Hayır dediniz ve yarışmayı kaybettiniz :)

"Düşünen adam" bölümünde "ADAM" cinsiyet belirtici tanım olarak kullanılmamıştır ! Öncelike bunu belirteyim. Bu bölümde her alanda, her konuda başlık açıp soru, düşünce, hayal, masal ne gelir ise paylaşabilirsiniz. Konu sınırlaması olmayan sınırsız bölüm diyelim... Tabi bu demek değildir ki toplum, ahlak, kişi hakları konusunda da fütursuzca konu açılabilsin :) Seviyeyi koruyalım, her şeyi konuşalım.

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Nis 17, 2017 10:41 am

Eskiden evet-hayır yarışmasi vardi. Size sorular sorulur evet yada hayır derseniz kaybederdiniz. Dün refarandum yapıldı, hayır diyenlerin her eylemine polisin mudahale ettigi, sandik girevlilerinin secimden 1 gun once tutuklandigi, kücük il ilce köyler ve kasabalarda hayır cıkarsa sizi işten atarım diyen belediye baskanlarinin tehditlerine ragmen muhalefetin cnnturk fox ve halk tv haric hicbir televizyonda konusamadigi bir secimde iktidar partisinin ve ona destek veren kucuk muhalefet partisinin total oy potansiyeline ragmen ve en en en önemlisi secim sürerken( sonuclar ysk ya gelmeden ama parti merkezlerine iletilmisken, yani hayır oyları eveti gecmisken) mühürsüz oylarin kabul edileceginin açıklanmasına ragmen Evet %52 bile olamışsa hayır dediniz ve yarışmayı kaybettiniz diyenlere ve üzülenlere morali bozulanlara bir haberim var. Hayır bitmedi daha yeni başlıyor, umudunu kesme yurdundan!
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
keynowski
Üye Budur

Re: Hayır dediniz ve yarışmayı kaybettiniz :)

Mesajgönderen keynowski » Pzt Nis 17, 2017 11:27 am

Söylediklerinize aynen katılıyorum ama ben umudumu tamamen kaybettim...Bu saatten sonra ülkemle ilgili hiçbir olumlu beklentim yoktur...
Canon 90D, Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM

Instagram: kulukaya80

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Pzt Nis 17, 2017 1:00 pm

Aynen benim de hiç bir olumlu beklentim yok.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Pzt Nis 17, 2017 1:23 pm

Bence siyasi parti seçimi olmadığı için oylar bu şekilde dağıldı, yani %51 evetin içinde ağırlık AkParti + M H P oyu olmanın yanında hatrı sayılır bir C H P + H D P seçmeni oyu da vardı, nitekim %49 hayırın içinde de AkParti + M H P seçmeni oyu da vardı... Belediye yahut siyasi parti seçimi olsa %35-40 alsanız bile birinci olabilirsiniz ve galip gelmiş olursunuz. Neticede halk böyle istedi, demokrasilerde %51 kazanır kaidesi gereği evet kazandı, vatana millete hayırlar getirmesi dileğiyle
m43 sisteminde 2 çeşit lens vardır; Olympus 75mm f/1,8 ve diğerleri

www.abdulkadirors.com

Kullanıcı avatarı
aytek
Müdavim Üye

Mesajgönderen aytek » Pzt Nis 17, 2017 2:32 pm

Bi önceki seçimden sonra ülke şahlanacak istikrar gelecek dendi bekledik şahlanamadık istikrar gelmeyi bırak yatırmcılar ülkeden kaçtı hatta ikinci el lens fiyatları bile uçtu. Bu seçimden (referandum) önce de aynı şeyler vaat edildi. Ülke şahlanacak istikrar gelecek. Bakalım ömür vefa ederse görürüz bu vaatler de gerçek mi değil mi diye. Biz gariban halka herdaim beklemek düşer ötesini böyükler bilir vesselam.....

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

WinterH
Üye

Mesajgönderen WinterH » Pzt Nis 17, 2017 2:39 pm

Halk referandumu = "public: refer and doom" :P

Şaka bir yana, şaibe tartışmalarını yok saysak dahi, bu kadar küçük bir farkla ülkenin yarısının istemediği sonuca katlanmak zorunda bırakılması demokrasi olmuyor pek.

Beklediğim sonuçtu zaten açıkçası. Bundan sonrasını da yaşayıp göreceğiz artık.
flickr : https://www.flickr.com/photos/wh83/

Ekipman :
OM-D EM5, PEN E-P3, Olympus 14-42 II R, Panasonic 14mm 2.5, Olympus 75-300 II, Walimex 7.5mm /3.5 fisheye, Carl Zeiss Jena Flektogon 35mm 2.4, Carl Zeiss Jena Sonnar 135mm 3.5, Pentax-M 50mm 1.4, Meyer Optik Oreston 50mm 1.8, Pentacon 100mm 2.8

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Pzt Nis 17, 2017 2:58 pm

Nasıl demokrasi olmuyor ki ? :) demokrasi demek çoğunluk ne derse onun olması demek değil mi? O zaman başka bir rejime yönetim biçimine geçelim, demokrasiyi bırakalım... Şimdi çoğunluk evet dedi, ama demokrasi olmuyor bu, ne demek oluyor peki? 51 hayır olsaydı da aynısını der miydiniz :)

www.abdulkadirors.com

WinterH
Üye

Mesajgönderen WinterH » Pzt Nis 17, 2017 3:31 pm

51 hayır olsaydı daha çok işime gelirdi evet ama aynısını derdim yine :), ülkenin yarısı, az bir farkla diğer yarısının dediğine katılmadığı halde uymak zorunda kalıyor olacaktı.

Demokraside en azından ideal olarak, her kesimin oylamalardaki oranları dahilinde ama az ama çok yönetimde temsil ediliyor olmaları gerekir. Diğer türlü, az bir farkla da olsa ortaya çıkan salt çoğunluk, seçmen kitlesinin geri kalanının seçimini tamamen geçersiz kılıyorsa, bu "çoğunluğun tiranlığı" olarak adlandırılan duruma gider sonuç.

Referandumlarda ise parlemento seçimlerinden farklı olarak temsilci seçilmediğinden, özellikle de bunun gibi büyük, önemli ve pek çok şeyi bir arada oylatan referandumlarda, salt çoğunuluktan ziyade en azından belirli bir oranda fark aranması gerektiğini düşünüyorum. Bir diğer önemli kusur ise, bir referandumda mümkün olduğu kadar az, mümkünse tek bir konunun oylanmasının gereği. Bizler her referandumda bir sürü anayasa maddesinin birden değişimini oyluyoruz ve "birini istiyorsan, diğerine de evet diyeceksin, ya da hep birden hayır diyeceksin" gibi bir durum ortaya çıkmış oluyor, buna da demokrasi diyebilmek için kavramı epey esnetmek gerek :).

Demokrasi "x diyenler, y diyenlerden bir fazla, x kazanmıştır" kadar basit bir tanım değil :).

Her neyse, fotorğaf forumunda yeterince politika konuştuğumu düşünüyorum :D.
flickr : https://www.flickr.com/photos/wh83/

Ekipman :
OM-D EM5, PEN E-P3, Olympus 14-42 II R, Panasonic 14mm 2.5, Olympus 75-300 II, Walimex 7.5mm /3.5 fisheye, Carl Zeiss Jena Flektogon 35mm 2.4, Carl Zeiss Jena Sonnar 135mm 3.5, Pentax-M 50mm 1.4, Meyer Optik Oreston 50mm 1.8, Pentacon 100mm 2.8

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Pzt Nis 17, 2017 3:51 pm

Her madde için ayrı ayrı oylama olması gerektiğine ben de katılıyorum. Dediğiniz gibi evet diyen kişi belki 3 maddeyi zararlı buluyordur ama eveti seçmeye mahkum kalıyordur, hayır diyen de belki 5 maddeyi faydalı buluyordur ama hayırı seçmeye mahkum oluyordur

Ancak belli bir oranda fark olması gerektiği de ucu açık bir kavram, ne kadar fark olması gerektiğini kim belirleyecek? %60 deseniz öteki çıkıp bence %90 olmalı diyecek, kime göre neye göre karar verilecek aradaki farka?

www.abdulkadirors.com

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Pzt Nis 17, 2017 4:19 pm

Çok da kafa yormaya bilmem gerek var mı?
Konunun başlığıyla ilişkilendirerek sonucu özetliyeyim; İzmir Marşıyla gelip Mehter Marşıyla gittik işte.

Ama bu YSK şaibesi bu memleket tarihine kara harflerle yazıldı. Bunu bize ödetecekler...

Evet diyen de hayır diyen de hep kardeşiz ama bu referandum şak diye -derler ya, hareketi de vardır- oldu bittiye getirildi...
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Pzt Nis 17, 2017 6:13 pm

Bakalım, yakın süreçte göreceğiz. Korkulan şeyler olur mu-olmaz mı... İnşallah vatan ve millet için iyisi olur. Evet yada hayır diyen vatandaşların istediği de daha güzel olması içindi. Bu açıdan bakarsak bakış açılarımız farklı olsa da hepimizin varmak istediği sonuç "Daha iyiye ulaşmak" velhasıl kimin ne dediği bölümü geçmişte kaldı artık. Şimdi icraatı yapacakların evet diyenlerin umduğu gibi olacağını kanıtlama sorumluluğu var bence. İnşallah güzel olsun, hepimiz daha güzele doğru gidelim.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

goldcan
Üye

Mesajgönderen goldcan » Pzt Nis 17, 2017 8:47 pm

%50 + 1 kişi gerekli demokratik seçimde. Kural böyle. Vatan toprağında yaşayan tüm vatandaşlara hayırlı olması dileği ile.
http://500px.com/cakkoyunlu

OM-D E-M1 II - PANA 8-18 F2.8-4 - PANA 30 F2.8 MACRO

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Pzt Nis 17, 2017 11:37 pm

Hayır diyen ile evet diyen yarın yine beraber çay içecek, halı saha maçına gidecek, kız alıp kız verecek... Birileri anarşiye, silaha, şiddete çağırdı milletimizi seçim sonrası, her iki tarafı da, bu konuda dikkat etmek gerekli, neyse ki bekledikleri olmadı...

Hepinizin bildiği meşhur vaka:

Hindistanda hindu mahallesinden bir müslüman bir ineği bağlamış geçiyor, hindunun biri nereye götürüyorsun diyor, kurban bayramında keseceğim cevabını alınca yetişin bizim kutsalımızı kesecek diyor, o da gidip yetişin hindular saldırdı deyip müslümanları çağırıyor... Ortalık kan gölü, her iki taraftan da binlerce ölü ve yaralı... En sonunda bakıyorlar ne o ineği getiren var ne de hinduları kışkırtan var ortada. Nerede bunlar tahmin edin? Her ikisi kol kola ingiliz sefaretine girerken görülüyor...

www.abdulkadirors.com

daniska
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen daniska » Sal Nis 18, 2017 9:06 am

Ubeyd yazdı:Hepinizin bildiği meşhur vaka:

Hindistanda hindu mahallesinden bir müslüman bir ineği bağlamış geçiyor, hindunun biri nereye götürüyorsun diyor, kurban bayramında keseceğim cevabını alınca yetişin bizim kutsalımızı kesecek diyor, o da gidip yetişin hindular saldırdı deyip müslümanları çağırıyor... Ortalık kan gölü, her iki taraftan da binlerce ölü ve yaralı... En sonunda bakıyorlar ne o ineği getiren var ne de hinduları kışkırtan var ortada. Nerede bunlar tahmin edin? Her ikisi kol kola ingiliz sefaretine girerken görülüyor...

yaraticiliködülü

Dijital:Olympus OM-D E-M5 Mark II, Lumix DMC-FT4.
Panasonic 8mm f/3.5, Panasonic G X PZ 45-175mm f4.0-5.6.
Olympus 17mm f/1.8, Olympus 45mm f/1.8.

Analog: Olympus OM-4 Ti Titanium Champagne, Nikon F75, Pentax MZ-5.
Oly Auto-W 28mm f/2.8, Oly Auto-S 50mm f/1.4, Oly Auto-T 135mm f/2.8.
Helios 81H 53mm f/2.0, Nikon 50mm 1.4D, SMC Pentax-FA 28-70mm f/4 AL.

Aksesuar: Oly HLD-8G Grip, Olympus CSS-S104L Askı.
Manfrotto 785B, Slik Mini Pro II, Tenba DNA 8, Lowepro Photo Hatchback 22L

flickr

Instagram

goldcan
Üye

Mesajgönderen goldcan » Sal Nis 18, 2017 9:51 am

İngilizler dünya da kurtuluş günü olmayan tek millet diye biliyorum. Tüm islam ülkelerinin İngilizlerden kurtuluş günü var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
http://500px.com/cakkoyunlu

OM-D E-M1 II - PANA 8-18 F2.8-4 - PANA 30 F2.8 MACRO

“Düşünen insan” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir