Ne kadar sapıklaştık ! ?

"Düşünen adam" bölümünde "ADAM" cinsiyet belirtici tanım olarak kullanılmamıştır ! Öncelike bunu belirteyim. Bu bölümde her alanda, her konuda başlık açıp soru, düşünce, hayal, masal ne gelir ise paylaşabilirsiniz. Konu sınırlaması olmayan sınırsız bölüm diyelim... Tabi bu demek değildir ki toplum, ahlak, kişi hakları konusunda da fütursuzca konu açılabilsin :) Seviyeyi koruyalım, her şeyi konuşalım.

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Ne kadar sapıklaştık ! ?

Mesajgönderen ciddibiri » Prş Eki 27, 2016 3:09 pm

Ne Kadar Sapıklaştık ? !

“YÜZDE 400’LÜK BİR ARTIŞLA 13.619’A YÜKSELMİŞTİR”

“Türkiye’de 2006 yılında cinsel taciz suçlamasıyla açılan dava sayısı 3.649’dur. Aynı yıl toplam verilen 5.243 karardan yüzde 43.5’i, yani 2.282’si mahkumiyetle sonuçlanmıştır. 10 yıl sonra, 2015 yılında elde edilen rakamlar, büyük bir çöküntü yaşandığının göstergesidir. 2015 yılında, cinsel taciz suçlamasıyla açılan dava sayısı yaklaşık yüzde 400’lük bir artışla 13.619’a yükselmiştir. Toplam 15.294 karar içinden yüzde 32.1’i, yani 4.907’si mahkumiyetle sonuçlanmıştır.

Cinsel saldırı nedeniyle 4.419 davanın açıldığı 2006 yılında ise toplam 9.864 kararın yüzde 44.8’i (4.418) mahkumiyet ile sonuçlanmıştır. 2015 yılına gelindiğinde cinsel saldırı suçu iddiasıyla açılan dava sayısı yaklaşık yüzde 150’lik bir artışla 7.355 olmuştur. Bunların (10.499 toplam karar) yüzde 48.7’si (5.109) mahkumiyetle sonuçlanmıştır.

Yine 2006 yılında çocukların cinsel istismarı nedeniyle açılan dava sayısı 2.414, verilen toplam karar sayısı ise 3.778’dir. Bunlar içinden çıkan mahkumiyet kararı ise yüzde 42.5 ile 1.607’dir. 2015 yılında ise aynı nedenle açılan dava sayısı yaklaşık yüzde 700’lük bir artışla 16.957’ye yükselmiştir. Bunun (24.983 toplam kararın) yüzde 55.9’u (13.968) mahkumiyetle sonuçlanmıştır.”

Kaynak : google'dan aratabilirsiniz :)
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Re: Ne kadar sapıklaştık ! ?

Mesajgönderen karadagyan » Prş Eki 27, 2016 4:42 pm

İcine cin kaçıyor bu sapıkların kuran'da var.....mahkemede bu savunmayı kabul edip sort giydi diye bir kadına vurabilecegimizi garantiye alıyor. İcime cin kaçtı diyip kaç kisinin başörtüsüne el uzatıldı peki ? Hiç..... Bu ülkeyi fena halde birbirine boğduracaklar....

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Prş Eki 27, 2016 7:12 pm

Kuran-ı Kerimin neresinde var içine cin kaçma meselesi? Aksine cin kaçmış gibi şeylerle böyle bir sapıklığı mazur göstermek şöyle dursun, zinaya yaklaşmayın diye emrediyor, yapmayın demiyor yaklaşmayın diyor... Gözlerini dahi sakınmalarını emrediyor...

Bu ülkede muhafazakar görünen kesimden bir sapıklık çıkınca bazı felaket tellalı medya bunu İslam'a yıkma gayreti içine giriyor, hele de o kişinin ağzından İslam'a dair birkaç kelam çıkıyor ise... Büyütüp duruyorlar, sanki İslam ve tüm muslumanlar öyleymiş gibi. Ensar vakfı olayında olduğu gibi o kişi ben solcuyum deyince de olay örtbas ediliyor ve aniden unutulmaya mahkum ediliyor... Bu ahlaklı bir gazetecilik değil maalesef

Bu sapıklık meselesi hem fizyolojik hem ruhsal bir tıbbi mesele, bu meselede din-ırk vs gibi ayrımlar çok da yerinde olmuyor
m43 sisteminde 2 çeşit lens vardır; Olympus 75mm f/1,8 ve diğerleri

www.abdulkadirors.com

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Prş Eki 27, 2016 8:56 pm

Aynen öyle. Burda mesele sapık birinin kuranda var diye savunma yapması ve buna itiraz edilmemesi islami kesimden. Rabia isaretiyle dini duyguları kasiyanlar bu sapkinliklarda sus pus oluyorlar.

olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Prş Eki 27, 2016 11:39 pm

Bence de...
Nasıl bir iştir şunu da bilemedim ya hiç, bir insan kendisini nasıl dindar yada zıttı olarak tanıtır ?! Geçen şu yeni nesil mi desem uygun olur bir tane meşhur homo DJ'miymiş ne medyada haberini yapıyorlar paso. Röportaj vermiş, röportajın başlığı dikkatimi çok çekti de ilgilendim. Diyor ki "Namaz kılıyorum, oruç tutuyorum".

Katılır yada katılmazsınız, gayet doğaldır. Ben de bunun üzerine şöyle düşüncelerimi yazayım dedim...

Evet, bunların lideri olan "Bi Len Ters Oy" ! da benzer biçimde dini çok işlevsel biçimde kulleaa şey yaşar :p Gerçi tam da "TOP"lumun aynası gibiler !!! Öyledir ya, 60'ına kadar her haltı yaparlar, 60 sonrası kafada takke, elde tesbih cami kapılarında yaşamaya başlarlar. Zaten evvelinde de hayat şöyledir, haftanın 6 günü vardır tü kaka, bir günü vardır Cuma o mübarektir ! 6 gün ne halt edersen et Cuma geldi mi koş aman bir camiye 6 günlük günahlarından arınmanı yap !.. Dur daha fırsat çok bunlara. Bunlar banka işletir gibi, muhasebeci gibi davranırlar inançları konusunda. Yap-İşlet-Devret tam, yap et yıllarca işlet işte milleti sonra geçmişte yaptığım hatalardı de devret maağziye :) Ha diğer fırsat 11 ayın sultanı var. Her derde deva ! Daha niceleri var, Kadir gecesi var, kandiller var Regaip, Berat, Mirac, Mevlid... 3 aylar var Recep, Şaban ve Ramazan... Yani hiiiç öyle Allah'ın günah dediklerinden kendinizi sakınmanıza, kısıtlamanıza, hayatınızı monotonlaştırmanıza gerek yok gördüğünüz gibi. Yap yap yap, gir günahlara oooh eğlen coş, koş en yakındaki önemli güne. O kadar acelen yok ise bekle bir önemli geceyi falan onlardan da epeyce var. Sıfırlarsın be ! ! !

İşte böyle banka hesabı yönetir gibi , muhasebeci hesap defteri gibi inanç !.. Şimdi baktım, kaç kişi takip ediyor diye artık doğru hesap mıdır bilmem 1.4 milyon kişi !!! Şimdi 1 tek bunun takip eden 1.4 milyon kişiden ortalama Türkiye nüfusuna göre kadın erkek oranı eşit. Eğer bunlar içinde aile+çocuklu olanları var ise çocuklarının da bu şey kadar BAŞARILI olmasını isterler mi ?! Yok eğer aile olmayıp direk "Ay ben de bu model bişi olmak istiyoruuum" der mi ? Gerçi herhalde demiş ki o takip eden 1.4 milyon içinde kimileri. E kimileri de bambaşka bir sapkınlık durumundan dolayı takiptedir, anlarsınız. siz, bu konularda ben milletimden asla şüphe etmem ;) Velhasıl sadece 1 tanesinin ortalığa yaydığı pisliğin kitlesel boyutunu görmek istersen tam da gözlerinin önünde işte.

Şu da var ki insanlar bunu nasıl "kör"mez ve kabul ederek yaşar hala akıl alacak gibi değil. İslam'ın Dünyaya gelişinden bu yana 1.400 sene geçmiş diyeyim yuvarlak hesap. Şimdi bu insanlık mesela okuma-yazmayı, mesela matematiği, mesela işte bir çok şeyi ilahi dinlerin hepsinden de önce keşfetmiştir değil mi ? Bugün ne yapıyor bu insanlık, bunları ilkokul-ilköğretim zamanında öğreniyor ve çok da güzel-doğru uygulayabiliyoruz. Öyle mi ? Peki 1.400 senelik dinimiz, bunca zaman artık kültürümüze, aile yapımıza her yerimize işlemiş olduğu halde neden her insan günümüzde dahi sanki Kuran birimiz 60 yaşına geldiğinde yeni inmiş gibi günahları vs. öğrenip yada anımsayıp o andan itibaren "Oy aman Allah çarpar" gibisinden rol kesmeye başlıyoruz ?! O da ben de bu günahların çoğunu Kuran'ı okumasak dahi aile, mahalle, sosyal ortamlarda görüp öğreniyoruz. 60'ına gelene kadar umursamayıp, 60'ından sonra tövbe etmek acaba samimi bir davranış olabilir mi ? Netice, bence her birey kendi hayatının yöneticisi ya, her yöneticinin dini işine geldiği gibi alet ettiği ortadadır. Belki göremediğim çok çok ufak bir azınlık olabilir ama toplumsal sapkınlıkların coştuğu bir memlekette o azınlığı görmek için insanın kendisini zorlaması da zaten doğru bir şey olmaz.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Cum Eki 28, 2016 2:14 am

Bu konular riskli konular....dikkatli konuşmak ve yazmak lazım yoksa bir anda hoppppp ;) benim tezim şu ... İslam bu cografyada ( diger cografyaları bilemeyeceğim ) %90 oranında iflas etmiş durumda. Yani toplumun %90 ı islami ögretileri ( kuralları demiyorum ) ögrenmediği icin iflas etmiş durumda diye düsunüyorum...1400 sene olmuş dediniz ya kaba hesap türkiyede iktidar olan hangi hükumer 1400 kitaplık bir islam dinini ögreten, araştıran, yorumlayan kütüphane kurdu ? Ama eline kuran alıp miting yapanlar gördük. Mesela kenan evren ve takipcileri...

esekherifhakareti

yigitboylu
Isınmaya Başlayan Üye

Mesajgönderen yigitboylu » Pzt Eki 31, 2016 11:57 am

İflas eden İslam olamaz çünkü ortada Allah'ın razı olduğu kitabında ve peygamberinin sünnetinde geçen bir hareket tarzı yok.
OMD EM5 12-50EZ _ OLY45MM F1.8 _ PANA 35-100 F2.8 _ SIGMA 30MM F1.4 _ VIVITAR 135MM F2.8 _ HELIOS 44M7 F2

NIKON D3100_18-55

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Eki 31, 2016 2:30 pm

Ne dediginizi anlamadım ama eksik ifade etmisim ki duzelteyim. Bu cografyada islam inancı ( islam dini demiyorum ) iflas etmistir diyorum...ahlakı ve özgürlügü basörtüsüne indirgeyen bir toplumda sortlu kadına tekme atılmasına gık denmiyorsa problem büyüktür...

esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
keynowski
Üye Budur

Mesajgönderen keynowski » Pzt Eki 31, 2016 2:45 pm

karadagyan yazdı:Bu cografyada islam inancı ( islam dini demiyorum ) iflas etmistir diyorum.

Ben de tam olarak bu söze katılıyorum. Ama inşallah tamamen iflas noktasında değildir de biz çevremizde ya da medyada olup bitenlerin hep en kötülerini ve azınlıkta olanlarını görüyoruzdur.
Canon 90D, Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM

Instagram: kulukaya80

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Pzt Eki 31, 2016 9:48 pm

Bir ara trollerin medyada zeytin ağacını karalama hareketine giriştiklerini okumuştum. Biliyorsunuz işte, bunlara bir yerden emir geliyor bunlar da ona göre yayıyorlar sosyal medyada...

Şu bilgiyi de yeni gördüm. Bunu da paylaşayım da devam edelim...
Resim

Zeytin ağacı konusunda bu ağacın nasıl kötü bir ağaç olduğu yayılıyormuş. Rastladım böyle bir şeye de. Diyorlar ki !..
" Kıyamete yakın müslümanlar ile yahudiler arasında savaş çıkacakmış. Tabi müslümanlar galip gelecekmiş. Şöyle bir şey yaşanacakmış, yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacaklarmış ve ağaçlar+taşlar 'Ey müslüman şu arkamkdaki yahudidir hemen gel öldür onu' diyeceklermiş !!! Fakaaat, sadece ZEYTİN AĞACI haber vermeyecekmiş. Çünki o bir yahudi ağacıymış. Bugün İsrail bütün ülkelerde zeytin ağacı dikmeyi teşvik etmekteymiş. Çünki bu ağacın yahudileri koruyacağını bilirlermiş "
Dahası da var benim rastladığım felakette. İşte Soma daki termik santral yapımını durdurmaya çalışmanın ardınd zeytin ağaçları vs. meselesi değil Yahudi gücü varmış falan gibi. Hatta diyor ki bu akla zarar paylaşımda "Türkiye'deki zeytin ağaçlarının TAMAMI 3 sene içinde kesilecekmiş ve bu sayede İsrail'e büyük darbe vurulacakmışşş :)

Şimdi bu hikayede mantık hatası var. Eğer bu hikayeyi sen biliyor ve yayınlıyor isen bugün herhalde bunu bugün bile kafandan uydurdun ise yada farklı bir şekilde hikayenin benzeri var da aslından çarpıtarak bu hale getirdinse dahi bunu yahudiler bilmiyor mu ? İspiyoncu zeytin ağacını hala ne diye ektirmek-çoğaltmak için uğraşsın, öldürtecek bu ağaç kendisini. Hatta süper aklı yitik aslında diyor ki zeytinler bize yardım edecek, gidicez her zeytinin arkasında bir yahudi bulacaz işte ! Ne dediğini dahi bilmiyor yani bunu uyduran :)

Geçelim... Peki inandığını iddia ettikleri dinin kitabı, Allah'tan direk kendisine iletilen bilgilerde ne diyor ?
""6/EN'ÂM : Çardaklı ve çardaksız (üzüm) bahçeleri, ürünleri çeşit çeşit hurma(ları), ekin(ler)i, zeytinleri, narları -birbirine benzer, benzemez biçimde- yaratan hep O'dur. Her biri meyva verdiği zaman meyvasından yeyin, hasat günü hakkını (sadakasını) verin; fakat israf etmeyin; çünkü O, israf edenleri sevmez!) / Tefhim-ul Kuran (6/EN'ÂM-141: Asmalı ve asmasız bahçeleri, hurmaları ve tadları farklı ekinleri, zeytinleri ve narları -birbirine benzer ve benzeşmez- yaratan O'dur. Ürün verdiğinde ürününden yiyin ve hasad günü de hakkını verin; israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez.)"

Hani mantık olarak bakalım. Burada verdiği örnekleri yarattığını söyledi diye öteki ağaçları yaratmadı diyemeyiz ya ! Dolayısı ile burada zeytin kötüdür manasını bulamıyoruz. Fakat, üründen yiyin, hasat edin, israf etmeyin demek ile önemli, değerli, yararlı, insanlığa verilmiş iyi bir şey olduğu anlamını çıkartmamız gayet mantıklı ve mümkün. Böyle ise yukarıdaki içeriği yazıp da altına "Osmanlı torunu oyuna gelme" de diyor ise bu hangi din oluyor baya merak ettim. Ayrıca bu verdikleri bilgi (uydurdukları hikaye) yeni olsa gerek ki Osmanlı zeytin ağacı katliamı yapmamış ! Hem de Dünya önünde diz çöktüğü zamanlarda böyle güçlü bir imparatorluk bunu yapmamış ! Mantıken demek ki zeytinin yahudi ispiyonlayacağı bilgisine son 93 sene içinde bir dönemde ulaşılmış ! Her nereden ulaşılmışsa da her şekilde aklın ve mantığın kabul edemeyeceği tezatlarla dolu bir hikaye zaten. Türkiye'nin %73'ü bu bilgiyi buradan alıyor ise vay haline memleketin. Hadi her bu kaynaklardan bilgi alan inanmıyordur diyelim... Yine de şu var, her gördüğüne de inanmıyor diyemeyiz. Belki bu bilgiye inanmadı ama başka çarpık bir bilgiye inanmış/inanıyor olabilir.
-
-

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Eki 31, 2016 11:14 pm

Hocam isin aslı basit. Ülke icindeki "üst akıl" maddi manevi cıkarı olanlara "şunu yapacaz o yüzden sizfe bunu yazacaksınız " diyor ve o troller sadrazamın fermanını her telden calıp söylüyorlar. Dürüst olalım...kim inanıyor bunlara ? Kimse ! Diyen de duyan da biliyor gerceği... Mesele basit...türkiyeden laikler, solcular, kemalistler defedilmek isteniyor. Onlar musluman biz gavur, bölücü, din düsmanı, elit vb vb...cumhuriyet gazetesi hem fetöcü hem **** hem bipbiribip'li imis...yahu biz biliyoruz kimin kimi bir kaşık suda bogmak istedigini...

esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Sal Kas 01, 2016 12:53 am

Politika kirli oyunların zirve ligi gibi bir ortam. O ayrı bir olay. Benim şaşırdığım millet, birey hatta nasıl bu kadar kafasını kuma gömecek kadar şaşırıyor kısmı. Gerçi buna da çok şaşırmıyorum. Çünki futbol dünyasından az-çok biliyorum bu milletin halini. Herkesin tuttuğu takım "En büyük" :) herkez körlemesine fanatik, hep de ağızlarda bi "ölmeye geldik" falanlar. Böyle bir milletin politikaya yaklaşımı da benzer oluyor işte. Çok olmasa gerek, eskiden diyeceğim ama yine de, TV programlarına her partinin başkanı katılır ve karşılıklı ne yapacaklarını anlatır-sorarlardı falan. Artık onu da ayırdılar ki aman ha kazara falan ötekinin dediğini duyup da aklı falan kaymasın. Sadece benim tarafın medya organlarını izlesin "Al evladım şu at gözlüğünü". Bunu da bir tek taraflı da demiyorum. Bu sosyal medya haberlerciliğinde her taraftan çok saptırılmış haberlere rastladım.

Bir de konuyu genişletecek ama olsun... Edward Snowden miydi (doğru mu yazdım), onun belgesel filminde herif bir detay aktarıyor. Diyor ki Japon'yaya gittiğimde Japon'lara bu bizim izleme yeteneklerini gösterdik. Korktular, istemediler ! Buradan şunu çıkartmak şu yukarıdaki zeytin ağacı olayı gibi hiç de saçma olmayacaktır. Bunlar Japonya'ya teklif ettiler de biz dahil başka ülkerle etmediler mi sanki ? Sonra diyor ki Snowden kabul etmedilerse de biz yine de Japon'yanın tüm sistemlerine sızdık !.. Şu anda (diyorum ama bu adamın hikayesi 2004'te mi ne patlak verdi ki daha evvelinden yaşanıyor demek ki bunlar) her şey izleniyor yani. Bundan faydalananlar da basamaklar halinde. İşte x ülke sınırları içinde birilerini faydalandırıyorlar ama asıl faydalanan kendileri. Amaçlarına göre faydalanacakları belirleyip, seçip, kullanıp geleceği dizayn ediyor bu "Ham erica". Bu nedenle oranın planı her ne ise eksiksiz olacaktır. Yakın gelecekte de görürüz. Mesela şu şey hikayeleri vardı, Küba, Venezüella ne harika ülkeler masalı ! Öyle değillermiş. Zaten nasıl mümkün olsun ki ? Bir ülkenin günümüz dünyasında kendi kendisine yetebilmesi bence imkansız. Hele bir de temel 2 kutuplu Dünya'da bir kutba yönelmişsen yöneldiğin de seni kullanıp-sömürecektir. Gominizm iyi Gapitalizm kötü veya tersi gibi bir şey mi var yani. Hepsi sömürü, hepsi numara. İşte birinde sözde yolunu bulabilen daha mutlu şekilde sömürülüyor. Ötekinde de aynı şey var gerçi de biz yaşamadık da bilmiyoruz.
-
-

“Düşünen insan” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir