Hadi ben kaçar.!

Her telden, her daldan !.. Ben kalıplara girmem, forum bana uysun diyen ! Başlık-konu uğraşamam, yazar-çeker-giderim diyen !.. Gel vatandaş, sen de dök içini, yaz rahatla, paylaş ferahla :) Flickr fotoğraflarınız foruma eklemek için video ders - viewtopic.php?f=10&t=1262

Moderatörler: biunlu, Esat Sanlav, Ubeyd

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Hadi ben kaçar.!

Mesajgönderen biunlu » Prş Haz 15, 2017 10:38 pm

Eğitim camiasının bir neferi olarak hani şu dillere destan, kimine göre 4 ay, kimine göre 3, aslı 2 ay olan tatilim başlamak üzere.

Önümüzde ki bir haftalık seminer sürecini memlekette tamamlayacağım. Ee memlekete gittin mi kolay kolay dönülmüyor eve. O sebeple pılımı pırtımı topladım yola çıkmaya hazırım.

Vakit çok para yok :) Bol bol fotoğraf çekmeyi planlıyorum.

Sıkıntı şu ki tatilde olmam sebebiyle cep telefonumun mobil interneti harici internet bağlantısı zor bulurum. Bulduğumda yakaladığım kareleri paylaşırım diye düşünüyorum.

Sonuç olarak durun bir yere gittiğim yok, yine forumda olacağım :D
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
DrOpMaN
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Hadi ben kaçar.!

Mesajgönderen DrOpMaN » Prş Haz 15, 2017 11:01 pm

İyi tatiller diliyorum hocam.
İyimser, Güleryüzlü, Sokulgan, Uyumlu, Özgürlükçü, Dürüst, Güvenilir, Disiplin sevmez, Araştırıcı, İyi konuşmacı, Sıcak kanlı, Ateşli, Becerikli
Flickr: https://www.flickr.com/photos/55958650@N07/
İlanlarım: https://www.sahibinden.com/arama?userId ... K2OiRccGYA

Esat Sanlav
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen Esat Sanlav » Prş Haz 15, 2017 11:01 pm

İyi yolculuklar, sağ salim ve keyifli anlar geçirerek dönmenizi dilerim :) Yeni fotoğrafları merakla bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Prş Haz 15, 2017 11:52 pm

biunlu yazdı:...

Öğretmenim gerek bilgilendirdiğiniz gençler ve gerekse bizlerle paylaştığınız bölgenize ait bilgilendirici fotoğraflarınız, kullanım detaylarını işlediğiniz bildi dolu yazılarınız ile bizlere de taşıdığınız bilgiler için teşekkür ederim. Tatili hak ettiniz, keşke ülkemizde eğitim ve eğitmenlerin öneml ve değeri daha iyi anlaşılsaydı da bugünlerde bu hallerde olunmasaydı.

Evvelsi gün bir haber görmüştüm, öğretmenlere şu 40 küsür çocuğun tecavüzü vakası ile nam yapan bir vakıf seminer mi ne verecekmiş de galiba bir şekilde ucundan dönülebilmiş.

Tatiliniz keyifli ve fotoğraf açısından da bereketli olur umarım. Güle güle gidin foto dolu gelin :) Yolunuz açık olsun...
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

Kullanıcı avatarı
keynowski
Üye Budur

Mesajgönderen keynowski » Cum Haz 16, 2017 12:19 am

İyi tatiller. Huzurlu, sağlıklı ve bol fotoğraflı günler dilerim. :)
Canon 90D, Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM

Instagram: kulukaya80

Kullanıcı avatarı
biunlu
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen biunlu » Cum Haz 16, 2017 12:29 am

Çok teşekkür ederim arkadaşlar, umarım güzel bir yaz olur. Hepiniz için daha iyisini dilerim, eksik olmayın.

@ciddi,
Öğretmenler, Atamın ulusuna güzel gösterme hayallerini asla yarı yolda bırakmayacaktır.
Olympus OMD EM10 Mark II - Silver
M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40 mm 1:2.8 PRO
M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.8
M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro Lens

Tripod: Manfrotto Pixi Evo
Çanta: LOWEPRO SLINGSHOT 200 AW
Flaş: Godox tt350o /
Manueller: Olympus 50mm f/1.8 OM Zuiko
flickrr / 500px
web adresim:
https://ilkelifoto.wordpress.com/

Kullanıcı avatarı
Ubeyd
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen Ubeyd » Cum Haz 16, 2017 12:32 am

Oh valla, haftasonları tatil, yazın 3 ay tatil, haftaiçi ya sabah tatil ya öğleden sonra :)
m43 sisteminde 2 çeşit lens vardır; Olympus 75mm f/1,8 ve diğerleri

www.abdulkadirors.com

Kullanıcı avatarı
keynowski
Üye Budur

Mesajgönderen keynowski » Cum Haz 16, 2017 12:56 am

Ben bu meslek konusunda çok dertliyim. İki kelime etmeden duramayacağım. :) Anadolu Öğretmen Lisesi mezunuyum. Arkadaşlarımın %70' i öğretmen oldu. Ben de bir büyüğümün yönlendirmesiyle öğretmenlik tercihlerimi sildim. Sonradan çok pişman oldum ama iş işten geçti. Mühendis oldum. Ama düşüncem öğretmen olsaydım daha mutlu olacaktım. Öğretmenlik rahat ya da kolay demiyorum. Ama yaptığım hesaba göre yılın toplamda yarıya yakını tatille geçiyor. En cazip tarafı da bu. Bense yılda 300 gün çalışıyorum. (52 gün hafta tatili + 14 gün yıllık izin. Resmi tatillerde bile çalışıyorum. Mesai ücreti veriyorlar ama yemişim parasını :)) Neyse herşeye rağmen çok şükür bir işim var. Sadece bu konudaki sıkıntımı paylaşmak istedim. Yoksa tüm öğretmen arkadaşlarımızı seviyor ve yaptıkları işe saygı duyuyorum.
Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyet'in fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır… Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
Canon 90D, Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS II USM

Instagram: kulukaya80

Kullanıcı avatarı
ciddibiri
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesajgönderen ciddibiri » Cum Haz 16, 2017 2:42 am

Valla öğretmenlik çok zor iş bence. İnsan ile uğraşmak bana göre Dünya'nın en zor işidir ki öğretmenler 20-30'arlık kaç sınıf ve henüz bir çok sosyal kuralı iplemeyen çocuklar ile çalışmak zorundalar. Ben okurken biz öğretmenlerimizden hani korkarcak kadar saygı duyardık. Benden sonra 15 yıl ufak kuzenlerimin okul zamanlarını anımsıyorum da taa o zaman zıvanadan çıkmıştı gençlik. Şimdi öğretmenlik sadece okul-sınıf içerisinde bu çocuklara bilgi vermenin ötesinde birlikte anlaşabilmenin bile çok zor olduğu bir dönemdir diye tahmin ediyorum.

Bir de hepsini geç, eğitimde Dünya standartlarının en dibindeymişiz ! Yani okul niye var, öğretmen niye var, bu çocuklar niye gidiyor !? Bu eğitimin seviyesi konusunda ben belki 10 senedir okur-duyar-dinlerim bu durumu da arkadaş 30 milyon anne-baba var ise "Evlatlarım için canım feda" demesini pek güzel bilen bu anne-babalar acaba hangi akla hizmet demez ki benim evladımı siz ziyan edin diye mi okula gönderiyoruz e ...... ! ? Neresi ise bu eğitim sistemini böyle yapan işte oraya. Demiyor !.. Çünki benim şunca Dünya ömrümden anladığım o ki bu bizlere canlarını feda edecek olan (sözde) anne-babalar için okul aslında bildiğin "Oh ulen kurtulduk çocuk(lar)dan 4-5 saat bari" yeri !.. Tahmin benimkisi, tahminim %80 öğrenci böyle bir durumda olduğundan ve bunu o çocuklar da fark ettiğinden okullar ilk önce anne-baba ilgisi, çocuğa değerli olduğunu hissettirmesi gerekenlerde olması gereken şekilde davranılmadıklarından okullar çocuklar için 1 iyi bilgi alıyor ise 5 pislik öğrenme ortamı olmuş !.. E bu çok mu kötü ? Elbette entrika, aldatma, sahtekarlık, yalan ve devamlılığı gibi beceriler de ileride çok işine yarayacak !.. Toplumda doğru ve dürüst kavramı artık olunabilecek en zavallı halin ifadesi için kullanılıyor. Bana bir arkadaşım bir keresinde "Benim arkadaş oğluna nasıl otobüse akbilsiz binilir, nasıl başkasının akbilini kullanırsın falan diye resmen öğretiyordu" demişti. Sen öğretmensin, çocuğa babası böyle şeyler öğretmiş ve diyorsun ki böyle şeyler yanlıştır hani hatta "haram" dır ! ;) Günah-günah, Allah çarpar ! Hı-hıı tabi, öyle öğretmenim... :lol:

Bir şirketin bilgi işlem bölümünde ofiste çalışıyoruz. Şubede vardiyalı 4 kişiyiz bölümde. İşte kırtasiye ihtiyacı doğuyor merkeze bildiriyoruz, geliyor ertesi gün falan... Bir keresinde yollamışlar yanlış sürekli form yazıcı kağıdı değil de sayfa satfa a4 kağıdı bir de 10 paket. Ne ise bunlar yanlış alın dedik rapor verdik, sürekli formlar geldi bunları almadılar, ne arayan vaaar ne soran. Böyle 3 ay artık yer de kaplıyor. Öteki arkadaşlar da benden eski diye ben arada-sırada ne olacak bunlar diyorum :) Ne ise bir gün baktım bunlar eksilmeye başladı :) Derken benim vardiyadaki arkadaş dedi ki "Ya bunları unuttular ihtiyacın var mı, eğer lazım ise al birini götür". Ben de "Olur mu öyle şey sormaz-sormazlar yarın bir sorarlar ne derim ?" falan böyle bir muhabbet artık arkadaş ısrar ediyor. Korkaksın falana bile getirdi muhabbeti :) Ulen tamam dedim, akşam iş çıkışı artık, aldım koltuğumun altına, ofisten çıkıp böyle koridordan birkaç odanın önünden geçiyorsun, tam çıkış kapısında da şube müdürünün odası. Benim kalp güm güm, sanki kameralar beni izliyor "person interest" dizisinde baş roldeyim. Arkadaş artık son adımlar, müdür kapıyı açıp "Ciddi !" dedi mi :lol: Bildiğin ben oraya gün boyu ne yedim içtim ise bütün yükümü bıraktım :lol: fakat koku ve herhangi bir hissiyat yok, diyorum herhalde bünye felce de uğradı :shock: Bir an o ama, 1-2 saniyede hissettiğim ve peşinden müdür "... iyi akşamlar" dedi.
INSTAGRAM : https://www.instagram.com/ciddiyibiri/ - flickr adresimiz - https://www.flickr.com/groups/m43turkiye/ - flickr kullanımına dair faydalı bilgiler - viewtopic.php?f=10&t=32 - Kişisel flickr : https://flickrock.com/ciddi - B L O G U M http://fotoptik.blogspot.com
-
Ekipmanlarım : E-P5 , OM-D E-M10 - 14-42mm. R II, 14-150 II, 25mm. F1.8, 60mm. F2.8 makro (Vivitar 75-205mm. tele, Olympus OM 50mm. F1.8, Carl Zeiss Jena 135mm. F3.5, Helios 44M-6 58mm. F2.0)
-
Tamrac Velocity 5766 çanta , Transcend TS RDF8K USB3.0 kart okuyucu, Sandisk SDHC UHS-I 45mb/s kart , Manfrotto PIXI mini tripod

o_an
Müdavim Üye

Mesajgönderen o_an » Cum Haz 16, 2017 2:44 am

Abi özel bir şirkette ( defacto da) yönetici olarak çalışıyorum. Bizde yaz başladığında yoğunluk başlıyor. Anneler günü banalar günü bayram derken bu günler bizi helak ediyor. Aylar öncesinden hazırlıklar başlıyor. Sürekli üst yönetimden baskı yiyoruz satış satış değilde daha çok uygulamalar bizi bezdiriyor. 2 haftadır 1350 m2 mağazayı bölge müdürünün keyfi ile değiştiriyoruz. Kendi istediğini kendi beğenmiyor son olarak bugün geldi. Dünyanın lafını yedik. Mağazada yokmuşum, ulan 2 aydır personel diye çırmalıyorum onayı yeni verdin kargoya evrak yetiştiriyorum diyemedim.

Şimdi bayram öncesindeyiz. Denetim mail trafiği habersiz operasyon ziyareti iyice stresteyiz. Yeminle işimi sevmedem zerre çalışılacak iş değil.

Ha derseniz ki ulan hiç mi iyi yanı yok bu işin, özlükişleri çok iyi mesala zerre fazla çalışamazsın çalıştıramazsın personeli iş kanunu ne diyorsa o okadar bağlılar prosedürlere, neyse abi bu vesile ile içimi sizlere döktüm başınızı ağrıttım afola.

Bu arada marka ile ilgili sorunuz varsa içtenlikle cevaplayabilirim.

ozturert
Müdavim Üye
İletişim:

Mesajgönderen ozturert » Cum Haz 16, 2017 10:49 am

Şimdi öğretmenlere Ramazan Bayramı'ndan sonra 3 gün daha izin verilmiş, haber sitelerindeki öküzler öğretmenlere küfür edip duruyorlar.
Nasıl bir nesildir bu anlamadım ki.
Amerika'dan biri şunu demişti: 15 senede çok mu cahilleştik ve vahşileştik, yoksa mevcut cahiller internete daha çok mu giriyor?
Türkiye'deki durum daha da vahim çünkü bu grup hakimiyeti eline almaya başladı. Yazmayı bilmeyen adam en tepede, onu bile "ne var ki, bi kere üniversite mezunu o" diye savunuyorlar. Utanmak yerini bunu bile savunuyorlar.
Sen gel de öğretmenin önemini anlat...

“Serbest Kürsü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir