Hobileriniz

"Düşünen adam" bölümünde "ADAM" cinsiyet belirtici tanım olarak kullanılmamıştır ! Öncelike bunu belirteyim. Bu bölümde her alanda, her konuda başlık açıp soru, düşünce, hayal, masal ne gelir ise paylaşabilirsiniz. Konu sınırlaması olmayan sınırsız bölüm diyelim... Tabi bu demek değildir ki toplum, ahlak, kişi hakları konusunda da fütursuzca konu açılabilsin :) Seviyeyi koruyalım, her şeyi konuşalım.

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav

Kullanıcı avatarı
Prometheus
Üye

Hobileriniz

Mesajgönderen Prometheus » Cmt Ara 02, 2017 8:24 pm

Başlık bir başvuru formundaki alanı ifade ediyor gibi olsa da, belki başka ortak hobilerimiz çıkar da bilgi paylaşırız diye düşündüm :)

Benim fotoğrafçılık dışında, motosiklete ve bisiklete binme hobilerim var. Bir scooter ve bir enduro motosiklet kullanmaktayım. Bunun yanı sıra bir dağ ve bir yol bisikletim var. Yani iki tekerin her türlüsü kabulümdür :)

Sizlerin başka nasıl hobileri var?

yus49
Müdavim Üye

Re: Hobileriniz

Mesajgönderen yus49 » Cmt Ara 02, 2017 8:44 pm

Yapamadiklarimizi hobiden sayabiliyor muyuz acaba:) acaip sekilde dovme merakim var ama meraktan oteye gecemiyor belki ilerde yaptirabilirim ama kimde dovme gorsem dikkatli dikkatli incelerim cok severim.

Son bir yildir kol saatlerine cok merak salmis durumdayim. Kol saati almak istiyordum arastirdikca cok farkli bir dunyaya adim attim diyebilirim saat almak amacli arastirirken saati 1 yil sonra alabildim. Sukur daha pahali saatler alabilecek durumum yok sonu yok bu hobinin internet videolarina bakip bakip duruyorum ancak :)

Gelelim yapabildiklerime. Eskiden karakalem,graffiti yapardim yapmaya calisirdim az bucuk yetenegimde vardi ama biraktim olmadi arada derslerde ya da bos bos otururken vs karalamaya devam ederim. Satranc oynamayi cok severim ama cevrede oynamayi bilen cok az insan olunca malesef oynama firsatini cok fazla bulamiyorum bulunca da affetmiyorum:) ickili kokteyler yapmayi cok severim yeni seyler ortaya cikaririm ama bir daha da yapamam spontane oldugu icin. Yemek yemeyi cok severim. Her seyi her yerde yemem. Belli yiyecekleri belli yerler disinda yemiyorum. Mesela iskenderi bursada yedigimden beri baska yerde et doner dahi yemiyorum senede en az 4-5 defa gider yerim. Bunlar disinda iyi bir film ve dizi izleyicisimdir.

Kullanıcı avatarı
Prometheus
Üye

Mesajgönderen Prometheus » Cmt Ara 02, 2017 8:48 pm

yus49 yazdı:Son bir yildir kol saatlerine cok merak salmis durumdayim. Kol saati almak istiyordum arastirdikca cok farkli bir dunyaya adim attim diyebilirim saat almak amacli arastirirken saati 1 yil sonra alabildim. Sukur daha pahali saatler alabilecek durumum yok sonu yok bu hobinin internet videolarina bakip bakip duruyorum ancak :)

Bak kol saatlerini ben de çok severim. Ama para ayıramıyorum diğer hobilerim yüzünden :) Şöyle bir yazı yazmıştım, belki senin de faydalanacağın bir şey çıkar hocam :)

https://onurozdemir.com.tr/2017/04/05/kol-saati-secimi/

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Cmt Ara 02, 2017 9:14 pm

Bisiklet sürmeyi, satranc oynamayı ve rus klasiklerini okumayı severim. Param olsa eski ( klasik degil ama ) arazi araclarından bir seri yapardım kesinlikle... Fakat hobi zaman istiyor.

Lenovo P1ma40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
Prometheus
Üye

Mesajgönderen Prometheus » Cmt Ara 02, 2017 9:20 pm

karadagyan yazdı:Bisiklet sürmeyi, satranc oynamayı ve rus klasiklerini okumayı severim. Param olsa eski ( klasik degil ama ) arazi araclarından bir seri yapardım kesinlikle... Fakat hobi zaman istiyor.

Bisikletinizin markası nedir hocam?
Bu arada bir dönem ben de Discovery I ile off-road yapmıştım :)

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Cmt Ara 02, 2017 9:27 pm

Prometheus yazdı:
karadagyan yazdı:Bisiklet sürmeyi, satranc oynamayı ve rus klasiklerini okumayı severim. Param olsa eski ( klasik degil ama ) arazi araclarından bir seri yapardım kesinlikle... Fakat hobi zaman istiyor.

İki bisikletim var kullandıgım. Ana bisikletim giant escape rx3 28inc sehir bisikleti. Toplam ağırlık 10 kg civarı. Düz maşa, en alt seviye komponetler ve v-fren...Digeri de bianchi 713 masadan kilitli 28inc sehir tur bisikleti. Fakat bianchiyi neredeyse hic kullanmıyorum onun yerine ufakliğı gezdirmek icin cocuk koltugu takabilecegim ve dusmeden rahatlikla surebilecegim 26" basit bir bianchi dag bisikleti kullanıyorum.

olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
Prometheus
Üye

Mesajgönderen Prometheus » Cmt Ara 02, 2017 9:31 pm

karadagyan yazdı:
Prometheus yazdı:

İki bisikletim var kullandıgım. Ana bisikletim giant escape rx3 28inc sehir bisikleti. Toplam ağırlık 10 kg civarı. Düz maşa, en alt seviye komponetler ve v-fren...Digeri de bianchi 713 masadan kilitli 28inc sehir tur bisikleti. Fakat bianchiyi neredeyse hic kullanmıyorum onun yerine ufakliğı gezdirmek icin cocuk koltugu takabilecegim ve dusmeden rahatlikla surebilecegim 26" basit bir bianchi dag bisikleti kullanıyorum.

Güle güle kullanın. Yarın havaların güzel olacağı son gün sanırım bu sene için. Ben de yarın fotoğraf çekmek yerine bisiklete bineceğim sanırım :)

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Cmt Ara 02, 2017 10:11 pm

Prometheus yazdı:
karadagyan yazdı:
Prometheus yazdı:[quote="karadagyan"]Bisiklet sürmeyi, satranc oynamayı ve rus klasiklerini okumayı severim. Param olsa eski ( klasik degil ama ) arazi araclarından bir seri yapardım kesinlikle... Fakat hobi zaman istiyor.

Güle güle kullanın. Yarın havaların güzel olacağı son gün sanırım bu sene için. Ben de yarın fotoğraf çekmek yerine bisiklete bineceğim sanırım :)[/quote]Tesekkur ederim. Umarım yarın bol bol pedallarsınız...

esekherifhakareti

o_an
Müdavim Üye

Mesajgönderen o_an » Cmt Ara 02, 2017 11:02 pm

Kol saatlerine meraklıyım, 1,2,3 derken 5-6 tane saatim oldu. Otomatik işviçre üretimi saatleri tercih ediyorum genelde, pilli olanlarda var. Ama bu işin sonu yok. Hep bir tane daha almak istiyor insan.

Birde katlanır bisikletim var btwin tilt 900 göbekten 3 vites senelerdir bisiklet kullanmıyordum. Bence özgürlüğün nirvanası bisiklettir.

ardabaranburcak
Üye

Mesajgönderen ardabaranburcak » Pzr Ara 03, 2017 12:29 am

Ben de fotoğraf dışında bisiklet, müzik ve kahveyle yakından ilgiliyim. Forumda bu kadar bisiklet meraklısı denk gelmesi beni hem şaşırttı hem de sevindirdi.

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Pzr Ara 03, 2017 12:41 am

Dövme günahtır diye ömür boyu dinledim. Sebebi de vücutta yabancı madde olması işte. Yani Allah çarpar dövme müslüman işi değil ! :)

Benim hobim bilgisayar donanım ve de programlarıdır !.. Özellikle de program konusunda manyaklık derecesinde takip eder, indirir-kurar-kullanmaya çalışırım. Tabi zaman olmaz kimini kullanamadan 1-2 kere bakıp kaldırırım veya öyle durur. Kafamda binlerce program ismi falan vardır herhalde :)

Benim bisiklet yatıyor. Çocuktan dolayı esir hayatı yaşıyorum. Öğretemedik de elemana bisikleti kaldık onla yayan ! Yoksa bir ara bisikletle foto makinamla paso gezer foto çekerdim. Ne güzel günlerdi... Galiba 3 senedir bisiklete dokunmadım. Bir kaç kere anası ve ben ayrı ayrı denedik. Yani birkaç dediğim de işte 1 yaz hemen her gün parka giderken bisikletle gidip. Arkadaş ne zaman düşse veya arkadaşı geçse bunu sinirlenip koşabildiği kadar uzağa koşuyordu. Ben de bisikleti mi alacam, çocuğu mu yakalıyim oto yola mı gidecek o sinirle nere koşar gider bilemeyip e bir de elinde bunun suyu idi, işte kaç saat parktasın acıkır diye bisküvi-krakerdi bi ufak da torba. Lan koş koş peşinden, bağır-çağır duyan mı var ki ! En nihayetinde dedim bisikletle gitmem ne çocuk sinir olur ne ben, ne de yorulurum bir de böyle. :twisted:

Çocuk işi acayipmiş. Kaç tane kulaklığı haşat etti 4 kere mi ne aldım artık da saçmalık bu dedim almıyorum. Velhasıl belki son 2 senedir de müzik nedir bilmem ! Keyifli bir ortamda dinleyemeyince zaten dinlemenin ne manası var. Dinleyemiyorum. Bisiklet olayı öyle 3 senedir yok, fotoğraf çekme işini de yapamaz oldum çünki çocuğun istediği parkta oynamak ben onla gidip çektim belki 200 gün aynı yerde fotolar, e daha da ne bitti. Dolayısı ile herşeyimi kuruttu-bitirdi. Hayatımın bitmiş olduğunu, artık işte böyle yürüyen bir bant gibi zaman ve yaşam ben istesem de istemesem de ve benim istemediğim biçimde de olsa hareket eden bir şeymiş gibi hissediyorum... ve ben de üzerinde gidiyorum işte, bant giderken bi bakıyorsun 2015'de bitti 2016'da bitti 2017'de bitti... Hatta hayatımda acaba bu kadar uzun süreli yaşamımın tatsız ve mutsuz olduğu bir süreci hiç oldu mu diye düşünüyorum... Sonra bu düşünceyi düşünmeyi anında kesiyorum :o Cevabı çok açık ve söylemesem en iyisi diyorum.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Pzr Ara 03, 2017 2:10 pm

Benim de böyle bir hobim var ama hiç bir zaman gerçekleşmeyecek :)

http://gearopen.com/rides/2018-kawasaki ... iew-70893/
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
Prometheus
Üye

Mesajgönderen Prometheus » Pzr Ara 03, 2017 5:56 pm

DrOpMaN yazdı:Benim de böyle bir hobim var ama hiç bir zaman gerçekleşmeyecek :)

Şu an kullandığın bir motosiklet var mı hocam?

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen DrOpMaN » Pzr Ara 03, 2017 6:24 pm

Prometheus yazdı:
DrOpMaN yazdı:Benim de böyle bir hobim var ama hiç bir zaman gerçekleşmeyecek :)

Yok maalesef,bir scooter almayı planlıyorum ama yakın zamanda.
Oğlumda var bir enduro.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Kullanıcı avatarı
Prometheus
Üye

Mesajgönderen Prometheus » Pzr Ara 03, 2017 8:08 pm

DrOpMaN yazdı:
Prometheus yazdı:

Yok maalesef,bir scooter almayı planlıyorum ama yakın zamanda.
Oğlumda var bir enduro.

Bende bir 700gs bir de PCX 125 var. PCX inanılmaz bir scooter, bu kadar az yakan ve bu kadar işlevsel bir araç olamaz :) Özetle 125cc size yeterse öneririm :)

“Düşünen insan” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir