Hepimizi mahkemeye verecekler ! Yandık !.. ;)

"Düşünen adam" bölümünde "ADAM" cinsiyet belirtici tanım olarak kullanılmamıştır ! Öncelike bunu belirteyim. Bu bölümde her alanda, her konuda başlık açıp soru, düşünce, hayal, masal ne gelir ise paylaşabilirsiniz. Konu sınırlaması olmayan sınırsız bölüm diyelim... Tabi bu demek değildir ki toplum, ahlak, kişi hakları konusunda da fütursuzca konu açılabilsin :) Seviyeyi koruyalım, her şeyi konuşalım.

Moderatörler: Esat Sanlav, biunlu

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 8031
Kayıt: Pzt Nis 06, 2015 6:57 pm
İletişim:

Hepimizi mahkemeye verecekler ! Yandık !.. ;)

Mesajgönderen ciddibiri » Cum Eki 06, 2017 1:21 am

Ben bunu yıllar önce düşünüyordum !.. Hatta o kadar eskidir ki düşünmem... Zamanında TRT çocuk korosu bir müzik söylerdi.

Bir Dünya bırakın biz çocuklara

Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele el ele verin çocuklar
Bir vatan bırakın biz çocuklara
Islanmış olmasın göz yaşlarıyla
Bir bahçe bırakın biz çocuklara
Göklerde yer açın uçurtmalara
Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele el ele verin çocuklar
Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele el ele verin çocuklar
Bir barış bırakın biz çocuklara
Ulaşsın şarkımız güneşe ve aya
Bir dünya bırakın biz çocuklara
Yazalım üstüne sevgili dünya
Oynaya oynaya gelin çocuklar
El ele el ele verin çocuklar
-
https://www.evrensel.net/haber/333636/p ... ava-aciyor
-
Portekiz'li çocuklar aralarında Türkiye dahil 47 ülkeye iklim değişikliği konusunda alınması gereken önlemleri almadıkları için dava açıyor.

Bugünün anne-babası olarak evlatlarına "canım feda" , "hayatta en değerli varlığım" vb. gibi söylemler eğer çocukların geleceklerini yaşayacağı Dünya'yı umursamayan anne-babalar iseniz tümüyle koskoca bir YALAN ! 7/24 çocuklarınızın yüzlerine baka baka bu yalanı söylüyorsunuz bence. N'apıcaz ? Şuna sığınacağız "Evladım ben çok cahildim, maldım, bilemedim, o yüzden de zaten böyle çok mutluydum cahillik mutluluktur hesabı". Başka bir açıklama ben bulamadım. Bulan var ise söylesin de hazırlıklı olalım :roll:
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

“Düşünen insan” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir