Irkçılık ve Fotografçılık: İstilacılardan kurtulmak için basit öneriler

"Düşünen adam" bölümünde "ADAM" cinsiyet belirtici tanım olarak kullanılmamıştır ! Öncelike bunu belirteyim. Bu bölümde her alanda, her konuda başlık açıp soru, düşünce, hayal, masal ne gelir ise paylaşabilirsiniz. Konu sınırlaması olmayan sınırsız bölüm diyelim... Tabi bu demek değildir ki toplum, ahlak, kişi hakları konusunda da fütursuzca konu açılabilsin :) Seviyeyi koruyalım, her şeyi konuşalım.

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Irkçılık ve Fotografçılık: İstilacılardan kurtulmak için basit öneriler

Mesajgönderen karadagyan » Cum Eyl 09, 2016 8:56 am

Fotografın bilimsel bir icat olduğunu sanırım herkes kabul eder. Fotograf makinası üretip satmanın da ticari bir eylem olduğunu bilmeyen yoktur. Fotografin ise gerceği düpedüz ortaya koyan bir sanat olması da onun varlık nedenlerinden biri olsa gerek. Fotografin sanat boyutuna deginmek isterdim ama o beni aşar... Az önce bir fotograf forumu gezerken fotografçı kişi " arapların istilası yüzünden kendi vatanımızda yabancı olduk " diye bir cümle kurmuş. Galiba otellerde yer kalmamış bu yüzden baska bir yere gitmisler tatile. Hatta abdest alanları da fotograflayıp bir sureden alıntı da yapmış... Dünyada bence " kutsal sayılabilecek" mesleklerden biri de gazeteciliktir. Dunyaya AYLAN BEBEK fotografıyla savaşların , katliamlarin, mülteci olmanın vb ne berbat sonucları oldugunu bir çırpıda gösterir. Bir ticari meta olarak üretilen fotograf makinası iste burada özüne döner ve bize " o an " orada olan biteni gösterir. İste bu kutsal mesleklerden birinde gazetecinin en degerli arkadası da fotograf makinesidir...Tabi yukarda belirttiğim fikirlere burun kıvırıp evet araplar istilacı kardesim s...trip gitsinler kendi ülkemde gece yatacak otel bulamadım diyenler olacaktır. Kendi köyünü, kasabasını, ilcesini, mahallesini vatan ile eşleştirip dısardan gelen herkese düsman, malımda gözü var, istilacı diye nitelendirenlere acı bir gercegi ifade etmek icin bazı sorular yöneltmek gerekir...Kendine ait saydığın topraklarda dısardan gelenlere barbar, istilacı vb derken kültürlerin bulusmasının önüne gecmek istediginin farkında mısın ? Allahın adını anıp onun yarattigını düsündügün diger"kulları" elinin tersiyle ittiginin farkında mısın ? aslinda inandığını söyledigin dinin temelini oluşturan birlik-beraberlik olgusunu dinamitledigini biliyor musun ? Farklı bir açidan da soru yöneltelim: Elindeki fotograf makinesinin sahibi sen misin yoksa sen mi o makineye aitsin? Nihayetinde kimisi bu makineyi gercegi ortaya çıkarmak icin kullanırken kimisi de ondan para kazanmanın yolunu arar. MÜŞTERILERINE satarak...
Istilacılardan ise şöyle kurtulunur: Herkese insan diye bakarsın, bir sıfat koymadan...Böylece ne arap kalır, ne türk, ne beyaz ne de siyah....Çok basitmiş degil mi ?
En son karadagyan tarafından Cum Eyl 09, 2016 9:09 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
dgncsk
Sağlam Üye
İletişim:

Re: Irkçılık ve Fotografçılık: İstilacılardan kurtulmak için basit öneriler

Mesajgönderen dgncsk » Cum Eyl 09, 2016 11:06 am

norveçliler istila etmişler tatil yapamadık deseydi samimiyetine inanırmıydın peki? ben en tepe sezonda tatile gitmem. yola çıkmam. nokta. deneyim böyle birşey.

ırkçılığa karşıyım, ne yazıkki gelişmiş ülkelere gittiğimde tam da yukarıdaki gibi bir muameleyle karşılaşmam gayet mümkün. olay diyalogda biter. önyargıları yenmenin tek yolu diyalog kurmak ve farklılıklardan keyif almaktır.
"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir."

“Düşünen insan” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir