya
Müdavim Üye

Re: RE: Re: Leica microscope lens

Mesajgönderen iskampavya » Sal Şub 07, 2017 9:48 pm

aytek yazdı:Bu tip lenslerle çekim yapacaksanız muhakkak 4 way slider olmalı elinizdeResim

10x mikroskop lensi ile gövdeye direk bağlı sekilde çalismak cok cok sığ alan derinliginde cok kucuk bir netlik bolgesi verir ve yine bu haliyle kadaj ayarmamaniz cok zor. Edinmis oldugunuz rayda bu amaca hizmet edebilecek bir urun degil,saç baş yoldurur.. mikroskop lensi ile calismak istiyorsaniz öncelikle iyi bir körük hatta bulabilirseniz raylı körük ve hassas kaydirma mekanizmasina ve bu sistemi taşiyacak titresim emebilen saglam bir tripota ihtiyaciniz var.

Kullanıcı avatarı
aytek
Müdavim Üye

Mesajgönderen aytek » Çrş Şub 08, 2017 12:27 am

iskampavya yazdı:
aytek yazdı:Bu tip lenslerle çekim yapacaksanız muhakkak 4 way slider olmalı elinizdeResim

10x mikroskop lensi ile gövdeye direk bağlı sekilde çalismak cok cok sığ alan derinliginde cok kucuk bir netlik bolgesi verir ve yine bu haliyle kadaj ayarmamaniz cok zor. Edinmis oldugunuz rayda bu amaca hizmet edebilecek bir urun degil,saç baş yoldurur.. mikroskop lensi ile calismak istiyorsaniz öncelikle iyi bir körük hatta bulabilirseniz raylı körük ve hassas kaydirma mekanizmasina ve bu sistemi taşiyacak titresim emebilen saglam bir tripota ihtiyaciniz var.

Tecrübe ayrı bişey demek ki bu bilgiler için sağolun

“D-SLR sistem inceleme ve önerileri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir