Kulaklık Tavsiyesi

Gövde, lens, gövde+lens kitleri gibi... Hangi marka/model ne alayım sorularınıza hep birlikte çözüm arıyor-buluyoruz...

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Forum kuralları
DİKKAT!
“Yeni kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil üyeler, “Kayıtlı kullanıcı” grubuna dahil olana kadar (5 mesaj), bu başlıkta sadece okuyucu iznine sahiptir. Standart yetkilere hızlıca sahip olmak için dilerseniz tanışma bölümünde kendinizden bahsedebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Kulaklık Tavsiyesi

Mesajgönderen karadagyan » Prş Mar 18, 2021 8:01 pm

Arkadaşlar bisiklet üzerinde kullanmak için kulaklık arıyorum, kablolu mu, kablosuz mu, kulak içi mi VS vs ne tavsiye edersiniz. Ayrıca sizce hangi uygulama fizy mi, Spotify mi YouTube müzik mi?

BKK-LX2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
Sinope
Isınmaya Başlayan Üye

Re: Kulaklık Tavsiyesi

Mesajgönderen Sinope » Prş Mar 18, 2021 8:15 pm

Merhaba,
Müzik dinleyeceğiniz cihazın cep telefonu olduğunu varsayarak kablosuz kullanmanızı tavsiye ederim. Kulak içi veya kulak üstü tercih meselesidir. Birde bütçe belirlemeniz lazım. Çok çeşitli seçenekler var. Kendim JBL 205T kullanıyorum. Kulak içi olmasına rağmen dışarıdan sesi tam olarak kesmediği için bisiklet kullanırken güvenliğinizi tehlikeye düşürmez. 205T olan enseden dolandığı için kulaklık kulağınızdan çıksa bile düşmeyecektir. Bütçeniz müsaitse sennheiser markaya bakabilirsiniz.
Ses kalitesi çoook çok iyidir.
Olympus EM1Mk2
Olympus 17mm f1.2
Olympus 45mm f1.2
Olympus 60mm f2.8

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Prş Mar 18, 2021 8:18 pm

Artık kesinlikle kablosuz.

Airpods kullanıyorum o kadar rahat ki anlatamam. Şarkı değiştirme, gelen mesajları dinleme ve cevaplama özellikleri çok pratik. Kablolu kulaklık ile bisiklet kullanmak eziyet oluyordu.

Spor ve sürüş anında sıkıntı yaratmıyor. Maske takıp çıkarırken dikkat edin en çok bu zaman düşüyor.

Konuşma için sapı uzun model seçmekte fayda var.

Kulak içi model seçerseniz, baslar daha baskın ve gürültü önleme çok etkili oluyor. Ama bisiklet kullanırken tehlike oluşturabilir. Dış sesleri duyamıyorsunuz.

Airpods düşünmüyorsanız.

Fiyat/Performans Tavsiyelerim (200tl)

Taotronics 92 (Airpods tasarımlı.)
Taotronics 53 pro (kulak içi olan)

Ben apple müzik aile üyeliği kullanıyorum. 20tl ama geniş bir ailecek kullanıyoruz.

Donanımhaberde apple müzik kardeşliği diye sayfa bile var.

Youtube’a inanılmaz gıcığım var 1tl olsa vermem.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
webbie
Müdavim Üye

Mesajgönderen webbie » Cum Mar 19, 2021 7:54 am

Kulaklıklar "Ne kadar ekmek, o kadar köfte" misali, genellikle fiyatla doğru orantılı performans sunan cihazlardır. Bütçe belirtmediğiniz için, kendi kullandığım kulaklıklardan yola çıkarak tavsiyede bulunayım.

Sennheiser Momentum True Wireless 2: 2.000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi kulaklıklardandır. Aktif gürültü önleyici vardır ve oldukça başarılı çalışır. Çok iyi bir kulaküstü kulaklık kadar olmasa da, kulakiçi kulaklıkar arasında en iyilerden biridir.

Sony WF-1000XM3: Tam bir teknoloji canavarıdır ve 1.000 TL civarına alınabilecek en iyi kulakiçi kulaklıklardandır.

Sennheiser Momentum True Wireless: 2. Nesil olanına göre biraz daha büyüktür ve aktif gürültü önleyici yoktur. İkinci elde 650 TL'ye bulmak mümkündür. Ses kalitesi inanılmazdır.

Ancak bu tür kulaklıkların ses kalitesinden yararlanabilmek için flac uzantılı ya da HD kalitede müzik dinlemeniz gerekir. Aksi halde, müzik kalitesini yükseltmek gibi bir imkan sunamayacakları için, diğer kulaklıklardan pek farklı olmayacaklardır.

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Cum Mar 19, 2021 10:10 am

webbie yazdı:Kulaklıklar "Ne kadar ekmek, o kadar köfte" misali, genellikle fiyatla doğru orantılı performans sunan cihazlardır. Bütçe belirtmediğiniz için, kendi kullandığım kulaklıklardan yola çıkarak tavsiyede bulunayım.

Sennheiser Momentum True Wireless 2: 2.000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi kulaklıklardandır. Aktif gürültü önleyici vardır ve oldukça başarılı çalışır. Çok iyi bir kulaküstü kulaklık kadar olmasa da, kulakiçi kulaklıkar arasında en iyilerden biridir.

Sony WF-1000XM3: Tam bir teknoloji canavarıdır ve 1.000 TL civarına alınabilecek en iyi kulakiçi kulaklıklardandır.

Sennheiser Momentum True Wireless: 2. Nesil olanına göre biraz daha büyüktür ve aktif gürültü önleyici yoktur. İkinci elde 650 TL'ye bulmak mümkündür. Ses kalitesi inanılmazdır.

Ancak bu tür kulaklıkların ses kalitesinden yararlanabilmek için flac uzantılı ya da HD kalitede müzik dinlemeniz gerekir. Aksi halde, müzik kalitesini yükseltmek gibi bir imkan sunamayacakları için, diğer kulaklıklardan pek farklı olmayacaklardır.
2000 TL yi bulsam dişli seti değiştiririm :))) cok abartı birşey aramıyorum cünkü sonuç olarak trafikte arac seslerini duymam gerekiyor. Logitech jaybird freedom 2 dikkatimi çekti. Tasarımcısı iki koşucu olan bir kulaklık.

olympus 12-40 pro,40-150pro,60mm makro,17mm f2.8,45mm f1.8vs vs em1,em5,em10,em5mii,ep5 ...hepsini kullandım...
esekherifhakareti

Kullanıcı avatarı
mrhalit
Üye

Mesajgönderen mrhalit » Pzt Mar 22, 2021 9:07 am

Merhaba, ben Huawei'nin kablolu kulaklığını kullanıyorum. Tavsiyem Kulak içi almanız imkan varsa tabiki kablosuz. Kask ve Gözlük ile kullanım kolaylığı sağlar. Trafik olan yerlerde ben tek kulağıma takıyorum. Evet müzik zevkimizi biraz bozuyor bu durum ama güvenli oluyor.

fizy mi, Spotify mi YouTube müzik mi? Ben Spotify'da bisiklet için liste yaptım onu kullanıyorum. Ama bu platformlar arasında çok fazla fark kalmadı bence.
sistemler :
* Fujifilm X-t3 /////// Fujinon XF35mmF1.4 R
* Olympus OM-D E-M10 Mark II ////// Olympus 14-42 II R (Gümüş)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Önceden kullandım,
* Olympus 12-40 F2,8
* Olympus 75mm F1,8
Instagram: https://www.instagram.com/fotomehal/

Shutterstock: https://www.shutterstock.com/tr/g/Erdzhan+Alit+Ismail?rid=263852968

Kullanıcı avatarı
karadagyan
Üye Budur

Mesajgönderen karadagyan » Pzt Mar 22, 2021 9:29 am

mrhalit yazdı:Merhaba, ben Huawei'nin kablolu kulaklığını kullanıyorum. Tavsiyem Kulak içi almanız imkan varsa tabiki kablosuz. Kask ve Gözlük ile kullanım kolaylığı sağlar. Trafik olan yerlerde ben tek kulağıma takıyorum. Evet müzik zevkimizi biraz bozuyor bu durum ama güvenli oluyor.

fizy mi, Spotify mi YouTube müzik mi? Ben Spotify'da bisiklet için liste yaptım onu kullanıyorum. Ama bu platformlar arasında çok fazla fark kalmadı bence.
Teşekkür ederim hocam. Jaybird freedom 2 aldım. Bugün elime geçecek sanırım. Sesi muhteşem değilmiş ancak sporcular tarafından tasarlanmış olması beni çok cezbetti seçim yaparken. Bu kulaklık piyasaya 200 dolardan girmiş zamanında :) şimdi 200 TL ye aldım. Umarım övüldüğü kadar vardır..

esekherifhakareti

“Hangisini Alayım ?” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir