Eye-Fi Kullananlar???

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
Peremeci
Müdavim Üye
İletişim:

Eye-Fi Kullananlar???

Mesajgönderen Peremeci » Pzr Şub 14, 2016 1:25 am

Panasonic'in ve Olympus'un kablosuz becerilerini yetersiz bulduğumdan Eye-Fi kartları kullanmaktan vaz geçemiyorum.

Ancak sahip olduğum iki Olympus gövde yine sahip olduğum Eye-Fi kartların ikisiyle de sorun yaşıyor. Bir iki kareden sonra kart hatası alıyorum ve makineyi kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Panasonic gövdelerde sorun yaşamıyorum. Bu konuda olumlu ya da olumsuz deneyimi olan var mıdır?
Panasonic GM1
Panasonic Leica 15/F:1.7 Summilux, Lumix 42.5/F:1.7

Onur_1923
Üye

Re: Eye-Fi Kullananlar???

Mesajgönderen Onur_1923 » Pzt Şub 15, 2016 2:02 pm

Kullandığınız model hangisiydi? E-M1'in kablosuz bağlantısında herhangi bir sorun yaşamadım hattâ daha önce kullandığım Fujifilm X-E1 ve şu anda kullandığım X100T'nin İOS uygulamasını çok başarılı bulup Olympus ile karşılaştırdım ve de ayni memnuniyeti aldım.
"Bağımsızlık benim karakterimdir." M. Kemâl Atatük

Osman ERMIS
Müdavim Üye

Mesajgönderen Osman ERMIS » Pzt Şub 15, 2016 7:23 pm

Ben m10 ile pl7 fotoğrafları ve videoları wifi bağlantısı ile telefona aktarıyorum hic bir sorun yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk
OLYMPUS OMD E-M5 markII 12 40mm pro
Olympus m10 14-150mm
Panasonic 20mm 1.7
Olympus 45mm 1.8

Kullanıcı avatarı
Peremeci
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen Peremeci » Sal Şub 16, 2016 1:41 am

Sanırım anlatamadım. Benim sorunum, Olympus gövdelerde Eye-Fi kart taktığım zaman gövdenin kart yazma hatası vermesi. Diğer kartlarla sorun olmuyor, gövdelerin kablosuz aktarım özelliğinde de sorun yok. Bu sorunu hem E-M1 hem de E-P5'de yaşıyorum. İki Eye-Fi kartım var, ikisiyle de oluyor. Aynı kartlar Panasonic GH3, Panasonic GM5, Panasonic GM1 ve Panasonic GF5 gövdelerimde sorunsuz çalışıyor.
Panasonic GM1

Kullanıcı avatarı
dgncsk
Sağlam Üye
İletişim:

Mesajgönderen dgncsk » Sal Şub 16, 2016 1:05 pm

şu ana kadar 2 tane eye fi kartım bozuldu. turuncu olanlardan. tamamında okuma hataları belirmeye başlıyor kısa sürede. çeşitli gövdelerden bahsediyourm ayrıca. 3. kartında plastiği zaman içinde sertleşip dökülmeye başladı metal iletkenlerin çevresinde. daha yavaş seriden kırmızı olan sağlam. ama daha da almam. toshiba nın, Pny nin, içine micro sd takılan wifi adaptörleri var ondan alırım daha iyi.
"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir."

Onur_1923
Üye

Mesajgönderen Onur_1923 » Sal Şub 16, 2016 2:59 pm

Sizinde deneyiminizi paylaşmanızla sorunun Eye-Fi'lerde olduğu fikri kuvvetlendi; ayrıca diğer kartları düzgün okuyan makinenin Eye-Fi'lerde hatâ verişi de şimdi yerine oturdu.
"Bağımsızlık benim karakterimdir." M. Kemâl Atatük

Kullanıcı avatarı
Peremeci
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen Peremeci » Çrş Şub 17, 2016 7:12 pm

dgncsk yazdı:şu ana kadar 2 tane eye fi kartım bozuldu. turuncu olanlardan. tamamında okuma hataları belirmeye başlıyor kısa sürede. çeşitli gövdelerden bahsediyourm ayrıca. 3. kartında plastiği zaman içinde sertleşip dökülmeye başladı metal iletkenlerin çevresinde. daha yavaş seriden kırmızı olan sağlam. ama daha da almam. toshiba nın, Pny nin, içine micro sd takılan wifi adaptörleri var ondan alırım daha iyi.

EyeFi'lerin kasaları kesinlikle çok dandik. Bende iki tane Pro X2 var. İkisinin de kasaları yanlardan açıldı, altın levhaları ayıran plastiklerin bazıları düştü. (Hatta o minik plastiklerden bir tanesi MacBook Pro'mun SD Card yuvasında kaldı, çıkartana kadar akla karayı seçtim.)

Ama elektronik aksamla ilgili bir sorun yaşamadım. Kartlarım Panasonic gövdelerde bir kez bile hata vermedi ama Olympus'larda daha ikinci ya da üçüncü pozda kart hatası alıyorum.
Panasonic GM1

Kullanıcı avatarı
Peremeci
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen Peremeci » Çrş Şub 17, 2016 7:13 pm

Onur_1923 yazdı:Sizinde deneyiminizi paylaşmanızla sorunun Eye-Fi'lerde olduğu fikri kuvvetlendi; ayrıca diğer kartları düzgün okuyan makinenin Eye-Fi'lerde hatâ verişi de şimdi yerine oturdu.

Ben bundan emin değilim. Öncelikle, aynı Olympus gövdelerde nadiren de olsa diğer kartlarda da okuma yazma hatasıyla karşılaştım. Hatta bir kere çekimin başında E-M1'da öyle bir kart hatası oldu ki işin başında çektiğim fotoğraflar da silindi. Sıkıntı yaşadım... (Kart SanDisk Pro idi ve bozuk olmadığı ortaya çıktı, hala da sağlam ve çalışıyor.)

Ayrıca Eye-Fi firmasına mail attım, sağolsunlar çok ilgilendiler. Kartın içinde hata logu varmış onu inceledik birlikte, hiç bir sorun bulamadık. Ayrıca kartlar Panasonic gövdelerde sorunsuz çalışıyor. Belki binlerce poz çektim bir kere bile hata almadım.

Bu durumda kalan seçenek Olympus gövdelerin kart modüllerinde bazı sıkıntılar olduğu yönünde. Aslında cihazları servise verebilirim. Ama bir çözüm üretebileceklerinden şüpheliyim, boşu boşuna servisle uğraşırım diye düşünüyorum.
Panasonic GM1

“SD kart & Kart okuyucu, Batarya incelemeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir