Henüz göremediniz ise, hala inanmıyorsanız çocuklarınız çok net görecek...

"Düşünen adam" bölümünde "ADAM" cinsiyet belirtici tanım olarak kullanılmamıştır ! Öncelike bunu belirteyim. Bu bölümde her alanda, her konuda başlık açıp soru, düşünce, hayal, masal ne gelir ise paylaşabilirsiniz. Konu sınırlaması olmayan sınırsız bölüm diyelim... Tabi bu demek değildir ki toplum, ahlak, kişi hakları konusunda da fütursuzca konu açılabilsin :) Seviyeyi koruyalım, her şeyi konuşalım.

Moderatörler: Esat Sanlav, biunlu

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 7736
Kayıt: Pzt Nis 06, 2015 6:57 pm
İletişim:

Henüz göremediniz ise, hala inanmıyorsanız çocuklarınız çok net görecek...

Mesajgönderen ciddibiri » Pzr Ara 31, 2017 7:53 am

Saçma sapan dizi, program vs. ile binlerce gününüzü çar-çur ettiniz. 1 saat 32 dakikanızı da şuna ayırın, gün değil, bir akşam değil, bir saabah değil. Bir buçuk saat.

Henüz göremediniz ise, hala inanmıyorsanız çocuklarınız çok net bir şekilde ve çok acı çekerek görecekler...

Apaçık ki epeyce bir süredir ve günümüzde her insan bir diğerinin ölümünden bizzat sorumlu. Her insan bir diğer insan eti-canı ile beslenen yamyam durumuna gelmiş. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de kendisini aşırı çoğaltması. Bir anne-baba 2-3-4'üncü çocuğu yaparken aslında bizzat bir çocuğununu diğer çocuğunu er-geç öldüreceği, ölene kadar da kardeşinin etini yavaş yavaş yiyecek bir yamyam ürettiğini bilmek durumundadır günümüzde. Çünki hiçbir olay kıtalar ötesi de olsa öyle "Benim ülkem, benim dinim, benim insanım benim bilmem neyim başkadır" falan değil. Hele hele ki her gün her şeyi satılarak halkını sistemin kölesi olması için kürsel sermayeye kurban eden bir yönetimin varken... Şu anda zannediyorsun ki gücün yetiyor ve 2-3-4 çocuğunu besliyorsun ve onlara iyi bir gelecek için yatırımlar yapıyorsun. Boş... Yaptığın tek şey onların birbirlerini yiyecekleri ve en sonunda sistemin hayatta kalanını da tüketeceği, süreç içinde sistemin birer pil olarak onları kullanacağı süreci mümkün olduğunda sistemin avantajına uzatmaya çalışan sistemin bir kölesisin.

phpBB [video]


veya : https://www.youtube.com/watch?v=IBBjLdP-Beo
.
Biz de tarımı imha ederek, beton dikip ve asfalt sererek geliştiğimizi sanıyoruz. O ise imha edilen tarım ile binlerce aile aç kalacak, yabancı sermaya gelir de aç insanlarımızın bir kısmını köle olarak üreteceği petrol ürünü şeyler için işe alır ise onlar da bir süreliğine sistemin kölesi olacaklar. Bu kölelerden arkadaşlarını gaz ve ateş fırınına atmakla görevli olan "yönetici", "amir", "vardiye şefi" vb. gibi olanları da o süreçte biraz daha konforlu yaşadığından o küçük toplumun nazarında "Başarılı birisi" olarak anılıp hak ettiği gibi güzel bir araba, güzel bir ev, güzel bir eş falan ile ödüllendirilecek ! Niye ? İyi bür katil olarak sisteme daha çok insanın kendisini kurban etmesi için uslu durup onun gibi olabilmek için bir fırsatı olduğu-bir umudu olduğu düşüncesi ile pili bitirilip gebertilene dek sömürülmesinde uyuşrutucu etkisini sağlayan kişi olduğu için !..
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

“Düşünen insan” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir